novi Peugeot 5008 (2017)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
V bistvu je najboljš, če ti dela vse eden. Najslabše je, da skačeš gor pa dol.
Vse jasno, ampak ne gre. Za redni servis pač grem k najblizjemu, drucga pa se ni bilo. Nikdar nikoli pri nobenem avtu, tako da mogoče minimaliziram pomembnost tega. Ampak res si enostavno ne morem privoščiti skakati na drugo stran Slovenije zaradi rednega servisa. Dopusta pa zato ne bi jemala.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Problem je ravno v tem, da redni servis ni samo filtri pa olje, kot si marsikdo predstavlja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
no, nobeden zahebov ni nič. bom pa tko formulirala. popravljati pa ni bilo treba nič.

@mtl
kako noben ni omenjal nič. sem vprašala. meni je zadeva nova - vsi ti asistenčni sistemi, varnostni ali taki ki olajšajo z izjemo park senzorjev. te imam tudi zdaj. pol imaš pa še pri posameznem različne opcije - "pasivni", aktivni. in to sem vprašala in dobila tudi odgovor. tesni je imel seveda drugo najboljšo opremo z vsemi temi dodatki in potem sem si dala tudi tu in v salonu razložiti kaj naj BI kaki počel in kaj dobim kje. nisva uspela pa sprobati mrtvega kota - med vožnjo ni bilo prilike in pa ne samodejnega zaviranja, kjer pa sori, tudi s kartonom ne upam, niti ne vem kako reflekse ustaviti, da ne bi sama pohodila. mrtvi kot pa...pa me dej v rubriko iber ne vem česa. ampak v skoraj 20 letih kolikor imam izpit, nisem nikamor zavila brez da bi glavo obrnila in niti enkrat imela skoraj nesrečo, kamoli nesrečo, ker bi koga spregledala, ker je bil v mrtvem kotu. in noben asistenčni sistem me ne bo prepričal, da glave ne bi obrnila, kar pa zahteva, saj je tam v špeglu nekaj, kar opozarja. torej za tega mi pa res dol maha.
definitivno pa vidim veliko prednost v delujočem samodejnem zaviranju, še najbolj zaradi kakega otroka, ki bi na cesto skočil, in je lahko tudi 10km/h usodnih. da enemu v rit priletim z 10km/h je sicer grozno, ampak gre samo za pleh.
ravno tako hočem imeti kamero zadaj, fino bi bilo pa še spredaj, vendar ni tako nujno ker naprej je boljši pregled. kolegica je še danes vesela, da sem vozila jaz in da sem imela vsaj park senzorje, ko sva enkrat štartali rikverc z enega parkirišča. hudič mi je piskal, gledam nazaj jaz in ona in nobenega avta in nič, pa ona: ja pejd, sej ni nobenega. jaz pa: hudič mi ni še niti enkrat piskal brez veze. sem imela bolj v mislih, da je kaj na cesti, kaki kamen ali kaj, pa da ne bi čez zapeljala. v tistem pa en otrok cca 2 leti star, ki se je nekaj obiral za avtom (berlingom, ki ima pač visoko šipo) in seveda tak ne šmirgla, da se je avto vžgal. kdaj in od kje prišel ne vem, bi ga pa nabasala na polno. če bi imela kamero pa sploh ne bi bilo težav, ker bi ga videla takoj. sploh zdaj doma mi to prav pride, ko rikverciram iz garaže ko kam grem, otroci pa zunaj in morajo seveda adijo rečt.
torej ni mi težko prodati in nabaviti takih sistemov, ker pa z njimi nimam izkušenj pa samo sprašujem, če delajo. če pa ne delajo, mi je pa seveda škoda denarja. definitivno, kot rečeno, zaviranja ne bom sprobavala, sem ga pa že obkljukala. tu bom pač na besedo verjela.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Pa ravno mrtvi kot eden bolj uporabnik sistemov. Za vsako napako na cesti je dovolj, da jo narediš le enkrat in to, da je kao nisi naredila zadnjih 20 let, ne pomeni nič. Ker mogoče ti misliš, da nisi nobenega izsilila, ko si zavila levo, je pa oni drugi moral močno zavirati, da je preprečil nesrečo.

Kako preizkusiti mrtvi kot? Avto stoji na mestu, nekdo naj ti stopi ob zadnja vrata na levem boku, ti pa v avtu poizkusi speljati in takoj zaviti levo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Se opravičujem, sem uporabil napačno besedo. Namesto omenjal sem mislil priporočal.
Mrtvi kot meni ne bi bil toliko nujen, ker imam ogledala prav nastavljena, ravno tako tudi obračam glavo. Seveda pa bi zadevo vzel, če ne bi bilo preveč doplačila.
Samodejno zaviranje absolutno vzemi, sam bi tudi Lane Assist, ampak ga prej preveri, če ti ustreza. Pasivni je po moje brez veze, ker boš tisto bipanje izključila slej ko prej, aktivni je pa čisto druga zgodba.
cheer.gif
Posebej poudarjam, da ga v Peugeotu še nisem preizkušal, tako da to moje mnenje NE velja za Peugeota. Preveri sama.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
1800 evrov razlike (po mpc, ustrezno manj glede na procente) je, če hočem aktivni mrtvi kot in aktivni lane assist. moram vzeti drugo opremo in potem dodati tole. ne vem, za prespati. kar se mene tiče gre za 1800evrov za lane assist.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
Mrtvi kot je po moje ravno tako pomemben kot ostali asistencni sistemi. Tudi pravilno nastavljena ogledala in spremljanje prometa, ne pomagata pri nevsakdanjih situacijah. Gledas nazaj, v ogledala, hoces prehitet, jebentis nekdo zraven tebe. Lahko pocasne, lahko izstrelek, nekoc se zna zgodit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Nehite pretiravat. Kar se tiče zaviranja v sili ja, seveda, če ne drugega bo avto sam sigurno bolj učinkovito zaviral od povprečnega mandeljca za volanom. Vse ostalo je navlaka, seveda moje skromno alterjevsko mnenje.

Pokažte mi enga, ki zna v rikverc brez pipipipiiiiiii, do določene mere so ti sistemi OK, ko jih je preveč, prej škodijo, kot koristijo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nehite pretiravat. Kar se tiče zaviranja v sili ja, seveda, če ne drugega bo avto sam sigurno bolj učinkovito zaviral od povprečnega mandeljca za volanom. Vse ostalo je navlaka, seveda moje skromno alterjevsko mnenje.

Pokažte mi enga, ki zna v rikverc brez pipipipiiiiiii, do določene mere so ti sistemi OK, ko jih je preveč, prej škodijo, kot koristijo.

Absolutno in popolnoma ti dam prav. Evo, ze letim onesposobit ABS in ESP, ne bo meni neka elektronika utripala in zlajfala po svoji volji.
evil.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.526
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hm, prvič po dolgem času sem prijetno presenečen nad Alterjem.
shocked-1.gif

Ker ko sem pisal post z opozorilom na to, sem pričakoval komentarje v smislu, to samo loleki/pič... rabijo, pravi šoferji še brez servo volana in zavor znamo vozit.
grin1.gif

eh to so se oglasli 3, ki delijo mnenje s tabo, ostali smo rajši tiho
cool-1.gif
sam vozim avto brez te navlake, pogosto pa tudi avto z vso to kramo. Saj ne rečem, je super, da pa je to nujno potrebno pa se mi niti slučajno ne zdi. Edina stvar ki bi jo res hotel imeti je radarski tempomat, ampak samo, če bi bil ogromno na ac. Zdaj ko nisem, mi je navadni čisto ok.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
a zato to ne pride brez samodejnega zaviranja? hočeš levo, stisneš gas da bi ven skočil, ker malo bolj nazaj je pa že nekdo in se ne moreš obirati (primer menjavanja pasov v mestu, na AC to ni noben problem), pol ti pa najprej mrtvi kot prepove zaviti, naslednji moment pa še active break bremzati, ker ti si že gas pohodu in če ne boš zavil boš sprednjemu v riti, ki se je pa ravno ustavljati začel, ker smo že na križišču.

štekam mrtvi kot in štekam prednosti, vendar zahteva, da delam drugače kot vsa ta leta do sedaj. ok popravi volan, vendar če so pa samo opozorila pa zahteva da ne obrnem glave, ampak gledam v špegu. ko skočim ven dam gasa - a to pa zdej ne smem več. ali bo samodejno zaviranje prevzelo, ker jaz očitno kontra delam (stiskam gas). brez zamere, vendar jaz imam ta avtomatizem že vcepljen, je težje to spremeniti, kot če bi se na novo učila drugačnega načina vožnje. me bodo ti asistenčni rešili ali se bom zaletela. un spredi ne pričakuje, da bom šla jaz z gasom vanj, un zadej pa več čas gleda, kaj bo baba z žmigovcem naumila, bo skočila ven ali ne. to jih vidiš, kateri ven rinejo in ja, marsikdaj prepreči nesrečo tisti, ki bi se lahko znašel v mrtvem kotu.vidim pa vsakega ki mi je na riti. ali ker sem jaz ven skočila, ali ker je prinorel iz kje ali je skočil iz kakega drugega pasu na mojega za mano. gledam jaz v špegle zelo, smao v drugih primerih. in ja, sem izsilila že. vedno enega takega, ki je pripizdil in niti slučajno ni bil v mrtvem kotu. da je žlajfal potem za mano, ker ga ni bilo v nikakršnem aspektu prej za videti. sem pa izsilila, to je pa res. on je šel pa malo prehitro. mrtvi kot tu pomaga ali ne? jaz si pod mrtvim kotom nekaj drugega predstavljam. bolj, da nekdo cca tako hitro vozi kot ti in ga ne moreš videti niti prej ne. izstrelki mene presenetijo ko pripičijo pa je kolona ali kaka druga ovira, zaradi katere ga ne morem videti prej ne v špeglu, ne ko glavo obrnem.

aktivni lane assist je pa spet. tega štekam, se je že zgodilo da bi mi prav prišel. večinoma, ker se mi včasih spi za volanom (zadnje čase niti ne več, v študentskih letih bi mi pa zelo prav prišel - pa ne zato ker bi bila prekrokana ali kaj, samo se mi je spalo v avtu po pol ure). takrat je tudi piskanje dovolj, vsekakor pa bilo kaki lane assisst ni dovolj, da bi se ne ustavila na petrolu, noge pretegnila, šla po kavo in ta čas se zbrihtam in grem dalje. medtem ko mojega je pa skos popravljal. ta je tudi en tak, ki na črto vozi. jest se pa spomnim inštruktorja: h kraj pejd, na sredini je smrt!
smile-1.gif


seveda sem skeptična do teh asistenčnih sistemov, sploh ker jih ne poznam. in medtem ko z veseljem sprejmem samodejno zaviranje ali lane asisst, ki v bistvu delata enako kot bi jaz kot šofer me res zanima kako je s tistim mrtvim kotom - scenarijem zgoraj napisanim? asistenčni sistem ki zahteva, da voziš drugače kot sicer, prav prosi ali za izklop ali kaki nepredvidljiv dogodek, ki se lahko konča tudi drugače, kot bi se sicer. da pol folka vozi drugače pol pa po starem - to se ne more dobro končati, ker je vidik predvidevanja v prometu totalno moten.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nehite pretiravat. Kar se tiče zaviranja v sili ja, seveda, če ne drugega bo avto sam sigurno bolj učinkovito zaviral od povprečnega mandeljca za volanom. Vse ostalo je navlaka, seveda moje skromno alterjevsko mnenje.

Pokažte mi enga, ki zna v rikverc brez pipipipiiiiiii, do določene mere so ti sistemi OK, ko jih je preveč, prej škodijo, kot koristijo.

Absolutno in popolnoma ti dam prav. Evo, ze letim onesposobit ABS in ESP, ne bo meni neka elektronika utripala in zlajfala po svoji volji.
evil.gif
Ah, spet pretiravaš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Jabe: pri vseh sistemih razen pri AEB (pa še tu ne vem kaj se zgodi, če bi ti pohodil gas do konca) si ti šefinja vozila in tvoja komanda obvelja. Sistem za mrtvi kot NIČ FIZIČNO ne dela (vsaj tisti, ki sem jih jaz vozil), temveč se ti le vključi oranžna lučka v ogledalu. To je vse, torej le opozorilo.
Lane Assist pa ti z nežnim sugeriranjem na volanu ''teži'', da si preveč ob črti, če pa želiš iti čez, te bo seveda pustil. Ker si ti odgovorna za vozilo. Niso to sistemi za avtonomno vožnjo.
Sam osebno za 1.800 EUR (če res ostalega kar je v ceni ne rabiš) Lane Assista ne bi vzel, bi pa zamenjal znamko
grin1.gif
, ko so mi hoteli ob nekem kosu opreme vsiliti najmočnejši motor. Loool.

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nehite pretiravat. Kar se tiče zaviranja v sili ja, seveda, če ne drugega bo avto sam sigurno bolj učinkovito zaviral od povprečnega mandeljca za volanom. Vse ostalo je navlaka, seveda moje skromno alterjevsko mnenje.

Pokažte mi enga, ki zna v rikverc brez pipipipiiiiiii, do določene mere so ti sistemi OK, ko jih je preveč, prej škodijo, kot koristijo.
Seveda se strinjam, da določene vozniške prvine zaradi sistemov zamrejo. Ampak tukaj ni težava, ker so ti sistemi običajno daleč boljši, kot pa povprečen voznik. In zakaj bi recimo jaz moral znati prestavljat, če recimo vozim avtomatika in v življenju ne bom vozil ročnega menjalnika. Simple as that.
Je pa tukaj ena druga zadeva še: ti sistemi so za določene za vožnjo netalentirane ljudi dobesedno življenskega pomena. Sploh se to pozna s starostjo voznika. Recimo samo če gledaš speljevanje v klancu pri določenih ljudeh, ti bo takoj jasno, zakaj je recimo njim Hill Hold čista tombola. In s temi sistemi takšni vozniki postanejo konkretno boljši in varnejši vozniki ZA VSE udeležence na cesti. Oz. se zaradi takih sistemo lahko določeni vozniki varno vključijo v promet. In ja, v prihodnosti bo to zelo pomembno zaradi staranja prebivalstva.
Spet, moje mišljenje voznika, ki se nima za Alter voznika in nima Alter krače s 300KM pod ritjo.
grin1.gif


PS: Moje osebno mnenje je tole: imel bi vse varnostne sisteme (ki dobro delujejo
grims-1.gif
), ampak popizdim pa, če se jih ne da izključit.
In pričnem pri ESP-ju
uf-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Seveda se strinjam, da določene vozniške prvine zaradi sistemov zamrejo. Ampak tukaj ni težava, ker so ti sistemi običajno daleč boljši, kot pa povprečen voznik. In zakaj bi recimo jaz moral znati prestavljat, če recimo vozim avtomatika in v življenju ne bom vozil ročnega menjalnika. Simple as that. Izhajaš iz predpostavke, da je upravljanje avta neodtuljiva pravica posameznika - zame napačna predpostavka.
Je pa tukaj ena druga zadeva še: ti sistemi so za določene za vožnjo netalentirane ljudi dobesedno življenskega pomena. Sploh se to pozna s starostjo voznika. Na neki točki je treba ljudem povedat, da niso še/več sposobni za upravljanje vozila. Recimo samo če gledaš speljevanje v klancu pri določenih ljudeh, ti bo takoj jasno, zakaj je recimo njim Hill Hold čista tombola. In s temi sistemi takšni vozniki postanejo konkretno boljši in varnejši vozniki ZA VSE udeležence na cesti. Oz. se zaradi takih sistemo lahko določeni vozniki varno vključijo v promet. In ja, v prihodnosti bo to zelo pomembno zaradi staranja prebivalstva. v prihodnosti bodo samovozeča vozila, ki se jih že sedaj reče TAXI.
Spet, moje mišljenje voznika, ki se nima za Alter voznika in nima Alter krače s 300KM pod ritjo.
grin1.gif


PS: Moje osebno mnenje je tole: imel bi vse varnostne sisteme (ki dobro delujejo
grims-1.gif
), ampak popizdim pa, če se jih ne da izključit.
In pričnem pri ESP-ju
uf-1.gif
[/COLOR]

Tudi to je le moje mnenje in tudi sam po definiciji ne spadam med alter voznike - avto ima premalo konjev.
cool-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
aha, ker piše "aktivni sistem nadzora mrtvega kota" in glede na komentarje, ki sledijo, sem razumela, da tudi popravi volan. če je samo lučka, potem se pa res ne vidim tega uporabljati. in definitivno je super slišati, da ni problem "povoziti" teh sistemov, četudi so vklopljeni.

pa jurja 800 je dražja konfiguracija, ki je enaka kot pri prejšnji opremi, kar je meni važnega. (npr še zmeri sem doplačala mrežo za prtljažnik). v osnovi je razlika bistveno višja, samo nekaterih stvari ni bilo treba potem dokupovati. večina me pa sploh ne zanimajo. žal je ključna razlika med obema verzijama šminka. kromirani oziroma videz kroma dodatki, led ambientalne osvetlitve, ker še ni dovolj lučk, večje gume in take neumnosti, ki mi niso pomembne. se pravi jurja 800 je razlika za aktivni vs pasivni lane assist. v eni obliki je pa vedno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
aha, ker piše "aktivni sistem nadzora mrtvega kota" in glede na komentarje, ki sledijo, sem razumela, da tudi popravi volan. če je samo lučka, potem se pa res ne vidim tega uporabljati. in definitivno je super slišati, da ni problem "povoziti" teh sistemov, četudi so vklopljeni.

pa jurja 800 je dražja konfiguracija, ki je enaka kot pri prejšnji opremi, kar je meni važnega. (npr še zmeri sem doplačala mrežo za prtljažnik). v osnovi je razlika bistveno višja, samo nekaterih stvari ni bilo treba potem dokupovati. večina me pa sploh ne zanimajo. žal je ključna razlika med obema verzijama šminka. kromirani oziroma videz kroma dodatki, led ambientalne osvetlitve, ker še ni dovolj lučk, večje gume in take neumnosti, ki mi niso pomembne. se pravi jurja 800 je razlika za aktivni vs pasivni lane assist. v eni obliki je pa vedno.
Večkrat sem poudaril, da pišem na podlagi izkušenj, ki NE temeljijo na Peugeot sistemih
wink-1.gif
.
Če je aktivni, potem mi logika pravi, da v sodelovanju z Lane Assistom proba preprečit zavoj, ali je to dokončno pa močno dvomim. Predvidevam (spet ne na LASTNIH IZKUŠNJAH Z PEUGEOT-om), da zadeva sodeluje z Lane Assistom, le tega pa lahko voznik kadarkoli override-a. Napisal sem že nekajkrat: TESTIRAJ SAMA.

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Seveda se strinjam, da določene vozniške prvine zaradi sistemov zamrejo. Ampak tukaj ni težava, ker so ti sistemi običajno daleč boljši, kot pa povprečen voznik. In zakaj bi recimo jaz moral znati prestavljat, če recimo vozim avtomatika in v življenju ne bom vozil ročnega menjalnika. Simple as that. Izhajaš iz predpostavke, da je upravljanje avta neodtuljiva pravica posameznika - zame napačna predpostavka.
Je pa tukaj ena druga zadeva še: ti sistemi so za določene za vožnjo netalentirane ljudi dobesedno življenskega pomena. Sploh se to pozna s starostjo voznika. Na neki točki je treba ljudem povedat, da niso še/več sposobni za upravljanje vozila. Recimo samo če gledaš speljevanje v klancu pri določenih ljudeh, ti bo takoj jasno, zakaj je recimo njim Hill Hold čista tombola. In s temi sistemi takšni vozniki postanejo konkretno boljši in varnejši vozniki ZA VSE udeležence na cesti. Oz. se zaradi takih sistemo lahko določeni vozniki varno vključijo v promet. In ja, v prihodnosti bo to zelo pomembno zaradi staranja prebivalstva. v prihodnosti bodo samovozeča vozila, ki se jih že sedaj reče TAXI.
Spet, moje mišljenje voznika, ki se nima za Alter voznika in nima Alter krače s 300KM pod ritjo.
grin1.gif


PS: Moje osebno mnenje je tole: imel bi vse varnostne sisteme (ki dobro delujejo
grims-1.gif
), ampak popizdim pa, če se jih ne da izključit.
In pričnem pri ESP-ju
uf-1.gif
[/COLOR]

Tudi to je le moje mnenje in tudi sam po definiciji ne spadam med alter voznike - avto ima premalo konjev.
cool-1.gif
Imaš pravico do svojega mnenja, vendar je po moje napačno, se pač ne bova strinjala
nahrung002.gif
.
Poglej recimo invalide. Brez rok in nog nekateri vozijo brez težav. Je pač avto prilagojen. Glej isto na avtomatik. Nekomu pač ne gre kombinacija sklopke/plina/prestav, je pa z avtomatikom popolnoma varen voznik. Itd. itd.
Seveda, pa vedno obstajajo ekstremi, ki bi jim morali pobrati vozniško, tukaj se strinjam s tabo. Ampak menim, da ni potrebe, da določenim osebam, ki so zdravstveno ali zmožnostno hendikepirane, preprečimo vožnjo, če seveda z določenimi prilagoditvami ali pa varnostnimi sistemi lahko varno sodelujejo v prometu.

Nisem prišel v nasprotje: nisem nor, da bom šel ESP izključevat na cesti, ampak da mi ne pusti ga izključit na dirkališču, pa mi dvigne pritisk. Isto velja za ostale sisteme. Če bi imel, bi imel vse stalno vključene na cesti, ne bom se pa pustil j... z Lane Assistom na dirkališču, kjer greš itak čez bankine...
aplauz.gif
.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ti bom pogal zadnjič, ker vidim da imaš resne težave. Na širnem internetu obstaja magični iskalnik, ki ti ob pravilni uporabi kombinacije besed najde kar koli želiš. Če vpišeš peugeot active blind spot, glej ga zlomka, najde celo video predstavitev delovanja sistema:


sedaj ko sem ti predstavil novo čudežno stran, pa le preglej kako kaj deluje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
ti si kot zavarovalni agent, na vprašanje nekaj odgovarjaš, odgovoriš pa ne, vsaj v tem primeru ne.očitno prodajalci v isto šolo hodite. oziroma uni vsaj v slovenščini. francoščina sama pa sebi me ne bi motila, če bi jo razumela, tako pa to ni le pamfletek, temveč pamfletek v nerazumljivem jeziku. in na koncu klasika - dejmo malo užalit in potem se vsak naredi, da razume, ker noče izpasti neumen.

v izogib nadaljnim nesporazumom, mrtvi kot me ne zanima.

p.s. vzemem nazaj, če grem v YouTube ne sao da link kliknem, imam podnapise. angleščina mi ne dela težav.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Mater sedaj ko sem vse to prebral se več ne upam vsesti v Transporterja.
Nima ništa samo volan pa zadnje park senzorje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
no, tako, pogledala pamfletek. aktivni mrtvi kot deluje le v primeru med 65 in 140kmh. se pravi v zgornji situaciji, ki sem jo napisala, zadeva ne dela, haval bogu. in v navezi z aktivnim lane assistom. se pravi točno težko reči kaj dela. semantika. če daš zmigavec in hočeš čez črto, se temu reče active blind spot (ajde neka lučka v ogledalu še), če pa ne daš žmigavca je pa zgolj active lane assist, ker pač ti popravi volan, ker si hotel čez črto. tako da dela v bistvu enako tudi za bmwjaše. z žmigovcem v bistvu vklopiš lučko v špeglu.

mi je pa takoj jasno, zakaj posledično nekateri po mtljevem ne poznajo aktivnega mrtvega kota. ker zadeva niti ne obstaja. gre za obično lučko za mrtvi kot (eni avti imajo pa zgolj preklan špegu) in aktivni lane assist.

to je po pamfletku. jaz sem seveda spraševala po izkušnjah. aktivni lane assist sma pa sprobala. kot rečeno, zaradi mene se lahko mrtvi kot zaključi, ker ga ne bom/bi kupila.
 
Nazadnje urejeno: