koliko dejansko firma odgovarja ?

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Se pravi, zanimal sem se za en avto, prodajal ga je lizing, prodajalec ki prodaja za njih je korektno povedal vse, kako je z avtom, koliko je še lizinga. ponudil mi je tudi takoj šasijo, če želim preverit.

na avto.net je cena šla takole
16.000
15.000
14.000
12.000 (na tej točki sem tudi šel avto gledat
13.000 (naslednji dan po ogledu)

avto sem preveril, poreklo italija, med 90.000 in 140.000 ni bilo zaznamka na uradnem servisu. Ob ogledu je imel cca 147k

Kontaktiral sem lizing, jim povedal kakšno je stanje avta, tudi to o zgodovini, nakar so mi odpisali da je cena že korigirana glede na stanje vozila in da njih načeloma ne zanima to, "avto je kak je"

ker je šlo za dokaj eksotično zadevo, bencinar z 200+ km sem seveda ponujal malo nad preostalo vrednostjo lizinga, kar pa seveda niso sprejeli.

avto je bil še kar nekaj časa na avto.net, nakar zdajle gledam, da se je očitno prodal.

torej v takem primeru, ima kdo izkušnje iz prve roke, glede na to da prodajalca niti ne zanima kak avto prodaja, tudi ko mu to poveš, da kupiš pa pol dejansko ugotoviš da stanje na števcu glih ni pravilno, kake so možnosti potrošnika?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zakonsko dobre (hint, surfaj stvarna napaka, tudi na Alterju se je že večkrat pisalo o tem), v praksi precej slabe, sploh če je prodajalec ''šest-mesečnik''
uf-1.gif
.
Če pa greš kupit avto za katerega veš, da je ''problematičen'' si pa recimo temu nor (milo rečeno). Razen, če je cena reeeeeeeeeeeees ustrezno korigirana (navzdol, da ne bo pomote
grin1.gif
) in pač to sprejmeš v zakup (ZAVESTNO).
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
kaj je že problem pri tem avtu? leasing hiše res ne zanima kakšno je stanje (no, leasinga ne bodo dali na pregnito gajbo ki ni nič vredna) oni so financerji ne dealerji...

če ti prodajalec pove da pač stanje je kakršno je. dal ti je VIN številko kjer si videl da km so ali pa niso.torej možakar nič ne skriva. in greš v nakup ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Aja, da ne bo nesporazuma, ker nisem napisal nekaj samoumevnega.
Če ti je prodajalec podal vse te informacije in si PRED nakupom vedel, da kilometri ne štimajo, potem seveda odgovarjaš le ti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zakonsko dobre (hint, surfaj stvarna napaka, tudi na Alterju se je že večkrat pisalo o tem), v praksi precej slabe, sploh če je prodajalec ''šest-mesečnik''
uf-1.gif
.
Če pa greš kupit avto za katerega veš, da je ''problematičen'' si pa recimo temu nor (milo rečeno). Razen, če je cena reeeeeeeeeeeees ustrezno korigirana (navzdol, da ne bo pomote
grin1.gif
) in pač to sprejmeš v zakup (ZAVESTNO).

šlo je za 2.0 tfsi letnik 09
evil.gif


no saj, moja ponudba je pač bila taka, da bi imel lufta za konkreten servis
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
nikjer, pač v servisni je bil kar velika luknja vmes
smile-1.gif
kolk so mi preverili na hitro, ko sem videl da je avto z italije, se potem niti nisem kaj extra več poglabljal, pač zanimalo me je, glede na to da so kar na izi kar se tega tiče, konec koncev je pol njihova firma na računu
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
aha, no sej, ker so drugi nekaj omenjali, da so zavrteni km...

ampak kolior jest preberem, dejansko ni bilo nic narobe z avtom, razen da ni bil sraufan na uradnem servisu, kar pa itak ni pogoj za izpraven avto...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
nikjer, pač v servisni je bil kar velika luknja vmes
smile-1.gif
kolk so mi preverili na hitro, ko sem videl da je avto z italije, se potem niti nisem kaj extra več poglabljal, pač zanimalo me je, glede na to da so kar na izi kar se tega tiče, konec koncev je pol njihova firma na računu


luknje v servisni so pogoste, sploh ko je lastnik ALD. Zakaj? Ker ALD ima svoje servisne knjige....seveda določeni prevozniki to pomečejo stran ker si mislijo "ah sej to je reklama".

Doživel že večkrat, od takrat dalje smo te dokumente dobivali v zapečatenih kuvertah.