Na Hrvaško po stari cesti

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Zdravo!

Ravno berem članek na Index.hr LINK in sem se malo zamislil. Sicer se večkrat na mesec peljem v Istro in tam me cena hrvaških AC niti ne boli, tistih par evrov spregledam, šele tule v članku sem pa videl kako drage so primerjalno gledano AC pri južnih sosedih.

Avgusta se z družbo odpravljamo v Dalmacijo, vedno smo se vozili po AC in sem gužvo na naplatnih postajah vzel za samoumevno. Me pa iz prve roke zanima koliko vas hodi dol po alternativnih poteh. Katere ceste uberete? Zgoraj v članku je plan poti na Googlu za Zagreb - Split, mene konkretno pa zanima za Grosuplje - Split.

Bi bil vesel, če bo kdo delil kakšno izkušnjo. Sej se mi niti ne gre za tistih 50 evrov, če je vožna ena sama muka
smile-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Po Avtocesti do izvoza Karlovec pol pa dalje po magistrali. Zanimiva vožnja pa za razliko lahko po poti greste na kosilo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Lj Zg po avtocesti naprej pa po stari regionalki mimo plitvičkih, zakaj ker čez Dvor in recimo na Vinico je cesta dizastr, čez gorjance še slabš,kup gradbišč tako da kar traja da prideš skozi.

Zame je cesta Karlovac momo plitvičkih in naprej čez velebit zakon.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Jaz sem šel lani s kolegom v Dalmacijo po stari cest. Cez Karlovac in Plitvičkih, Knin in tako dalje. Čist ok pot, nobene gužve. Lepo pocasi izletnisko....vmes na jagenčka in pivo.
smile-1.gif
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Je to vse lepo na izi in vse, ce si tak tip, da se peljes cel dan, se vmes ustavis na kosilo in si res na izi. Ce pa nisi, je pa magistralka prava muka in crknes prej da prides. Ovinkom nikol konca. Ampak nimas kej, enkrat probaj, pa bos vedel
smile-1.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
kk je kaj cesta novo mesto- metlika? letos bom verjetno prvič "prisiljen" it po tej poti, ker gremo v soboto dol
frown-1.gif

al je boljše preko črnomlja pa vinice?


da pa se navežen na staro cesto iz karlovca do zadra. men se je najbolj vleklo tam preko slunja. kr ni pa ni blo plitvičkih. ko sem bil enkrat mimo plitvičkih sem imel občutek, da nisem več daleč, čeprav sem še bil. v starih cajtih smo obvezno stali v titovi korenici in šli jest v Borje
smile-1.gif


lp
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Crna_Ninja pravi:
Je to vse lepo na izi in vse, ce si tak tip, da se peljes cel dan, se vmes ustavis na kosilo in si res na izi. Ce pa nisi, je pa magistralka prava muka in crknes prej da prides. Ovinkom nikol konca. Ampak nimas kej, enkrat probaj, pa bos vedel
smile-1.gif

Z motorjem npr. Karlovac-Plitvice-Knin-Sinj in dalje je prava milina...

Tudi z avtom ni panike.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
kk je kaj cesta novo mesto- metlika? letos bom verjetno prvič "prisiljen" it po tej poti, ker gremo v soboto dol
frown-1.gif

al je boljše preko črnomlja pa vinice?

Lani iz morja nazaj sva šla ven iz AC na Vinico in sem bil v celoti gledano presenečen (pozitivno) nad cesto do Ivančne Gorice,pa še obvoznico imaš mimo Črnomlja...bi ti kar predlagal to varianto raje kot NM-Metlika!
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Od Reke do Posedarja po Jadranki, lepo uživaško, potem pa na AC, tam se ravno prav gužva razgubi,( si že mimo vseh tunelov) in lepo do konca AC - do Ploč - potem pa ni več alternative do Dubrovnika/Pelješca, safr po Jadranki mimo Metkoviča in čez Neum
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Jadranska magistrala je top po izgradnji hrvaških avtocest.
Vprašanje je potem le za vsakega posameznika, kdaj se mu začne dopust: ko se zlekne na plažo ali ko štarta od doma.
wink-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Slick in logistik

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
In zalivčki v katerih se ustaviš in uživaš, če je prevroče.
cheer.gif

Lool, kakšna avtocesta (striktno subjektiven komentar).
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sicer ni to ta ista pot ampak jaz sm šel zadnjič Pula, Labin, Učka, Rijeka, Risnjak, Čabar, Loški potok, Sodražica, Škofljica (na hitro). 280 km pa dobrih 7 urc. Čez Risnjak je bilo kr fajn. Dobrih 40 km makedama. Razgled iz Učke je pa fenomenalen!
 
  • Všeč mi je
Reactions: logistik

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sicer ni to ta ista pot ampak jaz sm šel zadnjič Pula, Labin, Učka, Rijeka, Risnjak, Čabar, Loški potok, Sodražica, Škofljica (na hitro). 280 km pa dobrih 7 urc. Čez Risnjak je bilo kr fajn. Dobrih 40 km makedama. Razgled iz Učke je pa fenomenalen!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Tak da če maš čas sam pejd. Jaz naslednje leto Jadranska celo v planu sam
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Ubistvu je res kar je mtl napisal, da gre samo za vprasanje kaksen tip cloveka si. Ce mas rezerviran apartma in imas samo v glavi da cimprej prides tja, parkiras avto in se ga ne dotaknes sedem dni in si odpres pivo, potem res na magistralki nimas kej delat.