Škoda Kodiaq

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Večino naštetih pomakljivosti je bolj problem koncepta SUV kot pa točno tega modela, to glede elektronike je pa pač cena "napredka" oziroma digitslizacije. Meni je šlo tudi recimo na kozlanje ko sem videl da ima novi "veliki" VAG radio za jakost zdaj samo kapacitivne gumbe namesto koleščka, kar je zame en tri korake nazaj.

Kupi passata ali superba, razen če se ti ni problem usesti malo nižje. Sploh pa za avtoceste in veliko km.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Večino naštetih pomakljivosti je bolj problem koncepta SUV kot pa točno tega modela, to glede elektronike je pa pač cena "napredka" oziroma digitslizacije. Meni je šlo tudi recimo na kozlanje ko sem videl da ima novi "veliki" VAG radio za jakost zdaj samo kapacitivne gumbe namesto koleščka, kar je zame en tri korake nazaj.

Kupi passata ali superba, razen če se ti ni problem usesti malo nižje. Sploh pa za avtoceste in veliko km.

Pa nima na volanu? Jaz sicer imam kolešček v obeh avtih, ampak se ne spomnim, kdaj sem nazadnje znižal z njim glasnost.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Pa nima na volanu? Jaz sicer imam kolešček v obeh avtih, ampak se ne spomnim, kdaj sem nazadnje znižal z njim glasnost.

Kolešček za uravnavanje glasnosti radia ima na volanu.
Nikjer nisem našel koleščka za uravnavanje jakosti osvetlitve armature, ker default ni ne (ponoči seveda) presvetla.
OK, verjetno bi se itak kmalu navadil, ampak pri vseh avtih imam nočno osvetlitev armature vedno na minimalni jakosti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Nikjer nisem našel koleščka za uravnavanje jakosti osvetlitve armature, ker default ni ne (ponoči seveda) presvetla.
OK, verjetno bi se itak kmalu navadil, ampak pri vseh avtih imam nočno osvetlitev armature vedno na minimalni jakosti.
Sem 99%, da ima isto kot Golf 7.
Ustavi ta video na 5min in 20-ih sekundah in poglej kaj je tam
wink-1.gif
:
https://www.youtube.com/watch?v=sRNd6gFBHYE&feature=youtu.be&t=5m15s

Žal fizičnih stikal kmalu ne bo več v avtomobilu. Dejstvo pa je, da si verjetno to itak enkrat nastaviš in potem ne spreminjaš več, tako da bi rekel, da je za nastavitev osvetlitve armaturke ''virtualno'' stikalo lahko čisto sprejemljivo.
Se pa 100% strinjam z IbizoDriverjem, da je nova multimedija brez gumbov (samo zato, ker je brez gumbov) par korakov nazaj. Sem jo probal v živo in za nekatera normalna opravila porabiš bistveno več časa in še gledat moraš s ceste. No, je pa zato VAG dal možnost mahanja z rokami
hysterical-1.gif
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
- Ni možno nastavljati jakosti osvetlitve armature - ponoči mi je presvetla - OK, dopuščam, da se to da nastaviti kje na 3. nivoji 5. menija, ampak preprostega "koleščka" na armaturi za ta namen nisem našel.
Jaz imam na 1. nivoju 3. menuja
smile-1.gif
predvidevam, da je pri škodi enako (vehicle -> settings -> light)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Aha OK, hvala.
Saj pravzaprav ima smisel, ker to se res enkrat nastavi in je potem vedno tako nastavljeno.
Sem pa očitno jaz še malo preveč "oldschool" za te novotarije.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest tud. Ob vseh avtih pri bajti se najraje vozim z 12 let staro korso. Old skul vžgeš in greš, pa še ne sekiraš se če kdo kje kaka vrata na pleh prsloni, če kej žmiga po armaturki, če je tač zagrabu al ne, če tista funkcija ko še tača ne rabiš pritisnit (se samo približaš) dela, če je tač obrisan in pravilno osvetljen da boš kej videl na njega itd. Vse je enostavno in na dosegu roke. Mam magnetni nosilec za telefon v zračniku, če rabim navigacijo fliknem telefon gor. Pa ni tistih posodabljan kart in ostalga elektronskega šrota.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
evil.gif

Ej, se spomnim armaturke svojega prvega avta, sarajevskega hrošča (VW) UNIS 1200J.
vw-1200-a-spar-kaefer-72.jpg


Volan
evil.gif
merilnikom količine goriva.
Levo od volana ročica za smernike in vklop/izklop dolgih luči - desno od volana nobene ročice.
Na sredinski konzoli
hysterical-1.gif
zgoraj vrtljiv gumb on/off za brisalce in dvo-stopenjski izvlečni gumb za pozicijske/kratke luči.
Spodaj izvlečni gumb za vse 4 smernike in "pumpica" za pranje stekel.
evil.gif
.
That's it. Vsi podatki o vozilu/vožnji, ki jih človek potrebuje med premikom iz A do B
evil.gif
.
.
Se opravičavam za "off topic".
evil.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
ksz

pišete pa vsi ko da ste stari 95, majko milo

a pol tud računalnikov ne uporabljate ?
grin1.gif


indijanci pravi
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
evil.gif

Ej, se spomnim armaturke svojega prvega avta, sarajevskega hrošča (VW) UNIS 1200J.
vw-1200-a-spar-kaefer-72.jpg


Volan
evil.gif
merilnikom količine goriva.
Levo od volana ročica za smernike in vklop/izklop dolgih luči - desno od volana nobene ročice.
Na sredinski konzoli
hysterical-1.gif
zgoraj vrtljiv gumb on/off za brisalce in dvo-stopenjski izvlečni gumb za pozicijske/kratke luči.
Spodaj izvlečni gumb za vse 4 smernike in "pumpica" za pranje stekel.
evil.gif
.
That's it. Vsi podatki o vozilu/vožnji, ki jih človek potrebuje med premikom iz A do B
evil.gif
.
.
Se opravičavam za "off topic".
evil.gif
Ti se imaš nekaj za bogega.
Sedaj si pa zamisli nekoga, ki je prešel iz konjske vprege na tega tvojega hrošča
evil.gif

Sploh pa ne razumem zakaj jamraš nad manjkajočimi stikali. Še ene dve generaciji v razvoju vozil, pa boš imel manj stikal, kot pa v tvojem prvem hrošču
hysterical-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:

Glavni faktor pri avtu: nestresna in udobna vožnja na 6-8+ urnih službenih furah - večimona AC. Prostornost mi niti ni faktor, ker se večinoma vozim sam ali v dvoje.
Sem pa omejen na VW ali Škoda in budget tam 35 k€ (po ceniku je to običajno tam 41-42 k€).
Torej so opcije dejansko samo: spat Passat, Kodiaq, Superb ali Tiguan(?) - obvezno avtomatik.
Ali pa kar trenutnega zvozim dokler ne razpade.
evil.gif

SUV za to ni potreben, glede na razvoj oz rast razredov je za to "delo" tudi Golf/Octavia vec kot dovolj, V skrajni sili Subperb.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
SUV za to ni potreben, glede na razvoj oz rast razredov je za to "delo" tudi Golf/Octavia vec kot dovolj, V skrajni sili Subperb.

Sem tudi sam prišel do tega zaključka, samo sem moral vseeno preizkusiti.
Precej voznikov SUV me namreč prepričuje, da "visoko sedenje=udobna vožnja".

Po preizkusu Kodiaqa jaz njihovega mnenja ne delim.
Očitno vseeno (še) nisem toliko star, da bi mi bila "nizko sesti" težava, a po drugi strani mi "tačskrini" s 5-imi nivoji menijev precej najedajo.
Neka nerodna, "vmesna"
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:

Sploh pa ne razumem zakaj jamraš nad manjkajočimi stikali. Še ene dve generaciji v razvoju vozil, pa boš imel manj stikal, kot pa v tvojem prvem hrošču . Boš samo mahal in govori. Turn right - sorry can you repeat that, turn right - I do not understand your command, please repeat - braaaaaaaaaaaaaaakeeee - can you please repeat your command - baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, se skanta in lepo mirno reče: you had an accident, calling 911.

Ves kaj
Nasmejal si me.
zmaga.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
SUV za to ni potreben, glede na razvoj oz rast razredov je za to "delo" tudi Golf/Octavia vec kot dovolj, V skrajni sili Subperb.


Precej voznikov SUV me namreč prepričuje, da "visoko sedenje=udobna vožnja".

Ja nekak morajo upravičit svoj iracionalen nakup
smile-1.gif
pa se dobro gre skup z novodobno invalidnostjo, ko ze vsi nad 40 rabijo visoko sedenje
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Mah ste zoprni s to invalidnostjo. Raje se višje usesti nima nujno kaj dosti veze z nezmožnostjo se nižje usesti in od tam vstati.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Krompir naj se pač pelje kot krompir. Kaj je to takega in zakaj bi se moral zato opravičevat drugim in iz riti vlečt izgovore da je to kljub vsemu racionalen nakup.