bedaki na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Te zožitve na AC so itak propad. Prejšnjo nedeljo lepo zadrga 1-1 in potem se lihk tip ob meni spomnil da midva pa Nebova šla zadrgo. No sm ga kr lepo prisilil da sm šel pred njega. Potem pa hupa kot tele.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
floki: vidiš sedaj razlog? sistem ne kaznuje folka, če bi to delali dosledno in pa še odvzem avta, bi se marsikdo zamislil......

***** ti !!! POLICIJA začnite opravljat svoje delo že enkrat.

V celi sloveniji ni dovolj policistov da bi sproti pisali položnice za prekrške v 10 ljubljanskih križiščih. Jaz vidim edino rešitev kot jih imajo v Omanu, kamere z radarji v vsako križišče ki snemajo vse od prehitre vožje, do vožje v rumeno, rdečo, prekratke varnostne. Druge rešitve v sloveniji enostavno NI.

Je Kangla hotel, sicer z lopovskimi nameni, pa ste/so vsi ploskali ko so z Cliotom radarje ven pipali.
Pri Kangli ni bil problem v radarjih, ampak v tem, kam se bodo stekale kazni...
Namesto v občinski proračun bi pobrane kazni šle Šešoku v žep. In zaradi tega so se pipali radarji, prav tako je zaradi tega Kangla odletel....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No no, to je seveda kasnejša pravljica za male otroke; na cesto so/smo šli predvsem zaradi butaste postavitve tam, kjer bi dejansko samo kasirali, če bi jih pred vrtce in šole postavili, bi bilo večini vseeno, če se Šešok prednostno poplačuje iz kazni.

Upam, da bo kak bodoči župan ali županja imel končno kohones in uredil promet v MB - smo imeli eko cono v centru - propadlo po pol leta, imamo cono 30 v centru - samo najbolj "butasti" tujci vozijo do 40, vsi ostali 50+,....

Ravnokar so nam v našem naselju kjer je prometna varnost izredno visoka (se v 10 letih ne spomnim nesreče), čeprav eni hodijo po sredi ceste, nabili cono 30. Me res zanima kateri genij je imel menzus.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Včeraj sem prvič doživel, da me na Ravbarkomandi ni noben prehitel pri nastavljenem tempomatu na 67 km/h. In ne, ni bilo na sredi noči.
grin1.gif

V drugo smer so eni šli mimo tudi s 100km/h.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
In ti kriviš otroke za tvoje debilizme, ki jih počneš po cesti? Že od daleč se je videlo da gredo čez prehod ti pa ne vem kaj si gledal če si sploh kaj. Po videu sodeč nisi gledal popolnoma nič
stupid-1.gif
Za mene totalen bedak na cesti.

Popolnoma se strinjam s tabo. Razne, da krivim otroke za mojo napako. Hočem reči samo, da ni priporočljivo kar iti čez prehod za pešce, ker lahko tudi vozniki spregledamo (v mojem primeru sem gledal stran). Jaz sem bil toliko pošten do sebe in prikazal svojo napako z namenom, da bo mogoče prebral kakšen pešec. Da ne bodo imeli v glavi, da imajo kar prednost. In sem tudi napisal, da sem gledal proč. Bom še 1x citiral samo zate, v upanju da boš razumel. Sem odebelil in obarval rdečo. Bi dal še velikost 72 pa ne znam. Sej boš našel, najbrž.
srce-1.gif


Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Takim pešcem daš lekcijo. Čisto preprosto, samo ročna more dobro prijet. In ja, tudi moje osebno mnenje je, da je pešec katastrofa in ta bo kmalu med tistimi, kot je napisal gr69. Sploh če bo srečal mene, ko bom gledal naokoli . Evo, živ primer, ko sem skoraj gimnazijce naložu na havbo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Včeraj se mi je po dolgem času pripetilo, da bi mulcu eno okrog kepe.

Vozim po prednostni v križišču, nasproti en avto in kombi, ki zavijata levo in sta me mirno počakala. Za kombijem takoj prehod in mulo 13 let na biciklu, ki s slušalkami v ušesih mirno pelje po prehodu.
Ni mu kapnilo niti malo, da je možno, da ga nekdo dobesedno povalja. Ni varjante, da ga vidiš, če nisi že prej spremljal prometa za cca 100metrov naprej.

Ja, je treba pazit tudi ko si na prehodu za pešče, ker onemu v avtu boš samo pleh zvil, sam boš pa hladen.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Včeraj sem prvič doživel, da me na Ravbarkomandi ni noben prehitel pri nastavljenem tempomatu na 67 km/h. In ne, ni bilo na sredi noči.
grin1.gif

V drugo smer so eni šli mimo tudi s 100km/h.

Si vozil po sredini in ni bilo placa, da bi sel kdo mimo?
grims-1.gif
grin1.gif

Nimam premijskega vozila, pa si ne upam tega delat.
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Ja, v casu menjavanja pasu. Ampak to ni izgovor. Ce bi on v zadnjih 10 sekundah se kdaj pogledal v ogledalo me pa ne bi imel v mrtvem koti l, ker mu nisem bil vse skozi v mrtvem kotu. Pa ce bi dal zmigavec prej kot je zavil, bi ga mogoce tudi jaz opazil in dal nogo z gasa, poblendal... Tako pa zmigavca jaz enostavno nisem videl, na kameri pa se vidi samo en utrip. Pa kamera snema prakticno cisto pred avto.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Spremljati je začel cesto šele, ko se je začelo bremzati, dejstvo večine bučmanov na cesti, ne predvidevajo in ne sledijo dogajanju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Saj ko sva bila vstric sva se spogledala, pa mislim da mu je srce.malo nabijalo. In upam, da bo naslednjic bolj spremljal.ogledala in boke ko bo imel namen menjat pas oziroma ob vkljucevanju (kar je bilo v tem.primeru, ker se vkljucil na obvoznico tik pred tem)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj ko sva bila vstric sva se spogledala, pa mislim da mu je srce.malo nabijalo. In upam, da bo naslednjic bolj spremljal.ogledala in boke ko bo imel namen menjat pas oziroma ob vkljucevanju (kar je bilo v tem.primeru, ker se vkljucil na obvoznico tik pred tem)
Če se dobro pogleda video, se vidi, da ni težava le v spremljanju dogajanja za in ob vozilu, temveč tudi pred vozilom. Ker to je bilo daleč od ustrezne varnostne razdalje.