Kraja, tracker

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Torej kaj je trenutno IN imeti v prevoznem sredstvu za primer kraje.
Tu mislim predvsem na trackerje.
Motilci gps signala so najbrž precej uspešni, ampak a to uporabljajo že vsi lopovi (tudi pri starih jajcih, traktorjih...)

Ne bi pa plačeval neke mesečne naročnine za to zadevo. vsaj ne neke hude. Potem je bolje da priklopim star android telefon v avto, pa ga sledim preko google acounta.

Kje je tukaj drobni tisk?
https://buy.thetrackr.co/bravo/checkout
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Če boš šel malo brat komentarje uporabniki tole precej kritizirajo glede delovanja, tudi sam sem jih mislil kupit (sicer ne za avto) ampak na koncu ravno zaradi precej negativnih komentarjev nisem.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če jaz to prov zastopim;
vsak obesek ima nek svoj id.
v primeru kraje/izgube, ti v appu sporočiš, da je ta obesek/id izgubljen.
nato pa vsi, ki majo naložen app iščejo ta tvoj obesek. oz. išče app sam, se pravi skos dela v ozadju? Kolk to pokuri baterije?
Pa kolk sem videl je slovenija zeloooo bogo pokrita z uporabniki. Torej ti v primeru kraje pri nas nič ne pomaga.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
IN je imeti prevezan OBD prikljucek in je problem resen

Edit: pri vecini... pri ostalih pa kljucavnica na volan in menjalnik
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tole sem prejsnji teden dobil v Barceloni na MWC:

skitched-20170306-134936.jpg
skitched-20170306-135042.jpg


http://www.dantracker.com/en/

Ima vgrajeno SIM kartico s svetovnim roamingom ... je pa treba placevati narocnino ... Pa tipa sta omenila, da iscejo distibuterje... tudi za Slovenijo ...

Nisem se pa kaj dosti pogljabljal... samo sliknil sem sedajle letak, ki se mi valja se po mizi
smile-1.gif
...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Napisal sem pa nasvet ki prepreci 99% tatvin.

Saj dober nasvet je vedno koristen,ampak Hanzi je spraševal za tracker za lociranje vozila,ti si pa to verjetno spregledal in pisal o OBD priključku in volanski ključavnici...
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Kaj je boljše?
1. Preprečit tatvino
2. S trackerjem vedet, da je avto "tam nekje" na Balkanu...
Zame pač preprečit tatvino, za koga drugega pa ne... Smo različni...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
IN je imeti prevezan OBD prikljucek in je problem resen

Edit: pri vecini... pri ostalih pa kljucavnica na volan in menjalnik
Kaj točno to pomeni, prevezan OBD priključek? Kakšen dodaten kontroler vmes ali kaj drugega?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.925
2.392
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Kaj je boljše?
1. Preprečit tatvino
2. S trackerjem vedet, da je avto "tam nekje" na Balkanu...
Zame pač preprečit tatvino, za koga drugega pa ne... Smo različni...

Jah, za mnoge je očitno pomembno samo to, da so IN.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
IN je imeti prevezan OBD prikljucek in je problem resen

Edit: pri vecini... pri ostalih pa kljucavnica na volan in menjalnik
Kaj točno to pomeni, prevezan OBD priključek? Kakšen dodaten kontroler vmes ali kaj drugega?

Tko prevezan da ko se nekdo nepovabljen gor z laptopom oz kar oac ma za krast gor priklopi da mu skuri napravo...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
IN je imeti prevezan OBD prikljucek in je problem resen

Edit: pri vecini... pri ostalih pa kljucavnica na volan in menjalnik
Kaj točno to pomeni, prevezan OBD priključek? Kakšen dodaten kontroler vmes ali kaj drugega?

Tko prevezan da ko se nekdo nepovabljen gor z laptopom oz kar oac ma za krast gor priklopi da mu skuri napravo...
Ok, to je zanimivo. Kako pa zagotoviš, da servisu ne skuri naprave? Pravočasno pravilno prevežeš, sporočiš, ...? Kaj to pomeni za "prakso"?
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ok, če predelava obd prepreči 3/4 tatvin, se splača igrat z njim. Samo res ne bi rad povzročil kakšne škode serviserjem. Naj jim napiše napaka na obd ne pa da jim skuri laptop...
Bom mojega stromarja vprašal če se je kdaj že ukvarjal s čim takim.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Bolje preprecit kot lecit.... A ti bi na traktor vreden 2 jurja dal tracker kjer te bo narocnina stala 15eur/mesec?

Traktor prevezat / omejit gorivo / blokada kljucavnica volana. Za avto je pa ze napisano.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Prevezan OBD ni homologiran, posledično bi morali tak avto prometni policisti odstranit iz prometa.
evil.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
IN je imeti prevezan OBD prikljucek in je problem resen

Edit: pri vecini... pri ostalih pa kljucavnica na volan in menjalnik

Ne bodi naiven no, se pa priključiš kjer koli mimo OBD konektorja na kable, to, da si prevezal kable te reši samo onih najbolj neumnih lopovov, ostali pa s testerjem najprej preverijo komunikacijo ..... BTW, ali veš kje vse je OBD kablovje lahko dostopno, pa ni neka znanost se priklopiti gor mimo konektorja.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Bolje preprecit kot lecit.... A ti bi na traktor vreden 2 jurja dal tracker kjer te bo narocnina stala 15eur/mesec?

Traktor prevezat / omejit gorivo / blokada kljucavnica volana. Za avto je pa ze napisano.

Ne sanjaj, rabiš prednaročniško SIM, ki jo napolniš zavisi od vožnje z cca 5 euri na 2 meseca in rabiš zakup serverja , za 1 leto cca 50 eur torej mesečen strošek cca 5 - 7 eur.
cool-1.gif


Pa ni niti to dovolj , pravi alarmi so tako sofisticirani, da pustijo, da avto gre, potem pa sami onemogočijo- nekateri tudi trajno lopova. Se zgodi .....
evil.gif