VW goljufal pri emisijah NOx v US

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:Še enkrat na tegničnih naj začnejo dpf filtre gledat.... bo konec.

Saj na tehničnem merijo izpust saj ne? Potem bi morali jasno videti, če je DPF prisoten ali ne.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne, trenutno ga v SLO še ne merijo. Nekaj se je govorilo v tej smeri, ampak nimam informacij, da bi bilo sprejeto.
Je pa stvar taka, da bi to morali opaziti, ko preverja avto od spodaj (torej, da nekaj ni serijsko), ampak ne vem, če je kos ravne cevi namesto DPF-ja (torej optični pregled) po trenutnih predpisih dovolj, da avto pade tehnični.
Po mojih informacijah je v nekaterih državah (trenutno se ne spomnim, kdo mi je to že govoril) to dovolj...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:Še enkrat na tegničnih naj začnejo dpf filtre gledat.... bo konec.

Saj na tehničnem merijo izpust saj ne? Potem bi morali jasno videti, če je DPF prisoten ali ne.

Dizel lobi skrbi, da ne preverjajo. Saj na tehničnem niso neumni, vidijo že na 10km kateri ima odstranjen DPF. Ampak zakonodaja EU je še vedno pro dizel, zato tudi manjša trošarina na dizel. Američani jih morajo pač še malo bolje za jajca, da bodo dojeli, zgleda še ni take krize.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
ampak ne vem, če je kos ravne cevi namesto DPF-ja

namesto dpf-a se ne da ravna cev ampak se dpf prevrta. Na oko nimaš šanse da vidiš ali je prevrtan ali ne.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, videl že par avtov fizično brez DPF-ja.
Drugače pa, vrtaš verjetno malo težko brez da ga dol odrežeš in pošvasaš nazaj, ali se motim?
wink-1.gif

Ampak pustimo to: ko pohodiš plin do konca zelo hitro vidiš ali ima DPF ali ne. Pri nekaterih je pa dovolj, da pogledaš zadnji odbijač, pa ti je vse jasno...
grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Zakaj potem dizel, kljub delujočem DPF filtru črno kadi, če crkne EGR ali če ne dihtajo vse cevi okol intercoolerja. Da je črn oblak zadaj dokaz da je avto brez DPF-ja je pomoje precej bosa. Ampak nima veze, eni že na 10 km vidijo da ga avto nima. Jaz pa trdim da tega brez priklopa ne moreš zagotovo vedet.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
VW bo dal 10.000€ popusta, če zamenjaš starega smrdljivca za novega:
https://www.volkswagen-media-s...p_auth=OQ0PkDLn
do 10.000!

torej 10k bo za najdražjega možnega, 100€ pa za golfa :D

Pa ne da bi odprl link in si prebral, da je za Golfa 5.000 €.

Pa ne da bi napisal, da je 10.000 € za Tuarega, ko si pripel link.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
A je tako težko odpret link si sam prebrat? Naslednjič bom samo link pripopal, nisem jaz plačan za to, da vam serviram vse na krožniku.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ne, trenutno ga v SLO še ne merijo. Nekaj se je govorilo v tej smeri, ampak nimam informacij, da bi bilo sprejeto.
Je pa stvar taka, da bi to morali opaziti, ko preverja avto od spodaj (torej, da nekaj ni serijsko), ampak ne vem, če je kos ravne cevi namesto DPF-ja (torej optični pregled) po trenutnih predpisih dovolj, da avto pade tehnični.
Po mojih informacijah je v nekaterih državah (trenutno se ne spomnim, kdo mi je to že govoril) to dovolj...

Se pravi, da na tehničnih pregledih ob merjenju izpušnih plinov ne merijo sajastih delcev? Kot kaže sem vrsto let živel v napačnem prepričanju
smile-1.gif
Je pa skrajno debilno, da se to ne izvaja, če že merijo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Zaradi uporabe adblue ni nižja poraba, temveč emisije.

To mi je jasno, da je zaradi AdBlue manj emisij. Ni mi pa jasna trditev nekaterih glede nižje porabe in AdBlue. To nima nobene logike.
Če ima avto AdBlue, potem ima lahko bolj navit motor, pa vseeno dosega standarde.
In pri dizlih gre tako, da se z višjim pritiskom poveča izkoristek in moč ter onesnaževanje.
Z AdBlue pa se malo zmanjša onesnaževanje, da je vvse OK
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
največji problem je itak to, da imajo aktualnii dizli že enostavno preveč vsega in more vse štimat, da ne trpi filter. Ko začne nekaj malo zajebavat se takoj začne filter mašit. More delat EGR v nulo, more delat vsaka šoba v nulo, more delat turbo v nulo. Zaj si pa naj vsak predstavlja kak zgleda malenkost odstopanja na šobi ki nabija 1600 barov in več. Ni potrebno dosti in že je preveč saj.
Recimo stari 16v 1.6hdi majo že "od nekdaj" dpf pa ni blo nekih problemov.
Pol pa dodaš v enačbo še boknedaj čez 2000 obratov voznika (valda samo po mestu) in si tam. Pa ti pride 1x na mesec, da avto negre več in delaš tiste regeneracije kot budala vedno. Mu rečeš stisni gas zato ga maš in čez tri tedne spet prijamra kak avto negre.
In kaj taki naredi? Lukna čez DPF in preprogramiranje. Pa ma mir.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če ima človek probleme z avtom, naj ga pač zamenja. Ne pa da si naredi tehnično neizpravnega. Jaz bi popolnoma podprl, da bi se na tehničnih pregledih to pregledovalo. Pa po možnosti še čipanje vozil (čeprav je to težje izvedljivo). Potem pa naj 1x na leto lasnik plačuje predelavo, če želi... ali pač zamenja avto in ima mir.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
kaj si nor, da bi avto menjal. Če pa rabi dizla, da se špara ker tak malo pije. Benciner ja šlukne 10l al pa več.