Kako zavirate pri avtomatiku?

S katero nogo zavirate pri avtomatiku?


  • Skupaj glasov
    173
  • Glasovanje je zaprto .

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Tisti, ki imate avtomatike: zavirate VEČINOMA z levo ali desno nogo?
Edit: žal ankete ne znam popravit.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Sem ti desno kliknil, čeprav bi moral v resnici kaj drugega, ker včasih tudi z levo ... Pa ne tretji odgovor, ker to ni kompliciranje. Mamnjka ti recimo opcija "z levo ali desno, odvisno od situacije"
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za opombo, sem dopolnil vprašanje z večinoma.
Očitno ne znam narediti enostavne ankete.
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Zanimivo da z desno, ker z levo sploh nimam filinga. Sem parkrat poskusil pa me je zabilo.

Karting pa recimo komot z levo
smile-1.gif


Ps, bolj malo zaviram. Hybrid press.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Kaj želiš "dokazati" s to anketo?

Da je delež voznikov, ki vozijo avtomatika še vedno majhen? In da celo tisti, ki vozijo avtomatika, prihajaj(m)o iz generacije, ki je veliko večino časa vozila klasične menjalnike in da se je težko odvaditi "slabih" navad.
In da seveda obstaja en zelo mali delež voznikov, ki obvladajo zaviranje z levo nogo - bodisi ker so "dirkači" (brez negavitvenga prizvoka!) ali ker vozijo izključno avtomatike in so bili od začetka naučeni (priučeni) zaviranja z levo.

Velika večina nas namreč niti nima potrebe v "vsakodnevni" vožnji uporabljati prednosti zaviranja z levo.

Se pa mi postavlja vprašanje kaj učijo v AŠ kandidate, ki delajo izpite izključno na avtomatskih - jih učijo zaviranja z levo ali desno? Kajti, če jih učijo z levo, je to še en razlog več za omejitev "vozi s samodejnim menjalnikom".
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem vozil skoraj 20 let ročne in sedaj prešaltal na avtomatika in zaviram vedno z desno.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če slučajno zaviram z levo bo to bolj kot ne grobo. No feeling...sklopka power is real.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se pa mi postavlja vprašanje kaj učijo v AŠ kandidate, ki delajo izpite izključno na avtomatskih - jih učijo zaviranja z levo ali desno? Kajti, če jih učijo z levo, je to še en razlog več za omejitev "vozi s samodejnim menjalnikom".

Z desno. Z levo nikje ne učijo, niti v USA. In tudi tam v avtomatikih 90% folka vozit avtomatike z desno (osatalih 9.9% je motoričnih bedakov, 0.01% pa športnih voznikov). Pa tudi vozila so tako narejena, levo "počivališče" za nogo ima vsak avto, desnega pa ne vidiš povsod oz. četudi je je minimalno. Držat na gas ko imaš nogo na zavori pa ni ravno ok (ko zaviraš na polno 100% izvedeš tudi pritisk na gas). Sicer elektronika danes v večini vozil itak ne dopušča aktivacijo gasu ob pritisnjeni zavori, tako da tudi alteraši nimajo nobene prednost v vožnji z obema nogama!
grims-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
A ni pri starih ameriških avtomobilih zavora ful široka, tako da v sili lahko zaviraš kar z obema nogama hkrati
sprasujem se.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
ksz: a je kdo, ki pri avtomatuku uporablja levo tako za plin kot za zavoro?

Da desna počiva, namesto leve.
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
A ni pri starih ameriških avtomobilih zavora ful široka, tako da v sili lahko zaviraš kar z obema nogama hkrati
sprasujem se.gif

Zavora je vedno večja, celo pri ročnih menjalnikih!
grims-1.gif


V sliki pa je takole (recimo jeep GC):
91873d1328147461t-brake-gas-pedal-pad-upgrade-p1250033.jpg


.. to je postavitev za desno nogo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kaj želiš "dokazati" s to anketo?

Da je delež voznikov, ki vozijo avtomatika še vedno majhen? In da celo tisti, ki vozijo avtomatika, prihajaj(m)o iz generacije, ki je veliko večino časa vozila klasične menjalnike in da se je težko odvaditi "slabih" navad.
In da seveda obstaja en zelo mali delež voznikov, ki obvladajo zaviranje z levo nogo - bodisi ker so "dirkači" (brez negavitvenga prizvoka!) ali ker vozijo izključno avtomatike in so bili od začetka naučeni (priučeni) zaviranja z levo.

Velika večina nas namreč niti nima potrebe v "vsakodnevni" vožnji uporabljati prednosti zaviranja z levo.

Se pa mi postavlja vprašanje kaj učijo v AŠ kandidate, ki delajo izpite izključno na avtomatskih - jih učijo zaviranja z levo ali desno? Kajti, če jih učijo z levo, je to še en razlog več za omejitev "vozi s samodejnim menjalnikom".

Absolutno jih učijo zavirati z desno, tudi sam zaviram z desno.
zmaga.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Bi morala biti še ena anketa za manjšino, ki zavira z levo nogo: ali pri vozilih z ročnim menjalnikom, v primeru, da ne mislite prestaviti, zavirate z levo ali desno nogo?