2.0 TDI in DSG

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
... vsaj 50% prevečkrat. Hočeš malo pospešiti, navora dovolj, on pa dve ali tri dol, potem spustiš gas, on dve ali tri nazaj gor... Pri počasnem premikanju zoprno cuka. ...
Za tole moraš pa voziti bolj agresivno. Potem se to res dogaja. Pri normalni vožnji pa res ne. No, je pa za vsakega "normalna vožnja" nekaj drugega
evil.gif
Res ja. Pelješ 80 za nekom... pritisneš recimo polovico stopalko za plin, da bi se počasi premaknil mimo ovire spredaj, DSG izračuna optimalne obrate, vrže najmanj dve, tri dol, vse v F1 stilu, malo čudno pogledaš in se odpelješ mimo, nakar zopet F1 mode dve do tri nazaj gor in zaključen manever. Nekaj je tu res agresivnega, pa to ne mislim voznik...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Rezime...

Pri avtomatiku izklopiš možgane in prepustiš tistim parim bitom da mislijo namesto tebe
wink-1.gif
. Ko sprejmeš to za dejstvo, gre.
Sicer ti lahko dopizdi ker manjka kak bit razmišljanja (o kilobitih ne bomo) in si dopustiš da te nervira ali pogoltneš to in uživaš ob tem ker ne rabiš pretikat.

V tem smislu?
grin1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
V katerem avtu s katerim DSG jem. Moj se ne obnaša tako. S Polovico gasa, bo prestavil mogoče eno prestavo dol, ali pa še tisto ne, odvisno od hitrosti.
Za dve tri prestave dol, ga je treba res pohodit do konca.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
pa pri teh dsg se lahko rešuješ s prestavljanjem na tipke če se ne motim oziroma v "manual" načinu.
pri klasičnem avtomatiku si nekoliko težje prisilil v ohranjanje prestave. Dalo se sicer je, ampak ...

precej voženj imam preko kucla (nekaj serpentin... )
Predvidevam da bi dsg prestavil vsaj 20x/km. z ročnim pa prestavim enkrat v 4 in enkrat nazaj v tretjo. Ostalo pa prevozim nekje z do 2krpm.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
262
63
Pretiravate glede navajanja downshiftanja. Če pohodiš gas do polovice, bo šel DSG dol ponavadi eno, max. dve prestavi. Torej iz 6. v 4. pri 80 km/h, ampak to je treba že iti preko polovice z gasom. V tretjo prestavi samo pri kickdownu, ko je aktivirana tudi tipka povsem na koncu hoda pedala za plin.

Glede parkiranja potrjujem, da je ročni res malo bolj natančen. Se pa tega sčasoma navadiš oz. za res tesna parkiranja izklopiš auto-hold, da lahko potem po cm lezeš naprej zgolj s popuščanjem zavore.

Cukanja pri speljevanju ob vključenem auto-hold se znebiš tako, da pol sekunde prej narahlo takneš pedal za plin in auto-hold popusti in začne lezti, šele nato daš gas in avto normalno spelje.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
262
63
@Hanzi: lahko ga butneš v manual način, ja. Ali pa pritisneš obvolansko ročico in potem drži izbrano prestavo ca. 8 sekund (ali dokler ne presežeš omejitve obratov in je prisiljen prestaviti).

Mene je pri vožnji na Jezersko pozitivno presenetil, tako da nisem imel potrebe po ročnem načinu ali vmešavanju (sprobano večkrat z obeh strani prelaza).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Da DSG vrže dve prestavi dol, mora biti agresiven voznik. Tole me boš pa težko prepričan, da ni tako.
Pri normalni vožnji tega ne bo. Pa smo spet pri "Alter voznikih"
cool-1.gif
- če moraš tako močno pritisniti, potem verjetno tudi prehitevanje ni varno (ali pa je vsaj tvegano in neprimerno).
Ampak, če se osredotočimo na DSG - ta bo tudi v tem primeru odreagiral hitreje kot človek in ne bo težav. Le manj udobno bo. Še bolje pa, če se mogoče prej pripraviš na prehitevanje (lahko daš v S), če voziš tako.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
To sem jaz navadil lepšo polovico. Manual način ji ni šel, tako da sedaj da pred prehitevanjem pač v S in je zadeva rešena.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
1.8TFSI... se pelješ v hrib, ležerno, recimo 5. prestava... pa hočeš samo malo pospešiti, turbo, navora dovolj, ampak majstor dve dol kot da bo leteči start izza varnostnega avta... podobno je bilo z 2.0TDI, ampak precej nazaj.
Najbolj pa zamerim zoprno cukanje pri počasnem premikanju v koloni...
Sicer je opisano prisotno v recimo 10-15% dnevnih situacij, ampak nervira. BMW 8 stopenjska avtomatika je poezija proti temu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Po mojih opažanjih avto iz auto-holda precej grše speljuje kot brez njega, zato ga imam raje večinoma ugasnjenega. Ga vklopim po potrebi.

Tole sem hotel napisat že v prvem postu, vendar sem se vzdržal, ker s tem avtom (Passat 2.0 TDI DSG) spet nisem naredil nevem koliko kilometrov in dopuščam, da se ga je potrebno malo navaditi. Ampak sem opazil ravno to, da sem imel večinoma auto hold izklopljen, ker je bilo skoraj nemogoče speljat enako mehko pri auto holdu kot če samo z občutkom spustiš bremzo (brez AH).

Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Prestavlja hitro in vsaj 50% prevečkrat. Hočeš malo pospešiti, navora dovolj, on pa dve ali tri dol, potem spustiš gas, on dve ali tri nazaj gor... Pri počasnem premikanju zoprno cuka.
Dober menjalnik...

Tole se mi zdi pa precej neverjetno oziroma se mi ni dogajalo še pri nobenem DSG, ki sem ga vozil. 3 prastave dol pomeni iz 4. v 1., kar je zaradi razlike v obratih vsaj pri dizlu skoraj nemogoče, še iz 5. v 2. je huda, šlo bi recimo iz 6. v 3. ampak ne vrjamem, da to naredi takrat, ko je navora dovolj, da bi pospeševal v isti prestavi. Že za dve prestavi dol je potrebno malo bolj pohodit, če ne kar kick down.

Kasneje si sicer omenjal, da je govora o 1.8 TFSI in ne o dizlu, ki ga gledat vicent. Tam vrjamem, da je prestavljanja več sploh če gre za švohnejšo verzijo, vseeno pri normalnem pospeševanju ne bi smel skakat po 3 prestave dolj. Pri 2.0 TFSI in 2.0 TDI tega nisem doživel. Šalta res precej več, kot bi večina voznikov z ročnim ampak bolj kot ne 1 prestavo gor/dol. Če konkretno pohodiš, pa tudi več.


Drugače pa je vprašanje, če na prestavljanje pri novem Passatu vpliva tudi izbira voznega profila (ali samo premakne v S ko izbereš sport). Pri BMWju imaš lahko menjalnik v D in bo vseeno različno prestavljal, glede na to ali je izbran Eco Pro/Comfort/Sport/Sport+, potem pa lahko še ročico premakneš v S in postane še nekoliko bolj agresiven kot sicer v katerm koli načinu. Recimo D + Eco Pro način res drži menjalnik v istem prestavi dokler ga skoraj na polno ne pohodiš.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni je bila zadeva za "športno" vožnjo ok, za običajno uporabo je pa recimo mercedesov 7g-tronic bistveno boljši (klasični avtomatik).
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
1.8TFSI... se pelješ v hrib, ležerno, recimo 5. prestava... pa hočeš samo malo pospešiti, turbo, navora dovolj, ampak majstor dve dol kot da bo leteči start izza varnostnega avta... podobno je bilo z 2.0TDI, ampak precej nazaj.
Najbolj pa zamerim zoprno cukanje pri počasnem premikanju v koloni...
Sicer je opisano prisotno v recimo 10-15% dnevnih situacij, ampak nervira. BMW 8 stopenjska avtomatika je poezija proti temu.

te razumem
to se da elegantno rešiti z dobrim mapiranjem oz. čipanjem po domače

podobno sem imel pri klasičnem 6HP19A ZF avtomatskem menjalniku - pomagal sem si z ročnim pretikanjem prestav preko volanskih komand, sedaj pa je zadeva popolnoma drugačna v D načinu, kot je bila z originalno mapo
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
V Avtohiši Vrtač so rekli, da je to cukanje normalno
hysterical-1.gif
Audi pa star dobrega pol leta... Hvala za DSG do nadaljnega...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Tisti ki vozite 2.0 TDI (150) in DSG ( torej od 2015 dalje) dajte mal pokomentirat kako se zadeva obnese ( in če je možno v katerem avtu imate to kombinacijo).

jaz mam to 5 let v superbu pri 180000 km ti lahko rečem, da nikoli vec ne grem na ročni menjalnik.

če te zanima kaj konkretnega samo vprašaj.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Nemci imajo za to kombinacijo in njen problem oz "feature" že kar uveljavljen izraz "gedenksekunde". Se pravi pritisneš na gas, se približno sekundo nič ne zgodi, pol pa gre. Sam sem vozil par testnih pa se res to opazi, se pa da prilagodit da mal manj pritisneš vsaj od začetka.
Eni predlagajo vgradnjo ene elektronske napravce za cca 200 eur, kki se da kar v kabino in samo na gasi elektronsko mal poštima to zadevo.se ne spomnim kako se reče. Testi novega kodiaka pa so izrecno skor vsi omenjali kaok sta lepše usklajena 1.4 bencinar (ni menda tega zamika) v primerjavoi z pravtako 150 konjskim TDI.
Tole z avtoholdom da moti sprljevanje sem tudi dosti zasledil.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
sam sem imel to kombinacijo v golfu 7.
delovalo je super.
speljevanje na klancu b.p., uporabljal kombinacijo leva noga zavora, desna plin.
ko se navadiš ga lahko z rahlim dodajanjem plina spraviš v nižjo prestavo, če so ti obrati premajhni, vztraja ravno dovolj časa.

sedaj imam 2.0 tdi 245 konjev v passatu, 7 stopenj, tudi tu deluje super, brez pomanjkljivosti...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.370
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Malo me mika menjava avta iz ročnega v DSG pa me skrbi zima in klanci. Imamo cca 5km precejšnega klanca, ko moraš res premišljeno s prestavami in gasom. Da se ne zgodi pri zdrsavanju koles, ko z gasom še nekako rešuješ, robot ti pa zaradi obratov vrže v nižjo ali višjo prestavo?!