Kako utekate nov avtomobil? Ideje za daljšo vožnjo

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Petkrat na leto v pralnico???
Si pa čistun...
aplauz.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Petkrat na leto v pralnico???
Si pa čistun...
aplauz.gif

Pač nimam fetiša viset vsako soboto u pralnici in glancat pleha. Mam kej pametnejšga za počet.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Petkrat na leto v pralnico???
Si pa čistun...
aplauz.gif

Pač nimam fetiša viset vsako soboto u pralnici in glancat pleha. Mam kej pametnejšga za počet.

Moj avto se pere izključno z naravnimi pogoji. Čisti se ga samo vsake toliko notri + vetrobranska stekla. Ostlo naredi narava, mam pa kolega ki tud sedeže vsak vikend sleče (pa ne prevleke) dejansko jih razstavi, a posesa nevem kake skrite kotičke...
Jaz raj takrat zakurim žar in skuham pir
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
Tisti, ki ne vzdržujete redno svojih vozil (ja, pod to spada tudi občasno pranje karoserije) povejte svoje podatke, da pri morebitnih nakupih vozil ne naletimo na take svinjarje. Ker taki, ko prodajate svoje svinjake, nategujete potencialne stranke kot najhujši cigani, češ, kako je bil redno servisiran, očiščen ipd..
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Aja, jaz nisem v tej kategoriji, ne skrbi :D
Načeloma avto vedno zvozim in odpeljem na odpad, je pa res da nisem imel še avta mlajšega od cca 15 let...
Sicer pa pranje karoserije, razen pozimi ko je gor sol, je škodljivejše od nepranja
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
smile-1.gif
no prav..zakaj bi bilo pranje škodljivo za karoserijo? če ga normalno opereš ter posušiš, kaj bi mu škodilo?
če prav vem, si ti neke sorte kemik in veš, kaj se vse nahaja v zraku in kako reagirajo te snovi na laku takrat, ko ga milostno pošpricajo padavine..da ne govorimo o zimskem času, ko se temp. gibajo okoli ničle.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Sem bolj v bio smeri, tako da glede pleha ne vem veliko
smile-1.gif

Spricanje z navadno vodo mu sigurno ne škodi, glancanje in drgnenje z vso milo madono, pa po mojem ni dobro pretiravati...
Ampak kot sem rekle, jaz ne delam tega ker se mi preprosto ne da in nisem pravi človek za odgovore :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
smile-1.gif
no prav..zakaj bi bilo pranje škodljivo za karoserijo? če ga normalno opereš ter posušiš, kaj bi mu škodilo?
če prav vem, si ti neke sorte kemik in veš, kaj se vse nahaja v zraku in kako reagirajo te snovi na laku takrat, ko ga milostno pošpricajo padavine..da ne govorimo o zimskem času, ko se temp. gibajo okoli ničle.
No zdej dej pa ti frajer logične dokaze o tem, kaj k škodi avtu manj redno pranje. Sej veš da obsedenci radi tud sami šravflejo.

PS: Od mene je šel še vsak avto v nulo spucan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Gatto

Občudujem.tiste ki tedensko glancajo avte. Tudi jaz sem.jih pred 20 leti. Sedaj pa imam liter šampona za več let. Jbg že tako avto dovolj onesnažuje okolje, ne bom sedaj se kemije na njega metal. Vsaj enkrat mesečno pa posesal in spucam šipe znotraj ter pobrisem prah.

Se spomnim soseda. Tedensko je glancal avto, garanziran, vozen kot bi ga stalno ulavfaval.(redko kdaj je videl.3/4 obratov najbrž), pa mu je še prej segnil kot meni. Da o obšlesanih sprednjih lučeh ne govorim. Se bojim da tudi.pretirano.drgnjenje luči.pospeci razpad tiste plastike spredaj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Probaj enkrat zadnjo roko zdrgniti s časopis papirjem. Tudi meni so že ostale kapljice,ki se potem nemarno vidijo in je še slabše kot pred čiščenjem.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Petkrat na leto v pralnico???
Si pa čistun...
aplauz.gif

Pač nimam fetiša viset vsako soboto u pralnici in glancat pleha. Mam kej pametnejšga za počet.

Ah, napačno razumljeno...
Pohvalil sem te, sam ga perem enkrat na leto v pralnici, ostalo pa naredi narava...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....

Obrises z mokro krpo, lahko prej stelex pospricas.

Potem pa suh cajtng papir in zdrgniti do suhega. Preverjeno najboljsa metoda.
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Ko avto kupiš, takoj na daljšo vožnjo na Brezje žegnat, kupit značko Brezjanske Marije in jo prpopat na armaturo, potem ti bo avto dobro služil do konca svojih dni.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako pa pucate šipe od znotraj? Men jih vedno uspe sam razmazat oa da ne vem kaj delam....

Obrises z mokro krpo, lahko prej stelex pospricas.

Potem pa suh cajtng papir in zdrgniti do suhega. Preverjeno najboljsa metoda.

samo to more bit oni najbol čip cajtng papir. Recimo večer, delo, slovenske novice. Ne kakega gladkega.
Niti ni treba mokre krpe. Direkt na cajtng papir stelex in je to to.