Vzhodna obvoznica in Golovec

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Potem dodaj še ase na desnem, ki namenoma zapirajo ozr. preprečujejo vključitev na desnega na mestu zožitve.

Ne vem kdaj boste dojeli da si ceste ne lastite in dokler se najdejo taki asi, ki pricakujete, da vas mora vsak spustit v kolono, do takrat se bo vedno nasel nekdo, ki se mu bo zdelo zaman take bedake spuscat predse. Je tezko pozret ponos in se postavit v vrsto 200m prej, pa pac vozit v koloni?
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
kakšen ponos?? se teb kisa??
stupid-1.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
Zato, ker se iz notranjega pasu ne sme ven zavit. Vsaj tako so mene nekoč učili.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Potem dodaj še ase na desnem, ki namenoma zapirajo ozr. preprečujejo vključitev na desnega na mestu zožitve.

Ne vem kdaj boste dojeli da si ceste ne lastite in dokler se najdejo taki asi, ki pricakujete, da vas mora vsak spustit v kolono, do takrat se bo vedno nasel nekdo, ki se mu bo zdelo zaman take bedake spuscat predse. Je tezko pozret ponos in se postavit v vrsto 200m prej, pa pac vozit v koloni?

jap... to pa nimas prav. sistem zadrge mora biti!!,
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
Zato, ker se iz notranjega pasu ne sme ven zavit. Vsaj tako so mene nekoč učili.

Zakon pa sedaj pravi drugače.
rolleyes-1.gif


Po tvoji logiki bi se "ta starejši" še kar vozili 60 km/h v naselju, ker "so jih takrat tako učili".
Ups - očitno jih kar nekaj uporablja tvojo logiko.
shocked-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
Zato, ker se iz notranjega pasu ne sme ven zavit. Vsaj tako so mene nekoč učili.

Pa so takrat, ko ste se to učili, konjsko vprego nahranili pred ali po popotovanju?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Zato, ker se iz notranjega pasu ne sme ven zavit. Vsaj tako so mene nekoč učili.
Pa so takrat že obstajali rondoji oziroma dvopasovne ceste(v eno smer) ?
Jaz sem se tudi racunalnistva na DOSu učil.
 
Nazadnje urejeno:

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
enkrat bom mačka namočenega v Jupol spustil čez šipo in bom tukaj narisal polno črto.
Sem že nekajkrat izpadel največji norec, ker sem z levega pasu zavijal iz rondoja.
vsaj že dve leti na to opozarjam/o pa očitno še niso našli sredstev za tega mačka in kilo barve.
če se nekdo ne zna razvrščat po rondojih in obvoznicah, naj se drži smartinske in dunajske ceste.
crazy1.gif
Žal je tako, da tukaj z levega pasu ne smeš iz rondoja.

Zakaj že?
Zato, ker se iz notranjega pasu ne sme ven zavit. Vsaj tako so mene nekoč učili.

Zakon pa sedaj pravi drugače.
rolleyes-1.gif


Po tvoji logiki bi se "ta starejši" še kar vozili 60 km/h v naselju, ker "so jih takrat tako učili".
Ups - očitno jih kar nekaj uporablja tvojo logiko.
shocked-1.gif

Kateri zakon pa je to? Ker sem šel zdaj še posebej pogledat zakon, za katerega sklepam, da sedaj velja in tam piše: "Preden zapusti krožno križišče iz prejšnjega odstavka, se mora voznik razvrstiti na zunanji prometni pas, razen na izvozu, na katerem je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu."
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.

Si pa dal primerjavo. Kolikor se spomnim so nas v avtošoli učili, da če ti ne znese se moraš peljat naprej po odstavnem. Nekaj drugega so nas učili od polnih črt na Tomačevskem rondoju.
Mogoče bi te moral pa avtomagazin poslat obnovit znanje, ker očitno nisi zrel za volan, kaj šele, da bi ljudem pamet solil po revijah. Mogoče pa pišem na uredništvo in prilimam linke do tvojih cvetk.

Ti kar. Bom uredniku pokazal, se bova skupaj smejala
grims-1.gif
...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Daj mi povej zakaj so naredili dvopasovni uvoz, rondo in izvoz. Zato da bomo zapuščali rondo iz zunanjega pasu?
Tvoje pravilo velja pri Žalah, kjer so enopasovni uvozi in izvozi. Pa se tam niso vec povsod.
Me prav zanima koliksen delez voznikov pri Žalah pravilno uporablja notranja dva pasova.

Ce pripeljem po levem pasu pred rondo se moram po tvoji razlagi vkljuciti na zunanji pas v rondo? Tako so ucili tebe in mene (vključitev na in izkljucitev iz zunanjega pasu)?
confused-1.gif


bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tule ima zajbel deloma celo prav - no niti ne deloma.

Štos je v tem, da je zakon nerodno zapisan in da so naši cestni projektanti osli (običajno ne žalim, ampak tule pa žal drugače ne morem. Upam, da mi osli ne bodo zamerili).

V zakonu namreč manjka kako se označi, da je dovoljeno zapuščanje iz notranjega pasu ozr. našim projektantom ni jasno, da prekinjena črta v krožišču ni dovolj, da bi lahko na dvopasovni izvoz zavil iz notranjega pasu.
Po eni strani na.fukajo znakov, da ne utegneš vse videti, ker se pokrivajo eni z drugimi, po drugi strani pa tam, kjer bi morali kaj jasno označiti tega ne storijo.

Ja synth - vse z namenom, da bi kasirali. Ko bi temu vsaj bilo tako - ker to bi pomenilo, da je nekdo nekaj mislil, ko je postavljal znake.

Upam pa , da bo novi Pravilnik o prometni signalizaciji kaj uredil zadeve. Tam je namreč tudi določeno največje število znakov na določenih razdalji (glede na kategorijo ceste). Po svoje žalostno, da to moramo urejati za zakoni.
crazy1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ko so naredili rondoje med zalami in tomacevim sploh ne vem ce so kje bili v slo ze dvopasovni uvozi in izvozi iz rondojev. Mogoce Pesnica?
Ker se v sloveniji ne predvideva niti za pet minut naprej, ampak se isce resitve za nazaj to pac na rešeno. Kot je bila nekoc prepovedana tretja zavorna luc zadaj in nasi niso vedeli kako bi jo "legalizarali" ker ni bila v paru.
Tako bo sedaj minilo kakšna desetletje da bodo te rondoje uredili v neko varno prometno površino.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Debilna gor ali dol, polna črta bi mogla bit zate zid. Ker vas je pa tričetrt na cesti znalcev (beri sralcev) je pa to tako. In še avtomagazinovec. Fino. Tok da vem kako resno jemat vaša pametovanja okol tega, kako je treba vozit.

Japajade, zid
bonk.gif
, ki na koncu pospeševalnega pasu ustavijo, če se jim do tam ne znese vključit. Ker je polna črta.

Si pa dal primerjavo. Kolikor se spomnim so nas v avtošoli učili, da če ti ne znese se moraš peljat naprej po odstavnem. Nekaj drugega so nas učili od polnih črt na Tomačevskem rondoju.
Mogoče bi te moral pa avtomagazin poslat obnovit znanje, ker očitno nisi zrel za volan, kaj šele, da bi ljudem pamet solil po revijah. Mogoče pa pišem na uredništvo in prilimam linke do tvojih cvetk.

Ti kar. Bom uredniku pokazal, se bova skupaj smejala
grims-1.gif
...

Fino, pol je tud urednik enako usekan. Še dobro da ne kupujem revije, ki jo pišejo pametnjakoviči. Še to mi povej, do kje je po tvoje dovoljeno prirejat prometna pravila. Se tud čez rdečo luč odpelješ, če se ti ravno zazdi?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
KOT zid in ne da JE zid, jebovasnamernonedoumljivo. Tudi mene so v avtošoli 14 let nazaj tako učili, da naj jemljem neprekinjeno črto kot zid, kar pomeni nič drugega kot da na noben način ne smem zapeljat čez. Se je pa verjetno fino delati budalo iz sebe in ostalih hkrati kaj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz se pa še dobro spominjam, da je inštruktor povdarjal ravno obratno - da polna črta ni zid. Saj lahko v določenih situacijah brez problema zapelješ čez njo.