Samopostrežna pralnica

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Kje v LJ in okolici je najboljša samopostrežna pralnica, kakšna je cena (je šammpon vključen...), koliko časa imaš...

doma žal nimam prostora prati...nekaterih avtopralnic sem se pa naveličal
evil.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Avtopralnica za Supernovo na Rudniku oz. Šubelj na cesti med Domžalami in Kamnikom....jest samo še v teh perem....za 2-3 EUR ga komot opereš in krtačiš (pri Šublju je malo daljši interval), kakšen BTC je pa katastrofa samopostrežna.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Kakšna pa je cca. cena pranja v Supernovi (da ga sam perem - samopostrežne avtopralnice) ?
 
Nazadnje urejeno:

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
1 žeton 1 EUR ...sem danes pral, sem vzel 2 pa je bilo dost...če bi ga še krtačil bi še euro šel, sam ni bil tolk umazan avto....je pa zraven avtomatska, mislim da 7 eur, med 18-20uro vsak dan ti ga pa čez krtače spusti za 5 eur. Je pa ok tale samopostrežna, dosti nova, dobr pritisk tako da ne preblizu pleha pri izpiranju
smile-1.gif
morš dost močno držat ročko za pranje.
 
Nazadnje urejeno:

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Se pravi 1€ je samo visokotlačno pranje, kaj pa sam "šampon" je to pri krtačenju; ali kako ? Kaj ga nato s krpo obrišete, da ni lisast?

Imajo poleg tudi za sesat?
 
Nazadnje urejeno:

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
1eur je pač tisti interval in izbereš kar izbereš, od predpranja,izpiranja,šamponirajnja,krtačnja ipd., nisem pa meril koliko časa je....je pa ornk več kot v btc-ju, jest ga obrišem s krpo, tudi sesalc imajo, 1eur žeton....drugače mi je pa Šubelj TOP, samo je pač malo ven iz LJ.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Aha je možno plačilo kovanci (Supernova), torej 1 interval (1€) za predpranje, 1€ za šamponiranje, 1€ za izpiranje... pa nanese 3-5€; Za 5,x€ dobiš pa na petrolu s popustom XL pranje; Se torej to sploh splača ?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Se splača, ker razmišljaš napačno. Daš not recimo 2€, ponavadi je 1€ 2 min. V roku 4 min lahko izbiraš katerikoli program kakorkoli dolgo. Jaz izberem samo šamponiranje in izpiranje in včasih sploh ne vem več kaj naj perem te 4 minute, ker je že vse čisto.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Je pa res, da če ne uporabiš krtače, ni avto nikoli 'popolnoma' opran. Na videz je, ampak če potegneš s prstom po plehu imaš črno na prstu. Če uporabiš krtačo pa je tak isto kot če bi šel v avtomatsko.

Tak da jaz grem recimo 2x letno v avtomatsko (spomladi, da pošteno opere sol), ostalo pa ročno.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Bom napisal kako je v Kopru na samopostrežni pralnici poleg OMW-ja ... 1 žeton je 1€, če plačaš 5€ dobiš 6 žetonov (5+1) = 5€

1 žeton traja 2:15min (tako piše na zidu pri pralnici) Med tem časom lahko izbiraš poljubno programe (po spominu). Predpranje/šamponiranje (nizek pritisk) >> pranje (topla voda, visok pritisk) >> voskanje >> zadnje izpiranje (hladna voda, visok pritisk)

Za 3€ se da avto lepo oprat, po pranju je kar čist in se sveti. (voskanje) Eni potem avto še obrišejo na suho z jelenovo krpo ... jaz zapeljem na hitro cesto, pa par minutk pri 110km/h ga posuši in se samo tu pa tam potem še opazi sledove kapljice. (vodni kamen) Imam pa črn avto ...

Ko ni suše sicer perem avte doma, v takih primerih pa ko ni vode ali ni časa, pa se mi zdi ta pralnica kar v redu.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Teli k se hvalite da z dvema zetonoma naredite vse je vedno tako da na usran avto zacnete drgnit s krtaco z samponom in potem drugi zeton za spiranje, samo to je unicevanje barve, prvo mora bit predpranje, da se z vodo odstranidel umazanije in da se le ta tudi v tem casu malo raztopi.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Ponekod na petrolu kjer je ročna imaš spiranje, voskanje, kartača, šampon, tam nekje 10 min (na koncu že v prazno špricam po avtu ker sem končal z pranjem) pa stane žeton nekje 1,6-1,8 €.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ja pac v samopostrezni tam za amzsjem ne vidim poante, rabis minimal 3 zetone pa vsak je 1 eur al je drazje ,pa interval je toliko kratek da mors bit res hitr da popedenas cel krog okol avta, pa tukaj preciznost nima kaj iskat zraven.
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Teli k se hvalite da z dvema zetonoma naredite vse je vedno tako da na usran avto zacnete drgnit s krtaco z samponom in potem drugi zeton za spiranje, samo to je unicevanje barve, prvo mora bit predpranje, da se z vodo odstranidel umazanije in da se le ta tudi v tem casu malo raztopi.

Kje si pa mene našel s hvaljenjem?
cool-1.gif


Aja, saj piše KSZ, se opravičujem ...
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik _robi_ pravi:
Ponekod na petrolu kjer je ročna imaš spiranje, voskanje, kartača, šampon, tam nekje 10 min (na koncu že v prazno špricam po avtu ker sem končal z pranjem) pa stane žeton nekje 1,6-1,8 €.

No kje JE TAKŠNA ?? RAvno o tem sprašujem
cheer.gif