Nova Insignia (2017)

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Enemu passatu je šla turbina pri 180.000 km, drugemu pa DSG po nekaj več.

Prokleti VW da je šla turbina a? Še dobro da je gori najbrž Garretova in ne VW-ova... Turbina pač gre, sploh dost raje na službenih avtih ki jih pretežno vozijo "živali" brez odnosa, mrzle tiščijo, razgrete ugašajo... tako je to s turbinami. Turbo pač dela ali pa ne dela, ni tukaj neke znanosti. Kar se pa tiče DSG-ja pa je jeba če se to zgodi. Ampak stavim da če ste neka resna firma ki se zna resno pogajati in da ta VW z pokvarjenim DSG-jem ni bil že preveč star bi brez težav to uredili na kulanco, nekaj doplačali in piči miško... je pa res da potrebno pri njih delat servise... skratka nima veze, vse to skupaj je eno isto sranje.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Turbina je od kogar pač je, lahko pa zaradi zaradi zgrešene zasnove samega motorja shodijo prej kot je treba.

Pri renoju že vejo. Originalni 1.9dci pa te fore.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ksz..meni osebno zgleda hudo všečna!

Edino kar me blazno moti (pa ne zato ker je Opel ampak znak kot tak..je.bi ga..občutek pač) je ta njihov emblem spredaj na maski. Eststesko mi ne gre na tak avto.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Turbina je od kogar pač je, lahko pa zaradi zaradi zgrešene zasnove samega motorja shodijo prej kot je treba.

Pri renoju že vejo. Originalni 1.9dci pa te fore.

Herman saj si faca, samo ne serji z 15 let starimi primerki failov iz učbenika. Slabo zasnovanih motorjev več ni, vse je danes tukaj tukaj in dokaj "doterano"... Faktor pri turbini je pač način uporabe slednje ter sreča na kakšno naletiš. To je to. Po tem takem kot si ti napisal bi morale crknit turbine na vseh "tistih" VW-ih pri okoli 150k km če bi bil naprimer butasto zasnovan da bi "uničeval" turbine
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz..meni osebno zgleda hudo všečna!

Edino kar me blazno moti (pa ne zato ker je Opel ampak znak kot tak..je.bi ga..občutek pač) je ta njihov emblem spredaj na maski. Eststesko mi ne gre na tak avto.

jebeštrga, boljše je ko tisti zeleni indijanec pri Škodi
evil.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz..meni osebno zgleda hudo všečna!

Edino kar me blazno moti (pa ne zato ker je Opel ampak znak kot tak..je.bi ga..občutek pač) je ta njihov emblem spredaj na maski. Eststesko mi ne gre na tak avto.

jebeštrga, boljše je ko tisti zeleni indijanec pri Škodi
evil.gif

Ki že mnogo let več ni zelen. Nabijanje v 3 krasne.
hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz..meni osebno zgleda hudo všečna!

Edino kar me blazno moti (pa ne zato ker je Opel ampak znak kot tak..je.bi ga..občutek pač) je ta njihov emblem spredaj na maski. Eststesko mi ne gre na tak avto.

jebeštrga, boljše je ko tisti zeleni indijanec pri Škodi
evil.gif

Ki že mnogo let več ni zelen. Nabijanje v 3 krasne.
hysterical-1.gif

Kdo pa je govoril o letošnjem lanskem in predlanskem modulu določene Škode?
hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Heh, ne kupujem, drugo leto najverjetneje... to kaj bi jaz imel je še trenutno ene 5k predrago
smile-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
torej

spet en avto na katerega sem se spomnil, da je bil predstavljen davno tega in še vedno o njem ne duha ne sluha

Avti so že pri (nekaterih) avtohišah.
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Tudi izven mesta je zadeva čisto uporabna, sploh pa na regionalki. Na AC pa do nekih zmernih hitrosti.
Seveda pa je treba pisat o točnih modelih, ker eni so ekstremno zanesljivi, drugi pa znajo biti kar problematični s tega vidika.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik MihaMurcielago pravi:
vidim veliko hibridov, ko vozijo po AC tam okoli 80-90km/h.
To je smisel hibrida?
Ja, v tvoji sanjski deželi
tongue-1.gif
.
Jaz sem hitrejši od tvoje zapisane hitrosti, delam veliko kilometrov (praktično vse na AC), pa še nisem prehitel hibrida s tako hitrostjo na AC. Sploh pa, hibridov je pri nas res ogromno na cesti.
hysterical-1.gif

Lažeš, kradeš, bolhe ješ, pa še nakladaš zraven
17758-icon_confused.gif
.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Na avtocesti me še noben hibrid ni prepričal. Žal je to velika večina moje vožnje. Pa v nobenem primeru ne govorim o porabi.

Enkrat, ko bom velik in se mi ne bo treba toliko po avtocesti fijakat, pa si bom omislil plugin hibrida.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Citat:
Uporabnik MihaMurcielago pravi:
vidim veliko hibridov, ko vozijo po AC tam okoli 80-90km/h.
To je smisel hibrida?

Zanimivo, ko se skoraj pribijem nekomu v rit s kruzanjem pri 110 na uro je sigurno hibri ali električar. Ali kamion.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam, zato sem pa napisal do neke zmerne hitrosti je tudi na AC čisto ok.
Če si pa road warior s 150+km/h potem pa morda kakšen premijski hibrid še pride v poštev, ostalo je pa žalost.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če si road warrior s 150 km/h+ si na slovenskih avtocestah samo zrel, da ti v državni proračun poberejo čim več denarja.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko smo ravno pri Hybridih in vožnji na AC ...

sam delam večino kilometrov na AC. imam Priusa tretje generacije, v enem letu naredil 35.000 km, aprila sem imel zadnji servis in do danes se je nabralo že novih 6500 km. povprečna poraba - po spritmonitorju 5,68. pa ga večino časa vozim nekje med 135-140 km/h po števcu, v zadnjem času tudi več, ker se stalno mudi ...
tongue-1.gif
ne glede, pa več kot 6 porabe še ni videl, tudi če se je vozilo res hitro ...

recimo, da večino časa jaz prehitevam, kot da sem prehitevan na AC, daleč od tega, da bi vozil v okviru optimuma hybridov, se pravi 80-90 ali 110 na AC.

še to - večkrat se mi zgodi, da se mi kdo nalima na rit, ko se prehiteva in vozi za kom, ki se pač počasneje loti prehitevanja in verjetno ima enak predsodek v mislih kot nekateri tu - ampak ko pohodim, ga v večini primerov pustim lepo zadaj. tako da daleč od tega, da bi Prius bil počasnela, se ga da tudi konkretno pognati ...
wink-1.gif