Na Hrvaško po stari cesti

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
odvisno kam greš... če je to tam do Biograda zame ni dileme- od Reke do cilja magistrala. Je pa fajn, da imaš uživaški avto...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Na takih tripih je fajn imet zanesljiv avto. Če bi men kej crknil tam sred Risnjaka ali na Učki bi jebal mater vsem...
Na srečo mam Renoja :D
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Na takih tripih je fajn imet zanesljiv avto. Če bi men kej crknil tam sred Risnjaka ali na Učki bi jebal mater vsem...
Na srečo mam Renoja :D
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Zdravo!

Ravno berem članek na Index.hr LINK in sem se malo zamislil. Sicer se večkrat na mesec peljem v Istro in tam me cena hrvaških AC niti ne boli, tistih par evrov spregledam, šele tule v članku sem pa videl kako drage so primerjalno gledano AC pri južnih sosedih.

Avgusta se z družbo odpravljamo v Dalmacijo, vedno smo se vozili po AC in sem gužvo na naplatnih postajah vzel za samoumevno. Me pa iz prve roke zanima koliko vas hodi dol po alternativnih poteh. Katere ceste uberete? Zgoraj v članku je plan poti na Googlu za Zagreb - Split, mene konkretno pa zanima za Grosuplje - Split.

Bi bil vesel, če bo kdo delil kakšno izkušnjo. Sej se mi niti ne gre za tistih 50 evrov, če je vožna ena sama muka
smile-1.gif

Očitno je HR cestnina še vedno prepoceni tudi za njih same.
V petek popoldne sem z motorjem šel v Mostar preko Rijeke, Senja, Žute lokve in na staro magistralko preko Gospiča, Knina, Imotskega.
Cesta je bila tako prazna, da sem se ustrašil , da je zaprta za promet - par Čehov in par lokalcev
shocked-1.gif

Včeraj za nazaj sem se ustavil na eni vaški avtobusni pri Imotskem na čik pavzo in se za mano ustavi Policija ter me povpraša, če rabim kakšno pomoč.
Ko sem mu spotoma povedal, da sem namenjen proti Splitu in razmišljam o Jadranski,... pa me je še on poslal na zgoraj omenjeno z besedami "Ona je prazna - samo piči"
zmaga.gif

Danes ko sem se vračal pa sem jo iz Zadra udaril po Pagu in na trajekt čez ter po Jadranski navzgor (lagano) - očitno bo to postala kar moja stalna "jadranska v2.0"
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Pa hrvati še vedno na teh praznih magistralih streljajo na veliko z radarji tako ali drugače.
Glede na to da jih nihče ne omenja, so očitno opustili to prakso
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa hrvati še vedno na teh praznih magistralih streljajo na veliko z radarji tako ali drugače.
Glede na to da jih nihče ne omenja, so očitno opustili to prakso

Se še najdejo, pač treba pazit da voziš 50km/h v naseljih in "naseljih".
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa hrvati še vedno na teh praznih magistralih streljajo na veliko z radarji tako ali drugače.
Glede na to da jih nihče ne omenja, so očitno opustili to prakso
Še vedno jih je polno, tako da v naseljih, sploh pa za Reko tam po tistih križiščih, kjer je omejitev 50-60 km/h se je treba kar držat. Ampak to je ''laganica''.

@Robert: ni kaj, jadranska je po izgradnji avtocest čista milina, razen če se ti res nekam mudi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Sem šel v Split par dni nazaj po jadranski magistrali. Tja 10 ur, nazaj 11
smile-1.gif
. Kr, Lj, Postojna, Reka, Karlobag, Zadar, Šibenik, Trogir, Split. Če štejem samo vožnjo jo je bilo nekih 8 ur. Glede na to da sem do sedaj vozil samo do Pule sem bil malo skeptičen kako bo šlo. Cesta v glavnem prazna..lepa..super razgled...v glavnem zelo zadovoljni. Sem, rekel glede da je bila za nazaj nedelja pa da bo gužva grem po avtocesti. Sem šel v Šibeniku na avtocesto ampak v Zadru dol, ker je bil živ dolgčas in precej prometa. Jadranska magistrala v glavnem prazna...na meji pri Reki samo dva avta pred mano. Naslednjič skoraj gotovo isto varianto izberem.
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Julija ali v začetku avgusta se odpravljam iz Maribora v Orebić. Po zadnji podražitvi HR cestnin mi naračuna v obe smeri 82 € hrvaške cestnine. To pa ni več pič**n dim. Zelo razmišljam, da bi šel po stari cesti, po kateri je pot tudi 90 km krajša. Čas ni problem. Je cesta Karlovac - Plitvice - Knin - Sinj še vedno najbolj optimalna? Je še kaka druga, boljša alternativa glede morebitne gneče, morda čez BIH (Bihać - Drvar - Livno - Međugorje)? Jadranska magistrala se mi zdi precej s poti.

Bi se pa tudi ustavil nekje za kosilo, mogoče kak predlog? Je na poti razen Plitvic še kaj vredno ogleda?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Do Orebića pa jaz ne bi hodil po stari cesti. To se ti zna pa hudičevo vlečt. Že tako imaš kar konkreten del poti po stari cesti. Pa da se razumemo. Do npr. Splita z veseljem izberem magistralko.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Iz MB potegneš po AC do Karlovca, potem na Plitvice - Gospič - Knin- Cista Provo- Makarska - Ploče. Boš hitro dol, pa lep del cestnine prišparaš. vsako leto tako grem, pa ni važno kam. Muditi se ti ne sme, saj si na dopustu. predlagam odhod zgodaj zjutraj, tako da si okoli 04.00 ali vsaj 05.00 ure na stari cesti pri Karlovcu. Potem pa sam pičiš, v tem času ni radarjev, pa če familija zaspi si lahko hitro dol. Najlepše je pa, ko so gostilne na vsak kilometer, lahko poješ kej dobrega, si oddahneš, kavica, itd. Na AC tega ni. Tisti instant moteli in pumpe, da še v klun nimaš kej pametnega za dat, pa še gužve na WC, motelih. Brez veze. Načeloma mi vsako leto avto žre kak liter manj kot po AC, cestnine ni, pa še kilometersko malo bližje. Hitro prišparaš za kake 2 dni apartmana. Še ena varjanta za kak eur prišparat, je pa da greš po stari cesti v smeri Brežice, ter na Obrežju na AC za ZG in Karlovac. potem imaš cestnine slabe 3 EUR ( 21 HRK ) do Karlovca. Še malenkost pa na času prišparaš, če greš preko MP Bistrica ob Sotli - Kumrovec pa v Zaboku na AC. Dodatna 2 EUR cestnine, nekaj pa na času pridobiš.

Kar se hrane tiče, gostiln kolker hočeš, največ jih je okoli Plitvic. Bil že marsikje, vsepovsod dobro.

Ponavadi se vedno na povratku ustavimo v gostilni Degenija

https://www.google.si/maps/place/De...db4090532f!8m2!3d44.945604!4d15.6359153?hl=sl
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Map je vse napisal; tudi jaz se z avtodomom striktno AC MB-Karlovac, pa ven, moraš pa vedet, da čez Plitvice zna bit kdaj gneča, ker tudi za hrvate je AC prekleto draga. Je pa opcija za nekaj prišparat na AC, da vzameš predplačniško kartico do ZG - mislim, da je popust v obliki dobroimetja nekih 20%, dalje pa tudi ENC (kot naš bivši ABC) edino tam je škatlica kar nekaj $$$ in je fajn počakat ko imajo kako akcijo za 1 kuno.

http://hac.hr/hr/cestarina/elektronicka-naplata-cestarine-enc
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Se mu ne splača. za 1x na leto ne. Lučko (ZG) Karlovac je za OA 21 HRK (slabe 3 eur). Macelj-ZG pa 48 HRK (6,5 EUR). Lahk gre pa na AC v Krapini pa je isto 21 HRK. za avtodom pa se sigurno splača. Čez plitvice je gneča tam po 8. uri, pa še to samo do Korenice, kjer jih gre največ na AC. Če bo ob 05.00 na regionalki v Karlovcu gneče ne bo. Morda čez dan za nazaj, ampak je vedno nekje tekoča kolona vsaj 80 km/h.

Še ena opomba. Vkolikor greš čez Brežice- Obrežje pejdi zadnji odcep Mokrice dol z AC, ter mejo prečkaj na manjpem prehodu Slovenska vas. če prečkaš na AC imaš takoj cestninsko postajo, mislim da je 7 HRK za plačat. Na mali prehod, potem po glavni cesti naravnost in na prvem semaforju levo, ter nazaj na AC.

https://www.google.si/maps/dir/45.8...506968,15.6671207,13z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=sl

Edit: Avtor sprašuje kaj je še za videt ob poti. Med Kninom in Sinjem obvezno Izvor Cetine

https://www.google.si/maps/place/Iz...b2c1f8fb7!8m2!3d43.9768792!4d16.4299632?hl=sl

Pa kak izvor Zrmanje. Če greš pa po bosanski strani Bihač- Drvar - Knin pa NP Una
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj bi se iz MB vozil čez Brežice? :eek:

V istem času kot do Brežic si že v Slunju in ven iz vseka hudega.

Imam pa jaz malo drugačne izkušnje z gnečo na stari magistralki, sploh s kamioni. ;)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Zakaj, pa ne? Jaz že dolgo hodim iz MB na morje preko mejnega prehoda Vinica. Prideš gor na AC v Bosiljevem in ne čakaš nikjer.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zakaj bi se iz MB vozil čez Brežice? :eek:

V istem času kot do Brežic si že v Slunju in ven iz vseka hudega.

Imam pa jaz malo drugačne izkušnje z gnečo na stari magistralki, sploh s kamioni. ;)

Avtor pravi, zaradi stroškov cestnin. se strinjam pa da je za nekaj eur ga bolj odžgat MB-karlovac po AC. Kr nekaj profitiraš. S kamioni nisem imel nikoli problemov - vozil bolj čez vikend. sem imel pa tu pa tam z kakim avtodomom. Posebej italijanski penzionisti z 40 let starim ducatotom. Ajme meni več kot 60 ni šlo nikjer, ne po ravnem, ne po ovinkih, ne v breg ne dol. Če si 15sti avto za njim se da zadeva zavlečt, če si tik za njim je možnosti prehitevanja več kot dovolj.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Opcija je tudi čez Središče ob Dravi, ni nikoli gužve. Cestnina do Zagreba v polni sezoni 30 kun, pa potem koliko je še do Karlovca in nato na staro cesto. Če imaš malce več časa je vsekakor vredno peljati po stari. Nekje do plitvičkih jezer, morda tudi malenkost dlje je sicer tudi kar nekaj stacionarnih radarjev zato vozi ta del raje po omejitvah. Dalje se pa tako odpre in je res lepa cesta.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.578
113
Kaj si ti nor... pa to v hodite na dopust, ali na svetovno prvenstvo v šparanju na dopustu?:valjamse:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
pri meni nobenega šparanja. Grem po stari cesti, ker mi tako bolj paše. nekaj let nazaj sem se po Ac spravil proti Zadru. V soboto ob 08.00 krenil od doma. Ravno za odcepom za Jasko v smeri Karlovca kolona na Ac. Kamioni zafilali cel breg za Karlovcem, kolona tistih 10 km do Karlovca se je pomikala po polžje cca 10 km/h. Eno uro do odcepa, vse živčno, prehitevanje po odstavnem pasu, itd. Sem samo V Karlovcu dol zavil in lepo kruzal do destinacije. Brez živciranja. In tako bo vbodoče, ker grem na dopust. Vmes si še kej ogledam, ker iz AC ne moreš, itd.