Megane 1,2 tce 101km

jello

Guru
22. sep 2008
9.677
3.560
113
Klasična zgodba.: 5 let trdijo da gre za einzellfalle po tem ko jih je pa več s problemi kot brez in po 5 letih tožarjenja in novinarskega drkanja pa priznajo da so mogoče res zafookali malo in dajo 70% kulance. Pa verjetno še 2 deci šampanjca in prst v rit za majmuna ki se je do 60k čudil kako mu je uspel skurit najmanj 200l sod topshit olja.

Saj nemško vsi znate:

http://www.autobild.de/artikel/audi-hoher-oelverbrauch-tfsi-motoren-5738703.html
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Znamo nemško, ampak tu je govora o tfsi, letnik 2008-2011. Ti pa trdiš da tudi novi 1.4 tsi žerejo olje
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Imel 1.2TSi (8V) ocavio 3 leta, Avto tiptop, kot receno tih, komaj slisen, pil okoli 6 litrov. 6 prestav je pasalo motorju kot budali samar. Tudi polno nabasana ni bil nek problem. prodan z 90.000. V primerjavi z 1.6TDi je prakticno neslisen.

2 kolega sta 1.4TSi 122KM imela menjavo motorja. Golfi letnik 2013. Iz tega razloga je drugi kot novega golfaca vzel 1.2TSi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Mamo sedmico 1.4 tsi 122 KM. Ja in žre olje. Cca deci na jurja. Dober liter na leto ga je za dotočit. Dela se nekje do 12k na leto. In ni ketne, je kr novejši motor z jermenom. Tisti z ketno so šele bli karastrofa
 
Nazadnje urejeno:

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ksz

Mene pa zanima, kako to, da vi vsi ''geniji'' na področju motoroznanstva še niste zaposleni pri eni od avtomobilskih znamk?!?!
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik map pravi:
En drug problem jest vidim v teh turbo bencinarjih. Mam občutek, da so tako kot novi TD narejeni za drugačen stil vožnje, kot recimo NA bencinarji. Zadnjič me je fotr z tasovcem peljal po motor na servis. Pa gledam njegovo vožnjo. Pelje se kot penzionist (no, sej tudi je), šalta točno takrat, ko mu avto na ekranu pokaže. Obrati sumljivo nizki, še turbina prav ne zalaufa. Ni čudno da mu žre dobrih 5 litrov. Že vidim sceno, ko bo vse skup ribnilo pri kakih 100k km. Enostavno so ta vozila narejena za vožnjo v nekoliko višjih obratih, da turbina prav zadiha in se maže in ne za cincanje po mestu in vožnjo do 1700 obratov, to kar stari pač počne, ker je celo življenje tako navajen. Kratke relacije, mestna vožnja, vožnja po omejitvah v naselju in izven (razen AC) po mojem mnenju turbo bencinci niso najbolj primerni in pika. Kle je še vedno v veliki prednosti dobri stari NA bencinc. hebeš porabo, to je samo del stroška lastništva. Moj kandidat za večinoma tako vožnjo je definitivno NA bencinc, posebej če je podprt z hibridnim sklopom.

hysterical-1.gif
uscal se bom...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Mamo sedmico 1.4 tsi 122 KM. Ja in žre olje. Cca deci na jurja. Dober liter na leto ga je za dotočit. Dela se nekje do 12k na leto. In ni ketne, je kr novejši motor z jermenom. Tisti z ketno so šele bli karastrofa
večja katastrofa kot si lahko v najhujši nočni mori predstavljaš
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
En drug problem jest vidim v teh turbo bencinarjih. Mam občutek, da so tako kot novi TD narejeni za drugačen stil vožnje, kot recimo NA bencinarji. Zadnjič me je fotr z tasovcem peljal po motor na servis. Pa gledam njegovo vožnjo. Pelje se kot penzionist (no, sej tudi je), šalta točno takrat, ko mu avto na ekranu pokaže. Obrati sumljivo nizki, še turbina prav ne zalaufa. Ni čudno da mu žre dobrih 5 litrov. Že vidim sceno, ko bo vse skup ribnilo pri kakih 100k km. Enostavno so ta vozila narejena za vožnjo v nekoliko višjih obratih, da turbina prav zadiha in se maže in ne za cincanje po mestu in vožnjo do 1700 obratov, to kar stari pač počne, ker je celo življenje tako navajen. Kratke relacije, mestna vožnja, vožnja po omejitvah v naselju in izven (razen AC) po mojem mnenju turbo bencinci niso najbolj primerni in pika. Kle je še vedno v veliki prednosti dobri stari NA bencinc. hebeš porabo, to je samo del stroška lastništva. Moj kandidat za večinoma tako vožnjo je definitivno NA bencinc, posebej če je podprt z hibridnim sklopom.

hysterical-1.gif
uscal se bom...

Ti se kr dej, končno boš nekaj pametnega naredu. Pa ne se spet v slovnico vtikat.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik map pravi:
je SJTV lepo na prejšnji strani razložil, kaj je lahko vzrok cukanju. osebno imam raje malo cukanja kot da mi olje žre. Naš G7 1.4 TSI nič ne cuka, je pa začel pri cca 40k km olje žret, deci na 1000.

Evo, jaz sem tudi pri malo čez 40k prvič odprl liter olja ki sem ga dobil ob nakupu z avtom..... Da sem ga dotočil v TDI-ja s 13k km.
grin1.gif


Citat:
Uporabnik map pravi:
Ni čudno da mu žre dobrih 5 litrov.

Še manj je čudno da mu pije olje ob takšni vožnji, sploh če je tako bil utečen od novega.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Hebat ga cizy, je kakor je, jest ga ne pijem z slamco ven. Ni to neka enormna cifra, se da komot prebavit, je pa tolko da te zadeva malo razjezi.Pa ne naglas razlagat, da pri nakupu vaga dobiš flašo olja namest rezervne gume. Ni dobro za ego.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
trenutno sem na čokolinu, čokolešnik mi povzroča prebavne motnje.

Mater smo zašli, moderator prosim pobriši zadnje 2 strani.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Tdi pač ne vsaj 2,0 Tdi preživi 15000 km brez dolivanja.

Sem pa imel Hondo Civic 1,8 VTI pa je šlo na 2000 km liter olja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Škoda 1.9TDI - 105KM (čipan na 140KM) letnik 2008 in prevoženih malo pod 120k km.

Olje menjam samo pri servisu na 15k km. Nič dolivanja. Delam kratke relacije 5 km v eno smer in nazaj v stilu "kuča-poso / vrtec-šola". Čez teden in za vikend še kakšen 5 km vzpon na ranč (iz 400m na 700m ASL). Relacije vidi bolj po redko pa še to poleti za dopust ali po zimi za smučanje. Poraba zaradi relacij malo pod 7 l/100. Če bi imel bencinarja, ne bi prišel pod 9l.

Ja... tudi takšni smo, ki delamo z dizlom do 10.000 km na leto.

Se opravičujem avtorju za izpad ampak sem moral repliko na bučo, da VAG pije olje...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
zmaga.gif


O tem sem že pisal......da bi zmanjšal trenje (in stem porabo) se sedaj vgrajuje obročke z manj prednapetosti ( manj pritiskajo na stene cilindra).......potem dodaj zravn še kilometre (obrabo) in pa moderno porivanje redkih olj v vse kar se premika....0w20...5w20.....ajde tud 5w30 je kao EKO/BIO

cheer.gif