Kako utekate nov avtomobil? Ideje za daljšo vožnjo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Flikca pravi:
Ko avto kupiš, takoj na daljšo vožnjo na Brezje žegnat, kupit značko Brezjanske Marije in jo prpopat na armaturo, potem ti bo avto dobro služil do konca svojih dni.

obvezno še MIVA nalepko na armaturko in zadaj nekam. Pa to pod nekim poljubnim kotom pač kak pade.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Flikca pravi:
Ko avto kupiš, takoj na daljšo vožnjo na Brezje žegnat, kupit značko Brezjanske Marije in jo prpopat na armaturo, potem ti bo avto dobro služil do konca svojih dni.

zmaga.gif


Če novi lastnik ne zeli iti na Brezje, lahko pošlje meni zs pa bom jaz sel. Obljubim da bom vozil lepo družinsko.
Nisem bil še nikdar na Brezjah z novim avtom Press.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Saj nisem.reke.da grem v Rim
Se bomo pa mal več peljal. Ni panike, če bo MasterCard v avtu za gorivo do.meke in nazaj....

Samo da ne boš sedaj.rekel da gremo samo do lj, tja za Union kjer gradijo džamijo.
bonk.gif

Ker potem grem pa raje na Brezje. Je le nekaj več km. Do Ljubljane se ne bo ulavfal
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....
Z zelo dobro ožeto in čisto mikro krpo jih "zdrgnem". Brez čistil, predhodno jo operem v čisti vodi. Doslej še nisem našel boljše alternative, ker kot rečeno, čistila pustijo madeže. Je pa tako, da mora pri meni biti vsaj vetrobransko steklo brezhibno čisto, sploh ponoči. Skoraj nič me ne živcira bolj kot zapacano v. steklo.
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Pri mojem novem Yeti-ju sem se od prvega dne držal navodil tovarne ,torej prvih 1500 km ne preko 3000 obratov ,nato pa lahko več če je potrebno(pa ni bilo skoraj nikoli do zdaj)
Mogoče imajo prav tudi tisti , ki pravijo da je 'utekanje' brez veze , zame pa to pomeni , da si ne bom mogel nikoli očitati kako na začetku nisem vozil po priporočilih in so težave(če bodo) zaradi tega. Obratno bi se v primeru kakšnih napak vedno vprašal , če je to krivda tiščanja gasa v prvih kilometrih.

LP
 
5. apr 2015
1.335
691
113
To za dizel verjetno obrati? Ve kdo, kakšna je omejitev za bencinarje TSI?

In še to..kako potem recimo prehitevate traktorje, tovornjake, kolesarje, ....?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pred leti mi je kolega, takrat direktor enega Porsche centra rekel: iz salona pa puni gas!
cool-1.gif

Sicer je možno, da si je s tem le zagotovil delo vnaprej.
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik BornSkeptic pravi:

In še to..kako potem recimo prehitevate traktorje, tovornjake, kolesarje, ....?

Fak no, ti to resno?
crazy1.gif
Zgleda je navajen na kakšen švoh atmosferski bencinar, ko moraš nabiti obrate do rdečega, da se kam premakne
grin1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nisem bral vsega, so me pa nekateri malo nasmejali s svojo fantazijo ...

vprašanje - imam Priusa, ki je hibrid, s CVT menjalnikom, CVT v tistem pravem pomenu besede. zdaj - glede na pisano nekaterih tule, npr. Prius ima izredno specifično obnašanje med vožnjo, kako bi ga potem utekel?

na drugi strani imamo še vozila z avtomatskim menjalnikom - kjer načeloma nekaj kontrole seveda imaš, ampak ... vseeno moraš kar fejst paziti, da ti avto ne pobegne kam v višave z obrati ...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Priusa zaradi CVT utečeš lahko edino v prostem teku s ceglom na pedalki za gas. Pol dneva na 6000 rpm, pa bo uteče-n-n-n-n-n-n, normalna vožnja in specifično obnašanje CVT bo potem dnevno enaka, le da se bo avto premikal.
evil.gif
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Resno kolikor je resna ta tema. Mislim, a resno potem gledate na obrate ko prehitevate z novo mašino? In ko gre črez xxx obratov, se potem še tri mesce sprašujete ali avto ni več tko odziven, kot nov, vse zarad tistga traktorja, ki je peljal 60, pa je blo treba pritisnit v drugi, saj je nova makina in zadaj je sosed peljal, da je blo treba pokazat, kdo je the bosss.

smirk-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ponavadi je ravno tako, da bolj kot se avto na "hard" uteče bolj je kasneje odziven.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Vsekakro imaš možnost izbire pretavnega razmerja. In če je govora o bencinskem turbaku bo pri 2.000 vrtlajjih povsem spodobno prehitel vozilo ki gre med 20 in 40 km/h.

Se ti ne zdi?

Ostalo je zgolj lastne presoje kje se lahko takega udeleženca v prometu varno prehiti.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Malce sekaš mimo, Prius nima klasičnega CVT menjalnika s kovinskim jermenom, V bistvu na nek način sploh nima menjalnika ampak vse regulira izključno z obrati treh motorjev.
Glede utekanja sem šel nalašč gledat navodila za najnovejši model Priusa.
Citat:
■ Breaking in your new Toyota
To extend the life of the vehicle, observing the following precautions is recom-
mended:
● For the first 300 km (200 miles):
Avoid sudden stops.
● For the first 800 km (500 miles):
Do not tow a trailer.
● For the first 1600 km (1000 miles):
• Do not drive at extremely high speeds.
• Avoid sudden acceleration.
• Do not drive at a constant speed for extended periods.

Kaj drugega pa nisem našel. Torej prvih 1600 km bodi malce bolj nežen in ne vozi s konstantno hitrostjo. Kompletna navodila najdeš na https://www.toyota-europe.com/tme#/my-toyota/eManual Izberi model in jezik. Direkten link ne dela.

Veliko je pa tudi smešnic v tej temi.