Škoda Kodiaq

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
A kaj ne. Lastniki škod so precej samozavestni. Undercover audisti praktično.

hysterical-1.gif
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
clio 1 stil minimalizem ni glih

no o lepoti audijeve notranjosti tle ni kj preveč za debatirat, oni že vedo kako narest da se bo prodajalo, če pa ti audijev interior ni všeč je to zgolj tvoja osebna kaprica/muha/,..itd in ne pomeni da je audijev interior grd, ker či bi bil grd večini ljudi, ga nebi naredili tazga ampak takšnega da bo povšeči večini.
tako da tisti ko pljuvate čez audijev interior, dajte bolj potiho prosim
evil.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.795
113
sori, mislil sem na škodin interier. audijev interior izgleda mnogo bolje, če odštejem popanje tablic mercedes stil pri nekaterih modelih.

tisti 3 vrtljivi knofi na dnu armaturke me spominjajo direkt na clio 1. fabia je bila prva, zdaj pa še tale kodilak
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Pri Audiju in Škodi se full sekirajo za komentarje mesarjev v 30 let stari BMW 5.
grin1.gif
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
sori, mislil sem na škodin interier. audijev interior izgleda mnogo bolje, če odštejem popanje tablic mercedes stil pri nekaterih modelih.

tisti 3 vrtljivi knofi na dnu armaturke me spominjajo direkt na clio 1. fabia je bila prva, zdaj pa še tale kodilak

Saj oba vema zakaj je tako kot je;) je nekdo lepo napisal da je hierarhija, prisotna tudi v taksnih detajlih kot je dizajn notranjosti in seveda zunanjosti, ker da bi skoda lepsa od vw in audi potem vem, da bi prodajne statistike bile porazne za omenjeno dvojico, skoda bi pa bila v premium price range in top seller itak
rolleyes-1.gif
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Skodin interior bi zgledal dosti bolje ce bi opustil njihovo tradicionalno postavitev stevilk na merilnikih in cisto opustil zeleno osvetlitev armature..
tongue-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.795
113
saj hierarhija pri dizajnu in kakovosti je jasna. malo manj mi je jasna hierarhija pri cenah, ker ne vem kako je karavanska oktavija lahko dražja od karavanskega golfa, pa je še slepemu jasno, ko pogleda detajle notranjosti, kam sodi kateri
shocked-1.gif


no, vsaj jaz sem prepričan, da sta tedva nekako v istem rangu...
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
z istim vprašanjem sem se ubadal jaz ko sem videl cenik..je pa res da je mogoče octavia malenkost večja notri ampak vseeno grem raje takoj po golfa če bi bila izbira med tema dvema, pač ker mi je golf res lep, sploh z pravo opremo, sploh pa 40 let je no brainer, če bi kupoval enega od te dvojice... :-D
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Tudi jaz sem se ubadal z vprašanjem in tudi meni ni bilo jasno, od kje fama, da je Škoda tako grozno cenejša od VW ja.

Rezultat je Golf v garaži.

Zdaj pa samo, da se spet oglasi uni kaliber z izjavo da Golf sploh ni primerljiv z Octavio, ampak zgolj z Rapidom...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
Skodin interior bi zgledal dosti bolje ce bi opustil njihovo tradicionalno postavitev stevilk na merilnikih in cisto opustil zeleno osvetlitev armature..
tongue-1.gif
Fajn, da te vsaj logo ne moti več.
grims-1.gif

Še ene tri generacije, pa boš še ti prešaltal na Škodo.
evil.gif


PS: Nič ne kritiziram, oblika je itak subjektivna zadeva
wink-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še tole. Baje bodo v prihodnosti na voljo še izvedenke Scout in Sportline.
Hehe, torej bodo ''terenca'' naredili še bolj terenskega oz. bodo terenca naredili bolj športnega.
Očitno to nakazuje, da se v Škodi zavedajo, da je to več ali manj le fancy terenec, ki pa jih kupci hočejo imeti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Niti ni terenec. Je pač še en povišan karavan, ki vabi ljudi z višjim sedenjem in kao nekim imidžem aktivnega življenja. 3/4 današnjih terencev ni nič drugačna.

Kar se pa tiče cen VW vs Škoda, pa ne vem zakaj potem ne kupijo vsi VW-jev? Avto je boljši, lepši in cenejši? Odgovor je seveda v tem da zadeva ni tako enostavna . Golf je zelo konkurenčnen v izvedbah R-Line edition, problem pa je da je ta oprema z osnovnim dizlom od 23 jurjev naprej, kar je za marsikoga preveč (sloh za en tak majhen avto kot je Golf). Če se gleda nekaj za recimo 18 jurjev, dizel z 4-mi vrati, se pri škoda za tak denar dobi že dobro opremljena Octavia Family 1,6 tdi (Climatronic, 16" alu, 6,5" radio, park senzorji, 8 zvočnikov - 18.782 eur), pri golfu pa - nič. Golfa z dizelskim motorjem ni za manj kot 19.700 eur, pa še za ta denar se dobi Trendline, ki ima 15colska jeklena platišča, ročno klimo, volan brez komand, mali radio, plastičen volan in tretjino manjši prtljažnik (380:590), da ne omenjam takih bedarij, da se pri golfu vsaka barva razen sive doplača in da v letu 2016 tempomat in meglenke še vedno niso del serijske opreme.

Res je, na golfa se dobi popust, a se ga tudi na škodo.

Torej, kdor želi (in zmore) dati za 4,2 m dolg avto z 380 litri prtljažnika 23 jurjev, lahko naredi dober posel z R-line Edition opremo, za vse ostale, ki se jim to morda zdi preveč, pa ima škoda marsikatero ugodnejšo ponudbo, kar kažejo tudi prodajne številke (z upoštevanjem da določeno število ljudi vzame golfa ne glede na ceno in ostale okoliščine).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mestni terenec pač
wink-1.gif
.
40 let Golfa dizla dobiš za 21 jurjev
wink-1.gif
.
Se strinjam, s Family opremo je Škoda postavila cene približno tam, kjer so včasih bile. Popusta praktično ni pri Family opremi.
Tudi pri Octaviji sta le dve barvi brez doplačila (rdeča in temno modra), vse ostalo je za doplačat (tud navadna bela)
wink-1.gif
.
Financiranje je ključ do uspeha Škode
wink-1.gif
Da ne bo kdo ven padel, imidž v smislu dobrega avtomobila za korekten denar, ne imidž v smislu premijskega vozila. Dodatno je to pospešilo tudi všečno oblikovanje.

In ja: odlično je, da imajo kupci na izbiro čim več možnosti, potem se pa vsak odloči, kar mu je optimalno.
cheer.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
S svojimi 470cm je prevelik, platformo si deli z Ateco in Tiguanom, s tem, da je od Atece 34cm daljši in le 5cm krajši od aktualnega Touarega. Vsi si obetajo, da bo cenejši od Tiguana, me prav zanima, glede na to, da je daljši od njega za več kot 21cm. Kar konkretna krava, ni lep.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne sem biti preveč lep.
smile-1.gif


Sicer pa ja, nisem nikoli trdil da je pa zdaj Škoda neka izjemna vrednost za svoj denar. VW ima pač razmerja v svojem koncernu poštimana tako, da se najde za vsakogar kaj in tudi cene so zelo skrbno določene tako da je prostor za vse. Kasira itak na koncu ista firma. In zato je brezveze jambrat zakaj ima Škoda kakšno slabo plastiko, zakaj je VW konzervativno grd in zakaj je Audi tako drag.