Kako utekate nov avtomobil? Ideje za daljšo vožnjo

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....

Obrises z mokro krpo, lahko prej stelex pospricas.

Potem pa suh cajtng papir in zdrgniti do suhega. Preverjeno najboljsa metoda.
Stelex, obrišeš s paprinato brisačo, do suhega s papirnato brisačo. Deluje bolje kot cajtng papir ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Priusa zaradi CVT utečeš lahko edino v prostem teku s ceglom na pedalki za gas. Pol dneva na 6000 rpm, pa bo uteče-n-n-n-n-n-n, normalna vožnja in specifično obnašanje CVT bo potem dnevno enaka, le da se bo avto premikal.
evil.gif

priusa nemoreš dat na 6000 nikoli. pa v prostem teku lahko kolko hočeš na gas tiščiš in tudi ne bo nič.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
pejd od bajte pa en križišče levo en desno eno levo eno desno pa tako naprej. prej ali slej boš naredil 1500 km
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....

Obrises z mokro krpo, lahko prej stelex pospricas.

Potem pa suh cajtng papir in zdrgniti do suhega. Preverjeno najboljsa metoda.
Stelex, obrišeš s paprinato brisačo, do suhega s papirnato brisačo. Deluje bolje kot cajtng papir ...

Za stekla imam sam (Zunaj in znotraj) gumasti brisalec (ta iz pump, na eni strani guma, na drugi pena..pena je pač zraven za okras).

Zunaj: Po pravju avta, najprej s krpo obrišem vodo s strehe, nato z brisalcem potegnem šipe. POtem brišem spodnji del...

Znotraj: Mirkokrpici..ena zmočena in na njen en špunk tekočega mila za roke...druga suha. Z mokro prebrišem šipo, ter nato (Od stredine šipe proti robu) potegnem z brisalcem. Vogale + kar ostane pobrišem na suho s suho mirko krpico. Nato ponovim vajo še na drugem delu šipe (govorim, za sprednjo). Če je stanje porazno (glede umazanije) ponovim zadevo 2 x.
Po mojih izkušnjah se odstrani umazanija s šipe zgolj in samo z gumastim brisalcem. Vse ostalo razmazuješ svinjarijo sem in tja. Če uporabiš kako čistilo pa v povprečju namastiš šipo da tisti trenutek zgleda čista, a se čez čas prime nanjo čisto vsa možna svinjarija.

(sori za off
tongue-1.gif
).
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik BornSkeptic pravi:
To za dizel verjetno obrati? Ve kdo, kakšna je omejitev za bencinarje TSI?

In še to..kako potem recimo prehitevate traktorje, tovornjake, kolesarje, ....?
3000 so tud za turbobencinarja obrati s katerimi se lahko normalno voziš (sicer mislim mojega 1.6T 200, ampak tud z 1.4T 150 bi se dalo), oz. na naših cestah celo precej nadpovprečno hitro, sam imam na regionalkah pri 120 v 6. komaj 2900rpm.
Bilo je tudi par prehitevanj iz 50, pač začneš v 3., in imaš do 3000 še dovolj fore, vmes prestaviš še v 4. Ni to tko kot pri 100KM atmosfercu, ko bi moral za enak pospešek začet v 1. in potem z 2. do 90.

Sicer pa ni nobene panike, če ti sem pa tja pride do 4000, tudi meni je že ene 5x, več kot 3500 pa tudi vsaj ene tolkrat. Z bencinarjem je praktično skoraj nemogoče, da ne bi prišel vsaj do 3500 v prvih 1000km. Recimo že za prvo speljevanje na glavno cesto rabiš 3000rpm, in že tam zna prit do 3200, če ne paziš dovolj. Kje so potem še razni klanci in prehitevanja.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
sam imam na regionalkah pri 120 v 6. komaj 2900rpm.

Komaj??? To so za modernega turbo bencinarja s 6 prestavo precej visoki obrati za to hitrost.

Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Sicer pa ni nobene panike, če ti sem pa tja pride do 4000, tudi meni je že ene 5x, več kot 3500 pa tudi vsaj ene tolkrat.

Seveda da ni, še celo "dovoljeno" je. Za TSI je s strani tovarne priporočilo, da ne iti čez več kot 2/3 razpoložljivih obratov.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
To je res, da so kar visoki obrati, ampak drugače mislim da so prestavna razmerja vseeno primerna avtu.
Ker pod 3000 se ne dogaja neki, in da ima pri 130km/h 3100 je povsem sprejemljivo.
Za AC sicer avto res ni neki, ampak tudi zadnja bolj športna avta, Alfa 1.4T in Clio RS, sta imela prestavna razmerja bolj za regionalko, na AC bi pa za umirjeno vožnjo lahko imela še 7. prestavo. Alfa je imela pri 130 3500, Clio pa 4000.
Ampak to itak niso avtomobili za umirjeno vsakodnevno vožnjo po AC, za mojo parkrat na leto med 130 in 160 so obrati primerni, ker pri taki vožnji so ti bolj pomembni pospeški kot poraba.

Zanimivo je edino da imata 1.4T 125 in 150 pri tej hitrosti 2900rpm, se pravi 200 manj, ampak pomoje so si 1.6T zamislili za bolj športno vožnjo.
1.6 136 dizel ima pa pri 130 2400rpm, tega bi sam vzel za AC vožnjo.
Sicer pa če gledaš koliko je to glede na vse razpoložljive obrate, je pri dizlu 2400/5000, pri 1.6T pa 3100/6500, se pravi enako.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....

Ko imaš enkrat spacano se moraš lotiti takole:
- avto obvezno v senci, da je šipa hladna
- v en lavor daj vodo z malo navadnega! ceta (ne nekih sensitiv pa to...) + svoja bombažna krpa
- v drug lavor daj čisto vodo + svoja bomažna krpa
- svoja bombažna krpa za brisanje

Potem pa lepo šipo po šipo: najprej prva krpa s cetom, nato druga krpa z vodo in obrišeš s tretjo krpo. Morda ti prvič ne uspe, pa potem ponoviš še enkrat. 15 minut dela...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kdo vam kopalnico in okna pomiva da pri 40+ ugotavljate kako se šipa pomije? Mama?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mater, že leta navaden Stelex pa papirnata brisača...u nulo. Eni pa šest lavorjev pa dve cunji....
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
V sili pride zelo prav tudi kakšen "Brillenputztuch". To je pač nekaj kar imam vedno v avtu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Šipe se hitro res brez težav spucajo samo... imamo tako kot okus za avte različne standarde za to kaj je čisto.

Je veliko avtov na cesti, kjer vidiš umazano šipo ko se ti nasproti pripelje, sklepam, da je lastniku povsem ok, da on pa že ne bo suženj avtomobila.
crazy1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Uh, jaz sem tu tečen ko strela. Po mojih stabdardih bi glih vse v avtopralnicah, ki delajo notranje čiščenje, pometal iz službe,.

Verjamem pa da nimaš toliko denarja, da bi plačal v avtopralnici toliko, da bi bilo po tvojih standardih čisto. Ker avto se večinoma ne da spucat v nulo zunaj in znotraj v 20 minutah. Žal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
KSZ

Ena ideja če še kdo ni doktoriral. Lahko prijavi delo kako očistiti steklo v avtu. In pač nardi znanstveno nalogo kolk je minimalna količina cot, koliko nitk na cm2 more met krpica, kolko ajmrov vode rabiš itd.
Na koncu pa primerjlani test z steleksom in starim cajtngpa pirjem

To je pomojem idealna za mladega raziskovalca.