Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Iskat jih itak ni treba..

Zapeles se pred kolosej, pogledas invalidske place in so v 90% vedno njemacka uber kola. Zadnjic okicen u bozumatr 15 let star A4, zraven S8 (D2), vceraj X5, pol leta nazaj nova 911turbo...

Brezveze se sploh obremenjevat.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik matt pravi:
Ne berem preveč avto kotička na tem forumu, zato ne vem ali takšna tema že obstaja. Verjetno že. Taki "invalidi" me razfukajo k psa.
10.gif
Naduti prepotentneži prekleti. Prosim sticky na to temo, pa limat notr to gamad. Še title: "Nalimajte gole budale" al pa kej izvirnejšega.

Se strinjam. Razpizdijo tudi mene. Če je že prevzel mesto, nej potem prevzame še invalidnost, bedak brez .... eh brezveze pisat.
crazy1.gif


A jo ni bilo nič sram, ko si jo slikal/a?
 
22. jul 2007
12.769
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
Resnica je tudi, da žal ta isti osebek vedno parkira na invalidskem prostoru pred Hoferjem v Hočah, ko sem ga jaz nazadnje videl je parkiral čez samo enega... ((:)
kaj pa če je lastnik
13.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Zakaj pa nihče ne prilepi imena in priimka ter naslova sem v temo? Na podlagi registerske se lahko na tej strani brez težav dobi podatke o lastniku vozila. Potem pa poslat link od te teme še na Svet na A-ju...
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
ksz

Zakaj pa nihče ne prilepi imena in priimka ter naslova sem v temo? Na podlagi registerske se lahko na tej strani brez težav dobi podatke o lastniku vozila. Potem pa poslat link od te teme še na Svet na A-ju...

In kje na tej strani se vidi podatek o lastniku? Piše tip in model avta in kje je zavarovan.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Spusti mu gume, vendar le toliko, da bo lahko odpeljal 3km/h. Če mu jih boš do konca, te lahko jajca za poškodovanje tuje lastnine.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Kako bi jaz z veseljem dajal kazni takim ljudem ej!! Pa kako vzgojno...recimo 1.000€, da si bo zapomnil.
Če bi pa parkiral na mestu za invalide in da nima tistega izkaza, da je invalid, bi mu pa dal vsaj 2.000€.
Vedno sem želel vedeti, kakšne sorte ljudje so tisti, ki z veseljem nekoga spravijo ob plačo, dve in več za popolnoma nepomemben prekršek, ki nikogar ne ogroža, kvečjemu bi invalid, če bi se že slučajno pripeljal moral parkirat 2m dlje na sosednjem praznem invalidskem prostoru ali pa tam, kjer smejo parkirat vso ostali vključno z njim.

Roky če bi ti z veseljem kaznoval tiste invalide, dokler so še z motorji divjali po cestah in pijani na glavo skakali v polmetrsko vodo, bi blo bolj koristno. Bi bil kak invalid danes manj.

No Apollo, a vidiš s kakšnim veseljem bi nekateri pisali kazni in se izživljali nad nepomembnimi prekrškarji? Tudi med policaji najdeš takšne.
Takšni se v vojnih razmerah prelevijo v vojne zločince k v imenu neke "pravičnosti" koljejo in ubijajo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Samo res : ti parkingi pred Hoferji so nekakšen magnet za mentalne invalide. In kaj se legalno tu sploh da narediti ?
ilegalno pa to, da ga vsaj dva avtomobila zaparkirata za nekaj minut, da bo živčnega fasal.
Saj vemo kako so v kranju zaparkiral mobilni radar v "kangooju(scenicu)?" in kakšno štalo so potem imeli.
Ko se bosta lastnika "vrnila" lahko rečeta da sta skočila "samo po čike".

Sicer pa imate tukaj skoraj 700 "invalidov". Je že res da so fotke stare cca 6 let če se ne motim...
Tista dva, ki sta v kranju zaparkirala kangooja sta parkirala popolnoma po predpisih in dobila kazen, tisti, ki je kangooja postavil nepravolno počez, jo je pa zagotovo odnesel brez kazni.

Hanzi, a ko si ti brez invalidske karte parkiral na mestih, kjer je parkiranje dovoljeno samo invalidom z invalidsko karto, si bil enakega mnenja?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Kako bi jaz z veseljem dajal kazni takim ljudem ej!! Pa kako vzgojno...recimo 1.000€, da si bo zapomnil.
Če bi pa parkiral na mestu za invalide in da nima tistega izkaza, da je invalid, bi mu pa dal vsaj 2.000€.
Vedno sem želel vedeti, kakšne sorte ljudje so tisti, ki z veseljem nekoga spravijo ob plačo, dve in več za popolnoma nepomemben prekršek, ki nikogar ne ogroža, kvečjemu bi invalid, če bi se že slučajno pripeljal moral parkirat 2m dlje na sosednjem praznem invalidskem prostoru ali pa tam, kjer smejo parkirat vso ostali vključno z njim.

Roky če bi ti z veseljem kaznoval tiste invalide, dokler so še z motorji divjali po cestah in pijani na glavo skakali v polmetrsko vodo, bi blo bolj koristno. Bi bil kak invalid danes manj.

No Apollo, a vidiš s kakšnim veseljem bi nekateri pisali kazni in se izživljali nad nepomembnimi prekrškarji? Tudi med policaji najdeš takšne.
Takšni se v vojnih razmerah prelevijo v vojne zločince k v imenu neke "pravičnosti" koljejo in ubijajo.

Reeeeeees?

Pa ves, da so invalidski placi sirsi, da si lahko invalid nastavi vozicek ob avto in se skobili ven? Na ozjem placu, bi pa lahko z vrati ruknil tvoj predragi uber pleh in bi bila spet cela pizdarija..
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Kako bi jaz z veseljem dajal kazni takim ljudem ej!! Pa kako vzgojno...recimo 1.000€, da si bo zapomnil.
Če bi pa parkiral na mestu za invalide in da nima tistega izkaza, da je invalid, bi mu pa dal vsaj 2.000€.
Vedno sem želel vedeti, kakšne sorte ljudje so tisti, ki z veseljem nekoga spravijo ob plačo, dve in več za popolnoma nepomemben prekršek, ki nikogar ne ogroža, kvečjemu bi invalid, če bi se že slučajno pripeljal moral parkirat 2m dlje na sosednjem praznem invalidskem prostoru ali pa tam, kjer smejo parkirat vso ostali vključno z njim.

Roky če bi ti z veseljem kaznoval tiste invalide, dokler so še z motorji divjali po cestah in pijani na glavo skakali v polmetrsko vodo, bi blo bolj koristno. Bi bil kak invalid danes manj.

No Apollo, a vidiš s kakšnim veseljem bi nekateri pisali kazni in se izživljali nad nepomembnimi prekrškarji? Tudi med policaji najdeš takšne.
Takšni se v vojnih razmerah prelevijo v vojne zločince k v imenu neke "pravičnosti" koljejo in ubijajo.

Reeeeeees?

Pa ves, da so invalidski placi sirsi, da si lahko invalid nastavi vozicek ob avto in se skobili ven? Na ozjem placu, bi pa lahko z vrati ruknil tvoj predragi uber pleh in bi bila spet cela pizdarija..
Ja vem da so širši, vsaj ponekod.
Kar ne spremeni dejstva, da nedovoljeno parkiranje na tem prostoru NE OGROŽA nikogar. Od tega se ni še nihče ubil, težje poškodoval..... Zato želja po astronomskih kaznih za tak nepomemben prekršek ni nič drugega kot psihopatska želja po izživljanju nad soljudmi. Kar zamislite se nad sabo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!

Če bi bil lastnik trgovine a misliš da bi ti bilo v interesu, da policaji talajo kazni strankam? V tem je odgovor. Trgovci bi sicer lahko v takih primerih za brisalce zataknili listek ''prosimo, da ste uvidevni in ne parkirate na invalidskem mestu'', kaj več pa po moje nočejo, da se ne zamerijo ljudem.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja vem da so širši, vsaj ponekod.
Kar ne spremeni dejstva, da nedovoljeno parkiranje na tem prostoru NE OGROŽA nikogar. Od tega se ni še nihče ubil, težje poškodoval..... Zato želja po astronomskih kaznih za tak nepomemben prekršek ni nič drugega kot psihopatska želja po izživljanju nad soljudmi. Kar zamislite se nad sabo.

A tako obnašanje mentalnega invalida, ki ne more narediti par metrov peš, je pa za tolerirat?
 

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
Samo pri Hoferju drugace na parkiriscih pise, da bodo napacno parkirano vozilo odstranili na stroske lastnika. Koliko pa dejansko to delajo v praksi je pa vprasanje. Najbrz tisti, ki mu bo pajek odpeljal avto izpred parkirisca, ne bo vec nikoli kupoval v tej trgovini, kar jim najbrz ni najbolj v interesu.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Saj ti se ne rabiš sekirat... glede na tvoje stanje uma lahko čisto upravičeno parkiraš na prostoru za invalide
smirk-1.gif
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Pri nas pred Lidlom vedno parkira en bebec z Mercedesom na parking za invalide. Vedno na isti prostor. Seveda, tam je senca... Ja, če bi jaz bil policaj...
Če bi bil ti policaj, ne bi storil ničesar! Policaji ukrepajo le na Mercatorjevih parkiriščih, na parkiriščih v lasti tujih kapitalistov pa ne.

Sicer pa kaj te zamudi, da se takšnemu kretenu parkiraš tik za njegovo rit, tako da se ne bo mogel premakniti nikamor. Potem naj ti pa grozi s policijo, pajki in ostalimi insekti, ko te bo končno pričakal?!

Če bi bil lastnik trgovine a misliš da bi ti bilo v interesu, da policaji talajo kazni strankam? V tem je odgovor. Trgovci bi sicer lahko v takih primerih za brisalce zataknili listek ''prosimo, da ste uvidevni in ne parkirate na invalidskem mestu'', kaj več pa po moje nočejo, da se ne zamerijo ljudem.
Zelo naivno razmišljaš. Pa še kako je to v interesu lastnika trgovine in parkirišča. Ne boš verjel koliko nesramni modelov takšnega tipa in še dosti hujših se najde vsakodnevno na takšnih parkiriščih in kako to slabo vpliva na poštene ljudi in s tem na posel. Policija si pa seveda zakone vedno razlaga tako, da je linija najmanšega napora (policijskega) vedno prava linija.
Sodstvo pa je pri tem še hujše od plavih angelov.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja vem da so širši, vsaj ponekod.
Kar ne spremeni dejstva, da nedovoljeno parkiranje na tem prostoru NE OGROŽA nikogar. Od tega se ni še nihče ubil, težje poškodoval..... Zato želja po astronomskih kaznih za tak nepomemben prekršek ni nič drugega kot psihopatska želja po izživljanju nad soljudmi. Kar zamislite se nad sabo.

A tako obnašanje mentalnega invalida, ki ne more narediti par metrov peš, je pa za tolerirat?
Tako kot nekatere druge prekrške lahko tudi tega kdaj toleriramo, ne pa vedno. Npr takšno parkiranje Hanzija pred leti.

Višina kazni mora bit v sorazmerju z težo prekrška. Tu gre za najmanjši prekršek, ki nikogar ne ogroža in ne vpliva na prometno varnost. Zato bi si tudi zaslužil najmanjšo možno kazen. Kazen bi pa nekateri tu nabili na več kot tistemu divjaku, ki je koga povozil, razbil al pa se je po letih divjanja na koncu sam skantal, da je pristal na invalidskem. Sploh zadnjič, ko je nekdo 100km/h divjal po ozki ulici po naselju ste bili nekateri do takšne vožnje zelo toleranti in razumevajoči.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Kako bi jaz z veseljem dajal kazni takim ljudem ej!! Pa kako vzgojno...recimo 1.000€, da si bo zapomnil.
Če bi pa parkiral na mestu za invalide in da nima tistega izkaza, da je invalid, bi mu pa dal vsaj 2.000€.
Vedno sem želel vedeti, kakšne sorte ljudje so tisti, ki z veseljem nekoga spravijo ob plačo, dve in več za popolnoma nepomemben prekršek, ki nikogar ne ogroža, kvečjemu bi invalid, če bi se že slučajno pripeljal moral parkirat 2m dlje na sosednjem praznem invalidskem prostoru ali pa tam, kjer smejo parkirat vso ostali vključno z njim.

Roky če bi ti z veseljem kaznoval tiste invalide, dokler so še z motorji divjali po cestah in pijani na glavo skakali v polmetrsko vodo, bi blo bolj koristno. Bi bil kak invalid danes manj.

No Apollo, a vidiš s kakšnim veseljem bi nekateri pisali kazni in se izživljali nad nepomembnimi prekrškarji? Tudi med policaji najdeš takšne.
Takšni se v vojnih razmerah prelevijo v vojne zločince k v imenu neke "pravičnosti" koljejo in ubijajo.

Torej če nobenega ne ogrozaš lahko počneš kar hočeš? Če jaz vozim recimo 150 km/h ponoči na ravni cesti in ni nobenega avtomobila in me policaji izmerijo, dobim kazen ali ne? Pa nisem nobenega ogrožal! V avtu bi bil sam.
Če se do sedaj ni navadil, da je tisto parkirno mesto za invalide, potem se ne bo nikoli...če mu pa daš kako kazen pa je mogoče možnost, da se bo navadil.

Kje pa piše, da so invalidi sami krivi, da so postali invalidi? Kaj pa če je bila le navadna prometna nesreča, pa je bil trk malce neroden in je postal invalid. Kaj pa če je ponesreči padel po stopnicah in postal invalid? Ali pa mu je spodrsnilo kje na ledu in postal invalid? In ja tudi tiste motoriste bi kaznoval. Je pa tudi res, da velikokrat mi vozniki delamo p**darije! Če vidiš motorista, da hoče it mimo mu daš lepo smerokaz, da je prosto in naj gre mimo. Nekateri se obnašajo kot da so oni glavni na cesti in delajo kar hočejo. Pa niso vsi motoristi isti in ne vsi divjajo.

Parkirno mesto je označeno za ljudi, ki so invalidi (pa ni važno ali so oni krivi ali niso oni krivi, da so postali invalidi) in ne za ljudi, ki to niso. Prekršek je prekršek, pika konec.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja vem da so širši, vsaj ponekod.
Kar ne spremeni dejstva, da nedovoljeno parkiranje na tem prostoru NE OGROŽA nikogar. Od tega se ni še nihče ubil, težje poškodoval..... Zato želja po astronomskih kaznih za tak nepomemben prekršek ni nič drugega kot psihopatska želja po izživljanju nad soljudmi. Kar zamislite se nad sabo.

A tako obnašanje mentalnega invalida, ki ne more narediti par metrov peš, je pa za tolerirat?

Se strinjam z @MadMitch.