Kako utekate nov avtomobil? Ideje za daljšo vožnjo

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
aha ste ze pri steklih,

Kaj papirnata brisaca pa steleks in to je to. V cem je znanost?
Cajtng papir oz se bolje kaksen drug papir ki ga pa nimas na zalogi je super.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Uh, jaz sem tu tečen ko strela. Po mojih stabdardih bi glih vse v avtopralnicah, ki delajo notranje čiščenje, pometal iz službe,.

Verjamem pa da nimaš toliko denarja, da bi plačal v avtopralnici toliko, da bi bilo po tvojih standardih čisto. Ker avto se večinoma ne da spucat v nulo zunaj in znotraj v 20 minutah. Žal.

Mislil sem samo na čiščenje vetrobranskega stekla od znotraj. Vzame 2 minuti.
Drugače nisem glih tako zelo natačen pri pucanju avta. Avtprelnica cca 1x na 2 meseca, pa je. Noter pa itak spucam sam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
KSZ

Ena ideja če še kdo ni doktoriral. Lahko prijavi delo kako očistiti steklo v avtu. In pač nardi znanstveno nalogo kolk je minimalna količina cot, koliko nitk na cm2 more met krpica, kolko ajmrov vode rabiš itd.
Na koncu pa primerjlani test z steleksom in starim cajtngpa pirjem

To je pomojem idealna za mladega raziskovalca.

Ne morem verjet...po vseh oljih za ketne itd da se 1x strinjam stabo
cheer.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.231
2.069
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Menjava tekočin....kdaj..kako...razno
smile-1.gif

Kako pazite na novo vozilo glede čistoče. Sam včasih ne morem verjet, da daš nekomu čist nov avto za probno, nadomestno uporabo pa ga v roku par ur, dni spremeni v svinjak. Saj mi je jasno, da mrčes pač leta in tu ne moreš nič ampak, da se prehranjuješ, kadiš, piješ in polivaš pijačo po možnosti kako sladkano po notranjosti, stresaš prhljaj, da zgleda kot namerno pač ni najbolj normalno.

Če tak pazite svoje nove avte potem res adijo pamet....
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
2017.......

A misliš da se pa materiali leta 2177 ne bodo rabal utekat? Bomo sam skomponiral pa gasa punim?

Tud muca se KAO ne nuca (btw zelo napreden material).........pa ne gre na suho.....kali?
smile-1.gif

Predno spet odbluzis nekam u 3 peeche...

1987 letnik Uno turbo
.
.
.
2017 letnik Clio turbo (0,9 tce)

Kaksna je razlika v kakovosti in vzdrzljivosti komponent pri omenjenih vozilih?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.231
2.069
113
SV SLO
oboje so jajca stem da je letnik 1987 še malo večji jajc. Vseeno pa je verjetno v cliotu malo boljši material se mi vsaj dozdeva. Vseeno je vmes 30 let razvoja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Roko na srce..material je že nekaj desetletij identičen.
Pridovivajo nove zlitine s takimi in onakimi lastnostmi a te nikakor ne končajo v vozilih v takem cenovnem rangu.

Če že, se zdaj uporablja drug material - precej več aluminija, predvsem zaradi nižanja teže samega motorja.

Se je pa nekaj drastično spremenilo izpred 30+ let nazaj..kakovost izdelave delov (obdelava -> tolerance) so neprimerno boljši kot takrat ker so zdaj obedelovani stroji že na taki ravni (računalniško podprti) da upoštevajo vsakšrne spremebe na rezalnem materialu.
Mnogo boljša je tudi kontrola obdelanega materiala, ter zadaj banka delov (podatkov), za katere se v nulo ve kake so jim tolerance (tako pri odstopanju od mere, kakor hrapavost, ovalnost itd itd) in se izbira komponente glede na to kako optimalno pašejo skupaj..npr. (karikiram)bat z določenimi odstopanji(ker idelene dimenzije ni noben) da paše v cilinder s čim bom podobnimi odstopanji.