Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
bože mili in to ravno bugari tok radi špecajo, k so na nivoju retardiranga cgana. špeckahle je treba po pički ne pa da se jim še neke aplikacije dela
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
špeckahle je treba po pički ne pa da se jim še neke aplikacije dela
grims-1.gif

V bistvu se strinjam. Ampak mentalne invalide, ki pa parkirajo na mestih za fizične invalide, bi bilo pa potrebno še ene 4x bolj pa še to je vprašanje, če bi dojel čemu so skasiral. Mogoče bi jih bilo treba 5x bolj.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Se mi danes v Brežicah zgodi, sem bil kar presenečen.

Pred zdravstevnim domom parkira ženska na invalidskem parkplacu. Baba 50 let, zgledala bolj kot pri 60. Pa skoči ven ko srnica, jaz pa takoj "gospa, a niste vidli, da ste parkiral na invalidskem parkplacu". Ona pa men nazaj: "a niste videli, kaj sem dala na armaturo?" Takrat na daleč (stal sem par metrov za avtom) vidim, da je znak za invalida. Pa rečem "oprostite, nisem vedel, se opravičujem". Normalno bi bilo, da smo s tem zaključili oz. če bi jaz bil invalid, bi se človeku še zahvalil, ker opozarja kekce. Ona pa ne in začne sikat "najprej se prepričajte, potem kaj rečte, .... bla bla bla". Rekel sem še enkrat "oprostite" in odšel. Potem sem jo videl še pred trgovino, je šla tko "fifik", ko srnica, boljš ko moja 35letna žena. Pomislil sem, da ma sigurno invalidsko kartico od ateja al pa mame, pa se šverca. Drugače se verjetno niti nebi tko odzvala. Jaz tud če bi bil invalid in bi bil zmožen hodit ko srnica, se teh parkirplacov nebi posluževal.


Če kdo pozna, gre se pa za srebrni A6 sedan, letnik 2005-2010 z nalepko A2S na zadnji havbi.

So res ljudje padli tako nizko, da imajo falsificiran čitabe, samo zato da svojo rit bliz parkirajo, druge pa ko jebe? Seveda pa se lahko tud motim, ampak baba je bla frkotna kot da je iz cirkusa pršla.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik damo pravi:
So res ljudje padli tako nizko, da imajo falsificiran čitabe, samo zato da svojo rit bliz parkirajo, druge pa ko jebe? Seveda pa se lahko tud motim, ampak baba je bla frkotna kot da je iz cirkusa pršla.

V SLO definitivno. Toliko pokvarjenega folka ne najdeš daleč na okoli. Ti dam pa čisto prav, da si opozoril. Jaz tudi ne verjemem da bi dali nekomu ki se tako brez težav, kot si opisal giblje status invalida. Jaz če bi bil invalid in bi me kdo opozoril, bi se mi še dobro zdelo, da vsaj še kdo ima vsaj malo vesti in kulture.

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ko.enkrat legalno imaš kartico te jo je marsikdaj "sram" uporabiti.
Vsaj mene.
Če le res nisi kripel na vozičku....in res ne gre drugače kot ....
Od koga je srnica imela kartico bi bilo zanimivo zvedeti . Kot vem kartice ne smeš uporabljati , ce v vozilu ni oziroma ne bo invalida.(ga nisi pripeljal, oziroma ga ne boš odpeljal)
Kartica ima na hrbtni strani ime in priimek in sliko imetnika.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Gospa je reagirala tako "nastrojeno" verjetno zato, ker nisi edini, ki so sprašuje, ali ima kartico ali ne. Predstavljal si, da jo vsakič, ko gre v trgovino/pošto/banko itd..., nekdo vpraša in opozori
smile-1.gif


Vsak bi "znoru" če pomisliš. Vsekakor pa razumem tudi tebe, da si presenečen na njeno reakcijo. Verjetno si pričakoval, da bo iz avta prilezla kakšna gospa, ki komaj da kaj reče; tako pa si naletel na zgovorno in jezikavo "srnico" kot praviš in te je presenetila
grin1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Malo drugače bi bilo tole treba razumet:

Damo je "damo" opozoril na (mogoče) napačno parkiranje. Izkazalo se je, da temu ni bilo tako (čeprav v resnici ne vemo, kdo je dejansko upravičen do parkiranja, je Hanzi lepo napisal). Reakcija "dame" bi morala bit kvečjemu pozitivna, saj Damo s svojim početjem "skrbi", da so invalidska mesta popolnjena z vozili, ki tam lahko parkirajo. Torej, "dama" bi MORALA biti tiho in se kvečjemu ONA zahvalit Damotu, na pa, da ga je pričela "obdelovat", Sicer je pa Damo lepo napisal, da se JE OPRAVIČIL.

Iz vsega napisanega sklepam, da ta "dama" izkorišča možnosti, ki so na voljo. In ker se obnaša kot srnica ni čudno, da vsake toliko časa sliši kako kritiko na njen račun. V glavnem, mene bi bilo sram parkirat na mestu za invalida. Nikoli nisem in (v normalnih pogojih, če bom vitalen in zdrav) nikoli ne bom.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Me zanima kakšna je kazen za zlorabo invalidske kartice. Torej da jo uporabljaš v avtu v katermem ni invalida.


Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5793


67. člen
(parkiranje na parkirnem mestu označenem za invalide)

(1) Vozilo, parkirano na označenem parkirnem mestu za invalida, mora biti označeno z veljavno parkirno karto.

(2) Parkirno karto sme poleg upravičenca uporabljati spremljevalec, ki vozi in spremlja osebo, ki je imetnik parkirne karte in sama ne vozi motornega vozila.

(3) Upravičenci iz prvega odstavka 66. člena tega zakona lahko parkirajo tudi na parkirnem mestu, ki ni označeno za invalide. V kolikor parkirajo na takšnem mestu in želijo uveljavljati pravice, ki jim jih daje izdana parkirna karta, morajo vozilo obvezno označiti z veljavno parkirno karto.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek imetnik parkirne karte, ali spremljevalec, ki vozi in spremlja imetnika parkirne karte, ki vozila, parkiranega na označenem parkirnem mestu za invalide, nima označenega z veljavno parkirno karto.

(5) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki neupravičeno uporabi parkirno karto. Pooblaščena uradna oseba odvzame neupravičeno uporabljeno parkirno karto vozniku in jo pošlje upravni enoti, ki jo je izdala. O odvzemu pooblaščena uradna oseba izda potrdilo.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Me zanima kakšna je kazen za zlorabo invalidske kartice. Torej da jo uporabljaš v avtu v katermem ni invalida.


Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5793


67. člen
(parkiranje na parkirnem mestu označenem za invalide)

(1) Vozilo, parkirano na označenem parkirnem mestu za invalida, mora biti označeno z veljavno parkirno karto.

(2) Parkirno karto sme poleg upravičenca uporabljati spremljevalec, ki vozi in spremlja osebo, ki je imetnik parkirne karte in sama ne vozi motornega vozila.

(3) Upravičenci iz prvega odstavka 66. člena tega zakona lahko parkirajo tudi na parkirnem mestu, ki ni označeno za invalide. V kolikor parkirajo na takšnem mestu in želijo uveljavljati pravice, ki jim jih daje izdana parkirna karta, morajo vozilo obvezno označiti z veljavno parkirno karto.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek imetnik parkirne karte, ali spremljevalec, ki vozi in spremlja imetnika parkirne karte, ki vozila, parkiranega na označenem parkirnem mestu za invalide, nima označenega z veljavno parkirno karto.

(5) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki neupravičeno uporabi parkirno karto. Pooblaščena uradna oseba odvzame neupravičeno uporabljeno parkirno karto vozniku in jo pošlje upravni enoti, ki jo je izdala. O odvzemu pooblaščena uradna oseba izda potrdilo.

Pa kaj vam je?.
Ta "srnica" ima itak veze vse povsod in se ji ni treba bati da bi dobila kazen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ampak kako zadnje čase lovijo te ribice (tudi v sami policiji) je čas da se začnejo loviti tudi te vrste ribice.
Ker to , da si upravičen do invalidskega vozička se ne pomeni da si upravičen do invalidske karte. In obratno.
Sam sem se 6 let slepal brez invalidske nalepke. Od tega tri leta z "najetim" vozičkom.
Sedaj nalepko imam, ampak je večino časa v predalu, oziroma parkiram na običajnem parkirišču če je možen "kulturen" izstop iz vozila.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pa ti je nalepka ostala od prej ali zakaj jo še imaš, ker če ti je ostala od prej, je logično, da je v predalu
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ej, v Sloveniji si.
Ko sem rental voziček (preko ZZZS al kako že ne vem) nisem bil upravičen do nalepke.
Sedaj ko nimam več vozička, niti bergel, sem upravičen do nalepke.
Sem imel enkrat debato z redarjem v centru. Brez nalepke, brez dovolilnice, on lisicil , jaz pa z berglami. Je rekel da brez skrbi lahko pustim tisto uro avto na tistem mestu. Takrat so bile še tiste stare nalepke. Je sam rekel , da naj si jo "sprintam". Imel sem avtomatika z drsnimi vrati (da lažje voziček vleces sem ter tja, čeprav nisem bil na srečo nikdar stila paraplegik ali celo tetra....

Zakaj mi niso dali nalepke ko sem imel voziček. Ker zdravljenje ni bilo zaključeno.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Rajš jo šenki enmu takmu, k si bil ti, ko si jo rabil, ker očitno si že dost ok v predalu pa ne nuca nobenmu
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: