Celoletne gume...

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj zato ja.

No..za tistne petične je še opcija letna poleti in celoletne pozimi. Ker za naše razmere je "čista zimska" fajn neekonomična opcija v vseh pogledih.

Celoletno kupovati za zimo, ki je dražja od zimske je pa ekonomično?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Je pa bolj varna
wink-1.gif
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Sam sem imel GY vektor 3 sezone na Scenicu II. Guma je OK tudi v snegu, res nisem delal več kot 8000 letno. Bi jo kupil še enkrat če bi se še tako malo vozil.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vsak kupi gumo svojim potrebam primerno. Jaz vozim zimske celo leto brez problema. Pac malo kilometrov naredim in se to ,90% po mestu kjer je omejitev 50. Menjam jih na 3 leta takrat je profila se vec kot pol na gumi.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kdor je pa bolj dinamicen voznik in se veliko vozi si bo pa verjetno kupil letne in zimske boljse znamke. Nevem kako se vam da nonstop pregovarjati kaj naj kdo kupi
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Zadnjič je bil članek, da so policaji ustavili voznika z 17 let starimi gumami. Ter nekaj takih z 10+ let starimi.

Zanima me, koliko nesreč so imeli s temi gumami... PA sam menjam zimsko/letne ter nekje na 4-5 let...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
pa dobr, ne bomo zdej tople vode odkrival...

pac je na koncu vse odvisno od šoferja. pa nej bojo gume za 200€ al pa za 40. za na siht in nazaj je vsaka dobra - ce je sofer normalen in zna prilagoditi voznjo razmeram na cesti...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Zadnjič je bil članek, da so policaji ustavili voznika z 17 let starimi gumami. Ter nekaj takih z 10+ let starimi.

Zanima me, koliko nesreč so imeli s temi gumami... PA sam menjam zimsko/letne ter nekje na 4-5 let...

Ocitno ni bilo prometnih ce ne bi gume ze prej zamenjali.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Zadnjič je bil članek, da so policaji ustavili voznika z 17 let starimi gumami. Ter nekaj takih z 10+ let starimi.

Zanima me, koliko nesreč so imeli s temi gumami... PA sam menjam zimsko/letne ter nekje na 4-5 let...

sem bil na varni vožnji in je ena ženska ful iztopala napram ostalim. krajše zavorne poti in večje hitrosti itd. Avto brez abs in esp.
in ded začne razlagat, da to je lep dokaz kaj delajo dobre gume in kak se nesme na gumah šparat. Gremo gledat avto gor pa 11 let stari eskimoti :D
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A res? Ko sem bil sam v vlogi voznika pa je ob podobnem primeru (samo da so bile letne, termin pa pozimi) deklič ni mogel normalno izvesti niti malo hitrejše vožnje med stožci...
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Nobeden še ni napisal kako se obneseje celoletne pri 30 stopinjah in več v ovinkih in na avtocesti. Tudi sam razmišljam, da bi jih kupil. Za zimo me ni strah, tiste tri dni po zasneženi cesti bom že zdržal....

Imel sem nekaj kompletov GY UG in so bile ok gume. Vsaj pri testiranju na izvozu iz AC...se je pocasi esp vkljapljal ampak drzale pa so.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik TurboD pravi:
Imam jih že 2 leti gor na avtu, vozim povsod in se mi ne zdijo nič napačne. Če je v glavi poštimano, je tudi na na avtu...

A poštimano na tak način da poleti se furas normlano, guma se deformira, pozimi pa avto stoji v garazi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
V petek popoldan km gladkega mokrega klanca. Po moje je polovico časa gorela lučka za esp (asr). Pa nisem vozil dinamicno, konjev imam pa tudi samo pol toliko kot je zaželeno na alterju. Imel sem zimske gume.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ko sem bil jaz na varni voznji je avto z novimi bridgestone gumami imel 3x daljso zavorno kot ostali. Ni vse v ceni in proizvajalcu
smile-1.gif

3x daljšo zavorno pot z novimi gumami?? Ja,zelo verjetno...
aplauz.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Jaz pa raje predlagam letne za celo sezono, realno je sneg na cesti mogoce 3 dni v celi zimi, glede na majhno stevilo kilometrov mislim da bi slo to najbolje cez. Seveda mas v prtljazniku verige ali kak drug nadomestek ki je predpisan. So letne v mrazu vseeeno veliko boljse kot zimske v vrocini sploh ce je se mokro!

Predlagaš mu letne za celo sezono??
13.gif

Bi se kr strinjal z Alanom. Pri 7k km na leto so najbolj pametna izbira letne celo leto, tiste 2x letno, ko je sneg pa uporabiš bus/taxi/noge. Letne se pozimi ne bodo uničile, zimske poleti pa. Celoletne pa niso ne tič, ne miš in so po mojem mnenju nevarne.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Celoletne pa niso ne tič, ne miš in so po mojem mnenju nevarne.

najhuje pa je, ko imate mnenje tudi takšni, ki ga ne bi smeli imeti
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Slabe lastnosti letne in zimske gume v eni gumi, pa se ti lahko na glavo postaviš. Tako kot v temi o Samsungovem fotoaparatu.
evil.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Bi se kr strinjal z Alanom. Pri 7k km na leto so najbolj pametna izbira letne celo leto, tiste 2x letno, ko je sneg pa uporabiš bus/taxi/noge. Letne se pozimi ne bodo uničile, zimske poleti pa. Celoletne pa niso ne tič, ne miš in so po mojem mnenju nevarne.

Zimske se bodo poleti res hitreje uničile,problem je,ko boš z letnimi nekje naletel na sneg ali poledico, in boš prava nevarnost na cesti tako zase kot za ostale voznike