bedaki na cesti

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Nekaj dni nazaj se je šel možakar s škodo na AC pri Tepanjah šerifa. Zaradi del je vila AC zaprta, en pas se je združeval v drugega, potem pa se je peljalo naprej po stari cesti. Že 500m pred zaporo je nastala kolona. Bil sem na voznem pasu na katerega so se vključevali vozniki s prehitevalnega pasa. Šerif na prehitevalnem pasu pa je kakšnih 100m za mano zadrževal promet. prehitevalni pas je bil zato popolnoma prazen do samega zožanja.
Ne vem, če bi bil jaz zadaj za njim bi po moje pokalo.....

To so pacienti, ki ne vedo kako se vključit pri zadrgi in že 100-200 m pred zadrgo hočejo iti na drugi pas. Zato pa je en pas prazen, drugi pa nabit.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.309
113
In kaj lahko dejansko v zvezi s tem narediš v praksi? Jaz take d3bile srečujem vsakodnevno in na vsake toliko me čist preveč zživcirajo. V rit ga ne moreš (oz. zaradi poškodb lastnega avta nočeš) nabit z avtom, bočno ga zrinit ga tudi nočeš / ne smeš, umaknil se ti sam od sebe ne bo, klic na 113 dvomim da bo rešil karkoli, .... kaj ti v takem primeru sploh ostane drugega kakor pa da poizkusiš čimbolj mirno dat čez tak dogodek? Modre lučke na armaturko, da bo d3bil mislil, da gre za provido in se ti umakne?
evil.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Ne vem,mirne živce pa vozit naprej. Čeprav bi jim jaz najrajši hupal, blendal, zrinil z ceste, ni da ni
10.gif


Eni res niso za na cesto ali pa se jim je.e za vse ostale, oziroma sploh ne vedo, da delajo kaj narobe.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
ma včasih so tovornajkarjiu pravi taki šerifi. se postavi 500m ali več pred zaporo na prehitevalni pas pa vozi vštric z drugmu tovornjaku. mi pa cijazimo zadej. včasih me ma res, da bi se stepu s kermu takmu, sam ko sem pi**a pa bi jih jz verjetno bolj fasu
grin1.gif


me je pa k sreči služba naučila, da morem bit miren v stresnih situacijah. bolj ali manj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Verjetno MTL, kmalu sledi video...
Ker se že delaš, da me poznaš, bi morda včasih vseeno raje tipkovnico pustil na miru, kot pa da delaš bedaka iz sebe.
Tole je video, ki sem ga objavil nekaj mesecev nazaj:
Mislim da se iz njega vidi, da mi gredo taki loleki na živce.

Ampak važno, da trolaš...
cheer.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Gledam zadnje čase talente na 2 kolesih (motoriste) na trzinski/črnuški obvoznici, kjer fino prehitevajo po sredini druga vozila. Me danes na poti domov tam pri Obnovi en prehiti in si mislim "Sej ga bo enkrat nafukal kdo s tako vožnjo". Ma ni bilo par minut kasneje (pred zadnjim semaforjem na trzinski obvoznici), ko sem v ogledalu videl enega, ki je pobiral motor....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
evo 5 mrtvih v 24 urah....zgleda je bilo preveč lepo da bo končno pod 90 letno......
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.231
2.069
113
SV SLO
danes je tak en nesrečen dan za bedake. Po valu 202 nonstop obvestila o nesrečah, zastojih, .... So pa v našem koncu (SV) bile tri smrtne žrtve. Pa še polna luna je ravno dobro minila.
2 smrtni žrtvi zjutraj
pa motorist pri lenartu
Pa še dva motorista sta šla po ostali Slovenji.
A se ne da malo bolj paziti in predvidevat, kak se lahko zgodi, tudi če imaš prednost....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
V križišču tivolske in celovške ter na bavarcu je v zadnjem mesecu razpust sistema. Ljudje vozijo kot da tam semaforjev sploh več ni. Še ko sveti rdeča direktno v križišče samo da ne bo slučajno kdo z nasprotne smeri lahko zapeljal čez. Potem so dober teden nazaj postavili policiste od takrat kadar so tam vse štima samo, da vidijo policista ni niti enega več v križišču. Danes na bavarcu vidim policistko ki s strani železniške kaže voznikom kdaj zapeljat v križišče. Me je skoraj kap pa ne moreš verjet vozniki kot otroci model 40+ takoj v križišče čeprav na drugi strani vse stoji, se policistka postavi spredaj mu pokaže naj ustavi, ta jo skoraj povozi dva zadaj bremzata na polno da nista šla v rit. Se sprazne druga stran za eno vozilo spusti prvega čez, drugi kar na polno za njim da je morala odskočit, mu kaže naj se ustavi že tretji noter rine itak. Nisem vedel ail bi se jokal al smejal. Zraven bi moral stati še policist s pendrekom pa vsakega voznika ven z avta pa nalomit ko cigančka ker očitno v sloveniji res nič več ne zaleže.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem opazil, da stojijo tudi vsako jutro na križišču Celovške in Kosmačeve. Ampak ne pomaga. Folk vozi čez rdečo, kjer je znak prepovedano za vse razen za LPP, pa nobenega ne ustavijo. Ne vem v bistvu koga sploh ustavijo, vsake tolko enega vidim ustavljenega, ampak ne vem za kater prekršek. Ker tam je frekvenca prekrškov 10/minuto.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
floki: vidiš sedaj razlog? sistem ne kaznuje folka, če bi to delali dosledno in pa še odvzem avta, bi se marsikdo zamislil......

***** ti !!! POLICIJA začnite opravljat svoje delo že enkrat.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
floki: vidiš sedaj razlog? sistem ne kaznuje folka, če bi to delali dosledno in pa še odvzem avta, bi se marsikdo zamislil......

***** ti !!! POLICIJA začnite opravljat svoje delo že enkrat.

V celi sloveniji ni dovolj policistov da bi sproti pisali položnice za prekrške v 10 ljubljanskih križiščih. Jaz vidim edino rešitev kot jih imajo v Omanu, kamere z radarji v vsako križišče ki snemajo vse od prehitre vožje, do vožje v rumeno, rdečo, prekratke varnostne. Druge rešitve v sloveniji enostavno NI.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
floki: vidiš sedaj razlog? sistem ne kaznuje folka, če bi to delali dosledno in pa še odvzem avta, bi se marsikdo zamislil......

***** ti !!! POLICIJA začnite opravljat svoje delo že enkrat.

V celi sloveniji ni dovolj policistov da bi sproti pisali položnice za prekrške v 10 ljubljanskih križiščih. Jaz vidim edino rešitev kot jih imajo v Omanu, kamere z radarji v vsako križišče ki snemajo vse od prehitre vožje, do vožje v rumeno, rdečo, prekratke varnostne. Druge rešitve v sloveniji enostavno NI.

Je Kangla hotel, sicer z lopovskimi nameni, pa ste/so vsi ploskali ko so z Cliotom radarje ven pipali.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Floki pravi:


V celi sloveniji ni dovolj policistov da bi sproti pisali položnice za prekrške v 10 ljubljanskih križiščih. Jaz vidim edino rešitev kot jih imajo v Omanu, kamere z radarji v vsako križišče ki snemajo vse od prehitre vožje, do vožje v rumeno, rdečo, prekratke varnostne. Druge rešitve v sloveniji enostavno NI.

Predvsem vožnjo v rumeno je treba rigorozno kaznovati ...
rolleyes-1.gif


Drugače pa ja - povečati verjetnost, da bo folk kaznovan za prekrške bo slej ko prek prinesel večji red.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
floki: vidiš sedaj razlog? sistem ne kaznuje folka, če bi to delali dosledno in pa še odvzem avta, bi se marsikdo zamislil......

***** ti !!! POLICIJA začnite opravljat svoje delo že enkrat.

V celi sloveniji ni dovolj policistov da bi sproti pisali položnice za prekrške v 10 ljubljanskih križiščih. Jaz vidim edino rešitev kot jih imajo v Omanu, kamere z radarji v vsako križišče ki snemajo vse od prehitre vožje, do vožje v rumeno, rdečo, prekratke varnostne. Druge rešitve v sloveniji enostavno NI.

Je Kangla hotel, sicer z lopovskimi nameni, pa ste/so vsi ploskali ko so z Cliotom radarje ven pipali.

V Mariboru ni potrebno, ker vozimo po predpisih
smirk-1.gif