bedaki na cesti

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja, v casu menjavanja pasu. Ampak to ni izgovor. Ce bi on v zadnjih 10 sekundah se kdaj pogledal v ogledalo me pa ne bi imel v mrtvem koti l, ker mu nisem bil vse skozi v mrtvem kotu. Pa ce bi dal zmigavec prej kot je zavil, bi ga mogoce tudi jaz opazil in dal nogo z gasa, poblendal... Tako pa zmigavca jaz enostavno nisem videl, na kameri pa se vidi samo en utrip. Pa kamera snema prakticno cisto pred avto.

Mislim, da je bila ona, ve se pa za kaj uporabljajo ogledala....kura
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj ko sva bila vstric sva se spogledala, pa mislim da mu je srce.malo nabijalo. In upam, da bo naslednjic bolj spremljal.ogledala in boke ko bo imel namen menjat pas oziroma ob vkljucevanju (kar je bilo v tem.primeru, ker se vkljucil na obvoznico tik pred tem)
Če se dobro pogleda video, se vidi, da ni težava le v spremljanju dogajanja za in ob vozilu, temveč tudi pred vozilom. Ker to je bilo daleč od ustrezne varnostne razdalje.

Ob taki gneči, kot je, je težko imeti varnostno razdaljo. Tudi, če bi jo želel imeti, bo vedno kakšen padalec, ki ti jo bo izničil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Luciano
Bil je ON.
Ledenko
Bil je dinamik brez ogledal in zmigavcev.
Glede varnostne imas prav, clovek je twingu dal gas do podna in je spredaj vozecemu zacel.lesti v rit, zato je namesto da bi spustil gas, raje skocil v levo ( brez spremljanja ogledal vseskozi od vkljucevanja na vozni pas in smernika)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Ob taki gneči, kot je, je težko imeti varnostno razdaljo. Tudi, če bi jo želel imeti, bo vedno kakšen padalec, ki ti jo bo izničil.
Točno si poglej video in potem preberi še Hanzijev post
wink-1.gif
, pa ti bo jasno, da ni problem v gneči.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik damci pravi:
In to so ti poklicni vozniki.

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/3lrd1rkBdkE&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/3lrd1rkBdkE&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Kaj je to zaen bus? Maribosrski mestni? A kdo ve, katera firma? Pa datum in uro bi bilo fajn vedet, pa jim kar jaz pošljem ...
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
mariborski ja, saj datum in uro imas na posnetku
smile-1.gif

tudi stevilka avtobusa se vidi , ko pripelje po mostu
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.087
113
www.adriamedia.si
In dobil odgovor .... Sicer ne čisto točen, ker sem jih bolj kot po sankcijah povprašal, ali imajo kak sistem dodatnega izobraževanja za voznike, ki delajo take neumnosti, ampak so mi odgovorili samo o sankcioniranju ...
Citat:
Področju varnosti v cestnem prometu v javnem podjetju Marprom posvečamo veliko pozornosti in za naše voznike izvajamo redna letna izobraževanja. Ravnanje voznika na posnetku, ki ste nam ga posredovali, je nedopustno, saj predstavlja resno nevarnost tako za ostale udeležence v prometu kot tudi za potnike na avtobusu. Za konkretnega voznika smo že uvedli postopek v skladu z našim internim pravilnikom in bo tudi ustrezno sankcioniran.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Adijo sluzba....
Po eni strani prav, sploh ce je bil to njegov "stil" voznje pogosto. Ne mores takole se igrat z zdravjem potnikov katere prevazas.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz bi pa rekel, da je bila sankcija kaj bolj v stilu "dej mal pazi kako voziš, spet nam eni pametnjavkoviči težijo".
Dokler se kaj ne zgodi, važno da se približno držijo voznega reda.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Adijo sluzba....
Po eni strani prav, sploh ce je bil to njegov "stil" voznje pogosto. Ne mores takole se igrat z zdravjem potnikov katere prevazas.

Bi pričakoval (v normalni prevozni firmi) raje kako manjšo kazen (recimo 10% plače ali še manj) + kako resno obvezno prometno izobraževanje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Jaz bi pa rekel, da je bila sankcija kaj bolj v stilu "dej mal pazi kako voziš, spet nam eni pametnjavkoviči težijo".
Dokler se kaj ne zgodi, važno da se približno držijo voznega reda.

Ker malo poznam stanje uma v vodstvu Marproma bo "kazen" nekaj med tvojim in SJTVjevim predlogom (finančno najmanj njegov, ostalo tvoj)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pa imam še jaz eno vprašanje za avtobusno podjetje Arriva v Mb, ki izvaja javni potniški promet. Zanima me, če tudi oni kaj izobražujejo svoje voznike, predvsem v zvezi z izsiljevanjem prednosti po 101.členov ZVCP, ker se kar dogaja, da iz avtobusnega postajališča voznik da levi smerokaz in kar zavije na cestišče z izsiljevanjem prednosti. Prav tako imajo na zadnjih steklih avtobusov nalepljene nalepke z vsebino "Upoštevajte prednost - 101.člen ZVCP". Prepričan sem, da nimajo nobene prednosti, sploh pa ne po 101.členu ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
si razmišljal, da bi to vprašal direkt na arrivo? Al misliš da boš na alterju dobil od arrive odgovor?