Chip tuning dizelskih motorjev

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ko se segreje crkuje... pa pol pri 3k obratov kr neki cuka, k ss vziga in spet crkuje...
Tebe jebe kak senzor tlaka, MAF ali pa regulacija turbine, bodisi elektromagnetni ventil, bodisi sam aktivator. Ali pa celo vakuum pumpa recimo.
Lahko bi tudi kaj puščalo na tlačnem delu, samo to se kar fino sliši (cvrčanje).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hah, načeloma ja. Razen če ne.
rolleyes-1.gif

@msenjur, po dopustu (mojem
cool-1.gif
) se lahko zmeniva pa ti pogledam kaj bi lahko hecalo. KOnec avgusta oz. začetek septembra.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
seveda, lotanje je precej bolj zahtevno kot beri/piši
2004 sem jih prelotal 3-10 dnevno
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Da malo prislonim še svoj lonec, išče se zanesljiv stručko za remap dveh vozil in sicer:
Mondeo 2015 2.0 tdci 110kw in renault 1.2 tce 92kW

Lokacija Štajerska - MB.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Da malo obudim staro temo:
- od sredine aprila letos se ping-pongam s CSS Performance Tuningom za "čipanje" avtodoma na Sprinterju l. 1998. Sedaj sem že izgubil upanje oz. sploh interes za njihovo storitev (ja vem, oni pa v jok in na drevo).

Najprej kontaktiram direktno "head quater" z željo, da ga čipnemo še pred prvim majem in me napotijo na enega od njihovih izvajalcev v bližini MB saj sami nimajo časa do po praznikih. Kontaktiram vse po spisku (Ceršak, Vojnik, Podčetrtek, SG) in en je na dopustu, en je opustil dejavnost, en ne more / ne zna tega čipat; SG me celo naroči, vendar me jutro ped posegom popoldan kliče in pove, da moj računalnik ima OBD1, on pa samo OBD2 in da ne bo nič.
No potem sem vse skupaj preložil na sredino maja, ko kontaktiram tistega v Ceršaku in me prosi za sliko "računalnika" in ko jo dobi mi po več dnevih javi, da to pa se čipa s prelotanjem in da je čip ful težko dobit, ampak da ga bo naročil. Junija sva bila na zvezi 2X pa je vedno čakal čip, sedaj ga kontaktiram kaj je s čipom pa nobenega odziva več.

Vmes sem spet HQ kontaktiral in so rekli pripeljite sem pa bomo videli - ja komaj čakam se vozit 60km one way, da mi povedo, da čipa nimajo, po možnosti še plačam za njihov test na valjih, kot je nekdo že omenjal. Nebi imel nič proti če rečejo ne gre / ne moremo / ne znamo / ... ampak na njihovi strani je prav ta avto vpisan kot "kandidat" za odličen prirastek tako KM, kot navora.

Mimogrede Sprinter ni nek eksot, konec koncev "vzhodnjaki" dnevno vozijo s takimi runde čez SLO.

https://www.chipfactory.at/en/tuning-datenbank/?step=engine&rid=18&mid=760
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tisti bolj ziher dela kor avstrijski, še bolj ziher pa kak ukrajinski, konec koncev gre za "muzejski" avto.
wink-1.gif


Ne se tolko po tleh valjat, si boš ta gmašno umazal.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Konc koncev, bi si pa lahko nov avto kupil. Sej maš kej našparan? Neki ti bo pa babi posodla pa je....
srce-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Težka bo ta z babi, sta obe že pokojni. Mogoče pa dedi (jaz) tebi kaj posodi.
wink-1.gif


Pa če bi sledil, bi vedel, da ne govorimo o avtu.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Sem sledil, pa ti hotu pomagat...sam si škrt k [cenzura]. Tut kvalitete ne ceniš. Pejt pol na Rakovo v Ljubljani vprašat za čifša tuning

Babi je bla pa figr of spič (sem ti namenoma tako napisall, da boš štekal).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Hah, načeloma ja. Razen če ne.
rolleyes-1.gif

@msenjur, po dopustu (mojem
cool-1.gif
) se lahko zmeniva pa ti pogledam kaj bi lahko hecalo. KOnec avgusta oz. začetek septembra.

a si se ze nadopustal?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Hah, načeloma ja. Razen če ne.
rolleyes-1.gif

@msenjur, po dopustu (mojem
cool-1.gif
) se lahko zmeniva pa ti pogledam kaj bi lahko hecalo. KOnec avgusta oz. začetek septembra.

a si se ze nadopustal?