Chip tuning dizelskih motorjev

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni več oz. ne bo več trenda zmanjševanja, se je že ustavilo nič ne gre naprej.

Če bi proizvajalci zapravili 50€ več na motor pri izdelavi bi lahko vsi 1.0 mlinčki se v teh letih vozili okoli z zanesljivimi 200 konji. Pač se tako špara, da so komponente veliko slabše kvalitete kot pred desetletji, površinske obdelave kosov pa uporabijo šele pri veliko dražjih/zmogljivejših motorjih.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Citat:
Uporabnik SomeoneElse pravi:
Da se pridružim temi...

Men je pa sklopka šla po 5000km, sicer zadovoljen s porabo in s pospeški.

Jaz sem pa jedel fižol čez 3 dni me je pa v hrbtu zaštihalo, sicer sem pa zadovoljen s porabo in pospeški.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jup... če je nekaj bilo tako zanič, potem bi crknilo v vsakem primeru, enako velja za ostale komponente.

Turbina mi malo piska... bom peljal čipat mogoče bo pa kaj pomagalo.
tongue-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Oglasil sem se ker je tole že druga tema o čipanju v kateri se nabija v 3pm, popolnoma odveč pa je napisat kaj in kje je kdo delal. In je vseen qrc če namesto o dizlu pišeš o fižolu.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
A bo remapiran avtomobil imel vecjo/manjso/enako porabo pri konstanih 130 km/h?
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
A bo remapiran avtomobil imel vecjo/manjso/enako porabo pri konstanih 130 km/h?
Če ima serijski avto pri 130 km/h v 6 prestavi 2400 obratov in AFR 14.7, remapiran pa ob identičnih predvžigih 15.0, bo imel po 100 prevoženih kilometrih manjšo porabo kateri?
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
OK, zastopim. In vecji afr gre na racun cesa? Ekologije?
"Lean mixtures around 16:1 AFR produce the best economy, but the extra heat oxidises the Nitrogen in the air increasing air pollution, but with low CO levels. Leaning the mixture further past this point creates lean misfires with the mixture failing to completely combust, lowering temperatures (and therefore NOx levels). The Hydrocarbon (HC) levels start to rise as unburnt fuel exits the exhaust and power drops off. "

Tko da za tehničnega je še dobro, za porabo je dobro..... za vse ostalo je pa itak bolš da mal peš hodmo.
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ni mogoče... alter.press...
Po alter zakonih bi šleparji morali imeti max 50KM, saj bi tako popili manj goriva, kot sedaj, ko jih imajo 400+
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nizka poraba ni sorazmerna z emisijami.
En dizel je že 9 let chipan pri hiši. Vse bp okoli motorja, 215kkm po števcu.star je sicer 12 let.



Se popolnoma strinjam, sam imam dizla tudi že 10let čipanga, že od novega, vse bp, 230kkm, lahko samo pohvalim.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Torej eni dejansko upate chipirati nove avte in niste izgubili garancije ali imaš kakšno tovarniško original predelavo?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
ksz...

avto čipan že 5 leto,dela BP,poraba ista,tisti ki pravite da je manjša dajte jo zračunati " na roke" ne preko BC,ker bc zna lagati zaradi podaljšanega vbrizga goriva
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Tipično (Alter) nabijanje v tri krasne.....
Poraba je v povprečju nižja, ne ker:
- hitreje pospešiš (energija za pospešek pride pa iz zraka in dobrih namenov knede?)
- se motor manj "matra"
- je tretji lunin krajec
ampak preprosto zato, ker z določenimi posegi za kak % povečaš izkoristek motorja. Seveda pa tunerjem po remapu ni treba na teste, s katerimi bi dokazovali, da je motor (še) v rangu standarda Euro XY.
Osebno sem se en čas malo igračkal z mapami na 2.0 HDI (Bosch EDC15). Takole je: ni zelo zapleteno, enostavno pa tudi ne, da bi lahko podal kakšne bolj konkretne zaključke in argumentirano podal, kdaj zakaj in kako bo motor manj ali več žrl in podobne nebuloze, bi rabil še pa še časa....
Aja, nekaj od tega sem izvedel na slovenskih straneh, nekaj pa na tujih..... eden bolj zannih sloganov za tuning pove ot em zelo veliko: "no smoke, no poke!"
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tipičen alter pacient odgovor...

Nič nisi napisal, kar ni bilo že povedanega in nobeno od treh alinej ni noben trdil da je razlog za nižjo porabo.

Tvoj post je pač pointless, si pa le se pohvalil, da si se igračkal z mapami.
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

avto čipan že 5 leto,dela BP,poraba ista,tisti ki pravite da je manjša dajte jo zračunati " na roke" ne preko BC,ker bc zna lagati zaradi podaljšanega vbrizga goriva

Za dva čipana avta imam vsa tankanja zabeležena in izračunana. Ko tankam slikam števec in potem doma vpišem, sem se tako navadil, da nikoli nisem pozabil v več letih. Kadar pišem o porabi, vedno črpam iz tega vira, se pa zavedam, da je moja relacija zelo ugodna za nizko porabo, samo to ne vpliva na razmerje med čipanim in nečipanim.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
ksz
Bo morala drzava cimprej poskrbet za testiranja izpusnih plinov.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ampak ne zaradi remappinga, temveč zaradi odstranjevanja dpf in blokade egr.

Druga opcija je, da te zjutraj na LJ obvoznici pričaka tabla "diesel stop".

Sicer se zadevi ne izključujeta.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
No ja, zgoraj je citirano, da revnejsa mesanica povzroca strupenejse izpuste. Govorim o konstantni brzini. Ampak ko bodo proizvajalci zaceli vgrajevat filtrirne sisteme za zadrzevanje vse nesnage, takrat bodo ze sami optimizirali vse skupaj. Dandanes se pac stvari optimizirajo brez ekoloskega vidika.