2.0 TDI in DSG

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Saj imaš čisti manual mode, kjer ti prestavi gor samo če ga spraviš v rdeče obrate oz. dol če bi drugače crknil. Za tistih par zasneženih dni na leto bi moralo zadostovat.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
dsg prestavlja dovolj nežno, da ni sunkov na podlagi, ki bi vodili v zdrs.
sicer imaš še vedno na voljo ročno prestavljanje, ali na obvolanskih ročkah ali z ročko menjalnika...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tistih nekaj sneženih dni se na 700+m ASL vleče bolj dolgo...
crazy1.gif

OK: Ročni način in gremo. TNX
zmaga.gif


Drgač pa, ko ASR začne dušiti mašino in ko komaj še leze v hrib, bi prestavljanje pomenilo samo še montiranje keten v najhujši strmini.
In potem zajebeš še ostale, ki se borijo s cesto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lecko pravi:
Nemci imajo za to kombinacijo in njen problem oz "feature" že kar uveljavljen izraz "gedenksekunde". Se pravi pritisneš na gas, se približno sekundo nič ne zgodi, pol pa gre. Sam sem vozil par testnih pa se res to opazi, se pa da prilagodit da mal manj pritisneš vsaj od začetka.
Eni predlagajo vgradnjo ene elektronske napravce za cca 200 eur, kki se da kar v kabino in samo na gasi elektronsko mal poštima to zadevo.se ne spomnim kako se reče. Testi novega kodiaka pa so izrecno skor vsi omenjali kaok sta lepše usklajena 1.4 bencinar (ni menda tega zamika) v primerjavoi z pravtako 150 konjskim TDI.
Tole z avtoholdom da moti sprljevanje sem tudi dosti zasledil.

Sem se glih malo nazaj vozil s to kombinbaijo (150 + DSG). Pa tega problema ni imela. Pa iz prejšnjih srečanj s to kombinacijo se je tudi ne spomnim. Je pa res, da nimam navade kot osel po gasu skakat. Pa tudi ko sem, ni bilo problema. Je pa res, da je TSI (že nasplošno) blj fajn izbira.
Avtohold je pa itak nepotrebna navlaka, ki samo povzroča cukanje.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Hej. Kakšne pa so kaj izkušnje z bencinarjem 1.4 TSI (150KM) in avtomatikom pri Porsche grupi?

V Golfu je meni osebno tole top kombinacija, poraba cca. 1l višja kot pri 2.0 TDI, pospeški podobni, lega pa boljša pri TSI-ju. Kakšnega cukanja pri počasni vožnji, speljevanju, težav z natančnim parkiranjem in ostalih alter sindromov nisem zaznal, pri parkiranju si pač auto hold izklopiš in lepo popuščaš zavoro pa je.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
"Gedenksekunde" sicer obstaja. To je zaradi zasnove menjalnika. DSG predvideva katero prestavo naj pripravi na trenutno nekaktivnem delu. Če se takrat zadeva hipoma spremeni (recimo, da bi hipoma moral prestaviti gor namesto pričakovanega dol), se seveda lahko zgodi Gedenksekunde. Ampak sam skoraj ne pomnim, da bi me to oviralo, ker DSG prestave tako hitro "nameče", da ni panike. To me sploh ne moti in skoraj nikoli tega niti ne opazil. Je pa res, da vozim umirjeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Je sjtv pisal enkrat pozimi o teh težavah. Pa ne zaradi avtomatika, ampak zaradi krivulje navora. Enostavno je težko dozirati plin pri velikem navoru. Tukaj je najbrž len dizel (bencinar ) v prednosti. Pri nekem živahnem motorju samo majčkeno pipnes gas, pa že vrti.
To sem Mislim da spoznal letos.
Lenoben Oplov dti se mi za sneg boljši kot VAG TDI PD. Tdi je z asr, katerega lahko izklopil pa ni veliko pomagalo.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
To sem opazil pri Renault Scenic 1.9. Mičkeno gasa in kolesa se vrtijo v prazno. Pri Cliotu 1.5dCi tega ni bilo. Na čipani Octaviji 1.9TDI z vklopljenim ASR nimam težav. Sem lažje zvozil kot z izklopljenim. Na ledu pa itak ni veliko filozofije, ko ti zmanjka malo pred vrhom...

Razmišljam o Yetiju 2.0 in 4x4 z DSG. Tole bo poleg Scouta po moje najboljša izbira.
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Ksz... tisti, ki vozite avtomatike...ste si dali izklopit start/ stop sistem ( ste vklopili mtl.ja
grims-1.gif
)? ( Ga na tehničnem kontrolirajo?)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Tega seveda ne kontrolirajo.

Sam res pizdim nad rešitvijo, ki je v mojem VW DSG.
Najprej sem hotel programsko rešiti, ampak sem se vmes že tako navadil, da izključim preko gumba. Pač takoj, ko vžgem avto, sledi pritisk na ta gumb.
Da smo si na jasnem - sem sicer ekološko ozaveščen in v osnovi podpiram tudi start/stop. Ampak rešitev na mojem konjiču je res trapasta. Če kdaj slučajno pozabim izključiti, se potem ob prvi ustavitvi slišijo kletvice ...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz enako storim, itak je gumb takoj zraven tistega za start engine, tako da mi je to že v podzavest prišlo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tudi jaz sem se ga navadil ugašat. Permanentno ga nisem hotel izklopit, ker včasih, ko vidim da bom dlje časa stal na kakem semaforju reč vseeno vklopim. Se pa strinjam, je glupo za popizdit in včasih celo nevarno.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
MTL-jeva rešitev ni rešitev ampak permanentni izklop. Pač kot so rekli predhodniki, se navadiš in še veš ne, da ga je roka izklopila. In vklopiš po potrebi. Na primer si prvi na nekem semaforju ki se počasi preklaplja in veš da boš čaaaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaal na mestu.. Hebat ga, ko ti hočejo na vsak način dopovedat da je avto pametnejši od tebe.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Izklopil preko VCDS. Sem za ekologijo, ampak naj bo sistem manj butasto zasnovan, tako da ne ugaša:
- takoj ko zapelješ z AC / na vrh prelaza z razgreto turbino
- med nežnim pretikanjem iz R v D
- sredi križišča
- pri parkiranju
- dokler olje ni ogreto na 80º C
- itd. itd.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
Izklopil preko VCDS. Sem za ekologijo, ampak naj bo sistem manj butasto zasnovan, tako da ne ugaša:
- takoj ko zapelješ z AC / na vrh prelaza z razgreto turbino
- med nežnim pretikanjem iz R v D
- sredi križišča
- pri parkiranju
- dokler olje ni ogreto na 80º C
- itd. itd.

Naredijo naj samo tako, da dokler normalno pritisnes in drzis zavoro, avto ustavi in ne ugasne. Ce pa malo bolj pritisnes, pa ja. Kolikor sem uspel peljati enega novejsega tourana, deluje tocno tako. Na servisu pa jamrajo, da je golf pac taksen in je tako in amen.

Mimogrede, stalni izklop na alltracku deluje, ce prestavis napetost (verjetno na bateriji) iz 7.6 na 12V (v enem od menijev za startstop)

Jernej
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
V teoriji naj bi bilo tako, ja, v praksi pa vsaj pri meni zadeva "odpove" oz. ne želim razmišljati, kako močno moram stisniti zavoro, da zadeva ne bo ugasnila. Mogoče tudi navada in bi zadevo moral voziti dlje časa, pa sem jo po parih tednih ugasnil ... ker npr. parkiraš, ti pride mimo pešec in na hitro stopiš na zavoro, avto pa ugasne. Bedarija.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Je kaj na tem, da se DSG navadi prilagodi vožnji voznika?

Če dam kako ga pravilno upeljati oziroma kakšnih napak ne početi, da kasneje sistem ne bo počel neumnosti?