Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Torej če nobenega ne ogrozaš lahko počneš kar hočeš? Če jaz vozim recimo 150 km/h ponoči na ravni cesti in ni nobenega avtomobila in me policaji izmerijo, dobim kazen ali ne? Pa nisem nobenega ogrožal! V avtu bi bil sam.
Pri 150 km/h ponoči na ravni cesti ogrožaš marsikoga in tudi sebe, veliko se jih je že ubilo, poškodovalo, zletelo s ceste zaradi takšnje vožnje. Zaradi parkiranja na mestu za invalide pa še noben.
Oboje je prepovedano, pravim pa, da višina kazni mora bit sorazmerna z težo prekrška, Nekateri tu bi pa radi ravno obratno, linčali za povsem nepomemben prekršek, kot je nepravilno parkiranje na prostoru za invalide, medtem ko so do divjakov, ki povzročajo težke prometne nesreče zelo tolerantni.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Torej če nobenega ne ogrozaš lahko počneš kar hočeš? Če jaz vozim recimo 150 km/h ponoči na ravni cesti in ni nobenega avtomobila in me policaji izmerijo, dobim kazen ali ne? Pa nisem nobenega ogrožal! V avtu bi bil sam.
Pri 150 km/h ponoči na ravni cesti ogrožaš marsikoga in tudi sebe, veliko se jih je že ubilo, poškodovalo, zletelo s ceste zaradi takšnje vožnje. Zaradi parkiranja na mestu za invalide pa še noben.
Oboje je prepovedano, pravim pa, da višina kazni mora bit sorazmerna z težo prekrška, Nekateri tu bi pa radi ravno obratno, linčali za povsem nepomemben prekršek, kot je nepravilno parkiranje na prostoru za invalide, medtem ko so do divjakov, ki povzročajo težke prometne nesreče zelo tolerantni.
A si videl tisto, ko sem napisal, da na cesti ni nikogar razen sebe v svojem avtu, ali prebereš le tisto kar sam hočeš??
Ti na parkirnem mestu, ki je označeno za invalide NIMAŠ pravice parkirati, če nisi invalid!! Kot sem napisal že v prejšnjem komentarju...če ti dopuščaš to parkiranje bodo ljudje to počeli, če jim pa daš kazen pa tega ne bojo več počeli oz. če bodo še to počeli pa bodo sami krivi za to, da so dobili kazen in da jo morajo plačati. In mile kazni tu ne zadoščajo!
Kdo je pa rekel, da sem toleranten do divjakov, ki povzročajo prometne nesreče? To delaš ti sam neke svoje zaključke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sintic: imam pripomocek ki te zacasno "spravi" v meni podobno invalidnost. Kak pancer (smucarski cevelj bi se tudi nasel. Ko bos to nataknil nase, mi bos demonstriral kako se bos na ozkem pakringu spravil za volan. Pa sicer bos hodil "cist normaln". In da, invalidu v naslovu teme bi vec nucalo da bi ga dva zaparkiral do vecera kot pa kazen jurja ali vec. Ce ima letni dohodek 100+k se mu najbrz tudi kam naprej "mudi". In jebe se mu za tisti nekaj 100 evrov kazni.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hmm, kakšen človek je tisti, ki jamra po forumih o tem parkiranju, ne da pa se mu 10 elektronov iz mobilca porabit, da policijo obvesti o prekršku?

Mislim tu se res kaže slika slovenstva.
Jamranje? Sem takoj zraven. Pustim službo in familijo, če treba. Samo da lahko jamram.

Naredit nekaj kar bo imelo rezultat? Pa čeprav samo 1 minuto na telefonu? Ni šans. Nikoli!
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!

Pred dobrim mesecem sem pred Lidlom ob Tržaški v MB videl policaja, ki je veselo pisal kazni. Možakar je imel kar precej dela, saj so bili skoraj vsi invalidski placi zaparkirani.
smile-1.gif

Sicer pa v Lidlih in Hoferjih opažam še en fenomen - najdejo se imbecili, ki parkirajo direkt pred vhod, ko se jih nabere več ljudje ne morejo z vozički niti mimo.
bonk.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!

Pred dobrim mesecem sem pred Lidlom ob Tržaški v MB videl policaja, ki je veselo pisal kazni. Možakar je imel kar precej dela, saj so bili skoraj vsi invalidski placi zaparkirani.
smile-1.gif

Sicer pa v Lidlih in Hoferjih opažam še en fenomen - najdejo se imbecili, ki parkirajo direkt pred vhod, ko se jih nabere več ljudje ne morejo z vozički niti mimo.
bonk.gif
[/quote

Takrat bi morali malce z vozički v avte rukati, pa bi videl kako bi ti lastniki hitro prileteli ven.
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce ima letni dohodek 100+k se mu najbrz tudi kam naprej "mudi". In jebe se mu za tisti nekaj 100 evrov kazni.
hysterical-1.gif

Slovenc z dohodkom 100+k EUR letno bo vozil Passata?
hysterical-1.gif

To ti po novem še tisti na socialki skoraj imajo....
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
ksz
Nekako se nisem mislil vtikat v tole ampak no pristavim še jaz par svojih centov.

Parkiranje na mestu za invalide (seveda če nisi invalid) je ena najbolj nemoralnih stvari kar jih lahko nekdo počne. Ne, kazen verjetno ne bi pretirano pomagala, tako kot nekaterih ne izuči čeprav so vedno višje. Jaz bi predlagal drugačne kazni, naj se dotične osebke malce drugače "prime" in verjamem da bi bilo verjetno boljše kot pa kakšnih 100€ kazni.
Pred leti mi je nekdo dejal, kako v Iranu kaznujejo, če greš čez cesto kjer ni prehoda za pešce. Sicer tega ne morem trditi ampak kazen je pa zanimiva. Namreč zaprejo te za določen čas (mislim da 2 uri) v neko "kolibo" in ljudje te zasmehujejo. Verjemite, da človeka bolj prizadene če se nekdo norčuje iz njega in je vsem v posmeh, kot pa da mu naložiš neko (za take osebke največkrat) bolj simbolično kazen.
In takšen način bi uvedel jaz, norčevanje iz takih in verjetno bi se marsikdo od njih "popravil", ker ne vem kako bi se počutil če bi ga denimo na križišču med Dunajsko in Vilharjevo ulico 2 uri zasmehovalo en kup ljudi...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!

Če bi bil lastnik trgovine a misliš da bi ti bilo v interesu, da policaji talajo kazni strankam? V tem je odgovor. Trgovci bi sicer lahko v takih primerih za brisalce zataknili listek ''prosimo, da ste uvidevni in ne parkirate na invalidskem mestu'', kaj več pa po moje nočejo, da se ne zamerijo ljudem.
Zelo naivno razmišljaš. Pa še kako je to v interesu lastnika trgovine in parkirišča. Ne boš verjel koliko nesramni modelov takšnega tipa in še dosti hujših se najde vsakodnevno na takšnih parkiriščih in kako to slabo vpliva na poštene ljudi in s tem na posel. Policija si pa seveda zakone vedno razlaga tako, da je linija najmanšega napora (policijskega) vedno prava linija.
Sodstvo pa je pri tem še hujše od plavih angelov.

Kdo misliš, da bo prej obrnil hrbet trgovini - tisti, ki parkira nepravilno in dobi kazen ali tisti, ki ga zmoti, da je nekdo parkiral narobe?
rolleyes-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Kako bi jaz z veseljem dajal kazni takim ljudem ej!! Pa kako vzgojno...recimo 1.000€, da si bo zapomnil.
Če bi pa parkiral na mestu za invalide in da nima tistega izkaza, da je invalid, bi mu pa dal vsaj 2.000€.
Vedno sem želel vedeti, kakšne sorte ljudje so tisti, ki z veseljem nekoga spravijo ob plačo, dve in več za popolnoma nepomemben prekršek, ki nikogar ne ogroža, kvečjemu bi invalid, če bi se že slučajno pripeljal moral parkirat 2m dlje na sosednjem praznem invalidskem prostoru ali pa tam, kjer smejo parkirat vso ostali vključno z njim.

Roky če bi ti z veseljem kaznoval tiste invalide, dokler so še z motorji divjali po cestah in pijani na glavo skakali v polmetrsko vodo, bi blo bolj koristno. Bi bil kak invalid danes manj.

No Apollo, a vidiš s kakšnim veseljem bi nekateri pisali kazni in se izživljali nad nepomembnimi prekrškarji? Tudi med policaji najdeš takšne.
Takšni se v vojnih razmerah prelevijo v vojne zločince k v imenu neke "pravičnosti" koljejo in ubijajo.

Reeeeeees?

Pa ves, da so invalidski placi sirsi, da si lahko invalid nastavi vozicek ob avto in se skobili ven? Na ozjem placu, bi pa lahko z vrati ruknil tvoj predragi uber pleh in bi bila spet cela pizdarija..
Ja vem da so širši, vsaj ponekod.
Kar ne spremeni dejstva, da nedovoljeno parkiranje na tem prostoru NE OGROŽA nikogar. Od tega se ni še nihče ubil, težje poškodoval..... Zato želja po astronomskih kaznih za tak nepomemben prekršek ni nič drugega kot psihopatska želja po izživljanju nad soljudmi. Kar zamislite se nad sabo.

Človek, tebi ni pomoči! Pač se sprehodiš tistih par metrov, invalid pa rabi plac.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Lani, v jeseni, letiva s ženo po fasengo. Na parkingu vidim ML-a in passata za invalide. Sploh nisem porajtal, če ne bi žena vidla. Oba brez nalepke seveda. Koliko časa sta bla tam tudi nevem. Ne bodi žleht, mojo rjo parkitam tik za njunima. In v bife, ki je 15 m stran. Najprej lastnik passata iz trgovine, kako minuto še od MB. Itak mal pizdita, ker ne morta do prtlažnika niti ven
grin1.gif
.
Sem še eno pjačo spil s uno gorilo (en znanec, k ma fotra invalida).
Navem, če je kej zaleglo ampak mi je prov pasal zajebavat ta dva.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:


Parkiranje na mestu za invalide (seveda če nisi invalid) je ena najbolj nemoralnih stvari kar jih lahko nekdo počne.

Tocno tako, tudi ce je nevem kako "nujno", nimas kaj za pakrirat na njihovo mesto.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:


Parkiranje na mestu za invalide (seveda če nisi invalid) je ena najbolj nemoralnih stvari kar jih lahko nekdo počne.

Tocno tako, tudi ce je nevem kako "nujno", nimas kaj za pakrirat na njihovo mesto.

Pri nas pred blokom imamo eno invalidsko parkirno mesto zaradi enega stanovalca, ki je invalid. Tudi ko vemo, da ga ni doma, da ga ne bo cel dan ali celo več, nihče od stanovalcev ne parkira tam, pa imamo parkingov kronično premalo (menda jih je manj kot tretjino po zakonu, realno še manj). Dostikrat se najde mentalni invalid od drugod, ki parkira tam, ker drugje v radiusu 5 metrov ni prostora in gre na avtobus do centra. Ne moti ga niti znak, da je parkirišče samo za stanovalce, niti rumene črte in znak za invalide. Saj nobenega ne ogroža, aneda!!! Bemu pacienta, jaz bi za take uvedel podobno kazen, kot je nekdo omenil za Iran, samo da bi mu dal trajno oznako na avto, ki bi jasno kazala, da je mentalni invalid.

Tak, ki parkira na invalidskem prostoru, bo tudi drugače v prometu egoist, ki ga prav malo briga za ostale udeležence in ravno zaradi takih imamo tukaj največ tem, ker so zaradi svojega egoizma na cesti nevarni, tako ali drugače.
 
Nazadnje urejeno:

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:


Parkiranje na mestu za invalide (seveda če nisi invalid) je ena najbolj nemoralnih stvari kar jih lahko nekdo počne.

Tocno tako, tudi ce je nevem kako "nujno", nimas kaj za pakrirat na njihovo mesto.

Pri nas pred blokom imamo eno invalidsko parkirno mesto zaradi enega stanovalca, ki je invalid. Tudi ko vemo, da ga ni doma, da ga ne bo cel dan ali celo več, nihče od stanovalcev ne parkira tam, pa imamo parkingov kronično premalo (menda jih je manj kot tretjino po zakonu, realno še manj). Dostikrat se najde mentalni invalid od drugod, ki parkira tam, ker drugje v radiusu 5 metrov ni prostora in gre na avtobus do centra. Ne moti ga niti znak, da je parkirišče samo za stanovalce, niti rumene črte in znak za invalide. Saj nobenega ne ogroža, aneda!!! Bemu pacienta, jaz bi za take uvedel podobno kazen, kot je nekdo omenil za Iran, samo da bi mu dal trajno oznako na avto, ki bi jasno kazala, da je mentalni invalid.

Tak, ki parkira na invalidskem prostoru, bo tudi drugače v prometu egoist, ki ga prav malo briga za ostale udeležence in ravno zaradi takih imamo tukaj največ tem, ker so zaradi svojega egoizma na cesti nevarni, tako ali drugače.

467716-post_slo.gif

Raje naredim par korakov več kot pa da parkiram na mestu, ki je namenjeno invalidom...pa še zdravo je za telo, da narediš par korakov več.
tongue-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Še par mentalnih invalidov danes pred Bauhausom, Tale z burgermajster BMWjem je vozil pred mano od Celovške, niti enega žmigavca, parkrat v škarje... Ni da ni. Meni v mojem BMWju žmigavci delajo pa tega nisem doplačal.




Da ne bo kdo mislil, da ni bilo prostora 15 metrov naprej in nazaj.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.052
113
SV SLO
Saj ti na teh fotografijah so "invalidi", ki niso sposobni normalno parkirat v parkirni boks.

Sam sem že nekaj časa na berglah, pa mi niti na konec pameti ne pride, da bi parkiral na mestu, ki je rezervirano za invalide.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Sam moras povedat kolk te je skupaj, da si znamo predstavljat tvoj tihi odgovor....