bedaki na cesti

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
A jasno približevanje avtomobilu spredaj ni dovolj? Pač ne grem na drugi pas že 300m pred prehitevanjem. Se lepo vidi, da je pohodil, ko je videl, da bom šel v prehitevanje. Prvič sem tudi že smernik imel vključen, preden je pohodil.
@Romzi: Divača. Se samo zdi, da se mi je mudilo, je namreč cesta tam čisto uničena...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik casio pravi:
bel MAN tovornjak LJ-565-BI

Zdaj že drugič v mesecu na isti relaciji dobil tega bedaka za sabo. Model se ti nalima čisto na zadek s prižganimi meglenkami in blenda in vsake toliko časa pohupa. Ponavadi ne peljem točno 50 čez mesto danes sem pa ob vsem tem peljal nekje 48 in se nisem pustil jebat. To sem moral trpeti 8km dokler se nisva ločila na križišču, kjer mi je za slovo pokazal spet, da mu dela hupa. Verjetno se mu je blazno mudilo,čeprav ko se je na nasprotnem pasu vse spraznilo me ni prehitel.

113 pomaga.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Smernik smo videli prvič, drugič, tretjič in četrtič... Aja, nismo videli.... Se pravi lahko predvidevamo, da ga tudi spredaj vozeči ni videl... Pospešil je samo enkrat, imel je telefonski klic (prostoročno seveda), pa je vozil malo počasneje... Ko je zaključil je imel spet vso pozornost na cesti in je pospešil... Vse to se ravno toliko vidi iz videa kot tvoje s podnapisi opisano trikraktno prehitevanje.
Sploh drugič je bilo brutalno... Ali pa tretjič, ko si mu iz zaleta pokazal, da te ne more še enkrat peljati na led...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Je pa tale kar posebnež
grims-1.gif
.
Trije kratki klici v eni minuti in vsakič je končal klic točno na ravnini, ko sem hotel mimo.
aplauz.gif

In ne, ni pospešil le prvič, kar poglej, kako se tudi drugič lepo oddalji, tretjič je pa tudi pohodil, samo mu ni pomagalo
evil.gif
.
So mi pa taki frajerji najljubši: gas do konca na ravnini, pa limanje na šajbo pred ovinkom. Če poznaš cesto ga mirno prehitiš s konkretno šibkejšim avtom. Seveda, če si se učil tega na Jugotu in podobnih "zverinah"...
grin1.gif

Pa BMK, kaj ti misliš o smernikih, mene so izkušnje naučile, da jih dam vedno...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Minili (že davno) so časi ko so saabe vozili upokojeni profesorji. Danes imajo tudi najmlajši saabi (l. 2011) že vsaj tretjega lastnika.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Včasih so saabi sloveli po "letalskem" kokpitu. Temu primerne so.to bile tudi zmogljivosti.
Pa ne more sedaj nekdo ga prehiteti s Škodo ki ima porabo.3x manjšo od Saba.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
@Romzi: Divača. Se samo zdi, da se mi je mudilo, je namreč cesta tam čisto uničena...
Ma ne, tako na posnetki zgleda, črte na cesti fino šibajo mimo in okolica. Izgleda da na posnetku tako zgleda....
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Ko tebi na števcu kaže 50, se pelješ 45...ko tebi kaže 48, se pelješ 42...
Če pa tebe nebi bilo, se bi tovornjak peljal 53...tebi bi kazalo 60...
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ko ti prepotentnež pohodi na plin, ko ga hočeš prehiteti...
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/HmFuAEZEgq0&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/HmFuAEZEgq0&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
Zanimivo, da je bil v Saab-u, običajno so vozniki Saabov konkretno umirjeni.

Če ne bi bilo podnapisov, bi samo ti vedel, da si ga hotel prehiteti... Tako pa slepo verjamemo podnapisom...

huh enako, tole bo treba še mal spilit tehniko prehitevanja.... Ponvadi se zalimas bol za avto, pogledas ce ni spredi koga in štvrcnes naprej, tud če si mel zmigavc, pr takem soncu a ga je on uspredi sploh vidu...

jemati zalet pri prehitevanju wtF?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Sam se, če se le da nikoli ne limam za avto.
Prvič ni bilo zaleta, temveč sem ga normalno dohiteval, potem naprej je bil pa Yugo mode, ker mi je bilo jasno s kom imam opravka, on pa vsaj 30KM več. Sicer pa, če je le možno prehitevam z zaletom, saj je tako čas prehitevanja krajši.
In ne, nič ga ni slepilo in prekleto dobro me je videl, ker prej se je lepo vlekel in sem ga normalno dohiteval, ko sem pa prišel v razdaljo za prehitevanje, se je pa kup saj "razmazal" po asfaltu..

In lažje je prehitevat izza avta s 300KM pod nogo, čeprav sem tudi take videl, ko jih je kakšen dizel presenetil (navor.press). Z mojimi 100+KM in 1,5 tone to nekako ne gre najbolje skupaj
grin1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Enostavno: tip se je cijazil (dokler ga nisem ujel), naprej pa je potem cesta z 10+ km, kjer so možnosti prehitevanja minimalne, zato sem se ga hotel znebit.
Jaz sem vozil čisto varčno, kako je pa on, pa ne bi vedel.
smile-1.gif

Sam imam namreč zelo rad enakomerno vožnjo, ne pa full gas na ravnini, potem pa limanje na steklo pred ovinkom.
Glede občutka hitrosti sem pa že zgoraj zapisal...

Če ga ne bi prehitel, bi pač šel na konkretno varnostno razdaljo za njim. Kot jo lahko tudi na videu vidiš na delih, kjer ni bilo za prehitvat.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Meni je bilo čisto ok, se nič ne pritožujem
smile-1.gif
.

in kk veš da je lolek? Zanimivo je tvoje pisanje in naslavljanje imen na YT posnetkih, lolek bedak in podobno...

A si se kdaj vprašu da je mogoce delu voznik 12 ur in se pele domov, oz. ga je kaka druga situacija da pac vozi kot vozi?

Predlagam ti da reskiras 100e pa se peles en teden vsak dan od LJ pa do Koroške.... pa boš vidu kok takih dogodkov ko jih mas na Yt se ti bo zgodilo vsak dan... Clovek da ti izsili tovornjak na AC je na štajerki vsako dnevno,.......
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Če mi nekdo 3x namerno pohodi plin, ko ga želim prehiteti, si bom pač dovolil ga poimenovat lolek, bedak, pa še kaj tretjegaj.
Če ni sposoben za vožnjo, potem pač naj ne vozi. Sem tudi jaz že kdaj zadremal na počivališču za pol ure.

Pa moramo ločit: napako, ki jo ponesreči zagrešis (vsi, vključno z mano) ali pa NAMERNO dejanje in zajeb... drugih udeležencev v prometu.

Nč bat glede Koroške, sem tudi precej tam in poznam SinGapurski sindrom...
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Mogoce je pa pospesil zato, ker je videl, da se mu hoce nekdo zalimat na rit in je pac mislil, da je prepocasen
smile-1.gif
Tudi možno
grin1.gif

Namreč sam vedno, če mi kdo to naredi grem v abort in si ne merim kdo ima večjega, zato sem tudi takoj spustil plin in se je razdalja konkretno povečala. Nikdar pa mu nisem bil direkt za ritjo, vsaj po mojih merilih, ker kot sem napisal, tega ne delam iz večih razlogov.