bedaki na cesti

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prehitel me je V križišču. Torej, jaz sem že speljal ( pa tudi nasproti vozeči, ki so zavijali levo ) , ko je ta prifuknjenec priletel, po levem pasu potem pa zavil na moj pas, ki je šel naravnost.

pač ima dedc rad adrenalinske igrice.
v najslabšem primeru bi mu ti priletel v bok, ampak bi bile itak samo praske in malo vdrtega pleha, ker nisi imel velike hitrosti...

wink-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Zetor5011 pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Se ne rabiš trudit, jih je uporabnik Hanzi že dovolj poslikal klik

Rešpekt.

Ma sej ni čudno, da folk na invalidske place parkira, če maš pri nekaterih centrih toliko invalidskih prostorov, kot ni invalidnih voznikov v celi SLO
tongue-1.gif


Pred Qlandijo na Ptuju je enih 40 mest za invalide, dnevno verjetno en do dva invalida gresta tja po nakupe.
Poglej: prostor ki je označen s tistim znakom je namenjen samo za invalide. Ne zdaj iskati izgovorov. Ne leti nate osebno, na vse ki tam parkirajo, ker ''je itak preveč teh mest za invalide''. Ta prostor za gibalno zdravega NE OBSTAJA, amen. Tam lahko parkirajo le invalidi in seveda tisti, ki gibalno sicer niso omejeni, imajo pa v buči zmedo. Sem bi prištel butaste babe (samo butaste), japije, in tolste babe in debele vamplne. Ti so itak že po en pol invalidi.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Jst skoraj vedno parkiram na placu za invalide-----posebej s kombijem , s katerim imam zelo malo maneverskega prostora.
Glede ceste pa ---ko je jači taj tlači. Če si pa reva za volanom-naj ti pa buh pomaga.
BASTA
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Zetor5011 pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Se ne rabiš trudit, jih je uporabnik Hanzi že dovolj poslikal klik

Rešpekt.

Ma sej ni čudno, da folk na invalidske place parkira, če maš pri nekaterih centrih toliko invalidskih prostorov, kot ni invalidnih voznikov v celi SLO
tongue-1.gif


Pred Qlandijo na Ptuju je enih 40 mest za invalide, dnevno verjetno en do dva invalida gresta tja po nakupe.

Sicer že offtopic...

Koliko teh parkirnih mest pa je prostih npr. v soboto čez dan?
Imbecili puščajo avtomobile na cesti, prehodu za pešce,... Čudno da noben ne proba kar notr zapeljat...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glej, tudi sam ne podpiram parkiranja na mestih za invalide in tudi še v življenju nisem parkiral na nobenem.

Ampak kar je preveč pa je preveč, pri Qlandiji so s temi parkirnimi mesti ZELO pretiravali, ostalih mest ni veliko in ko je vse zaparkirano, kaj češ naredit? Parkirat 2 ulici stran za vsak primer, če se ravno združenje invalidov na v Qlandiji na konferenci ustavi?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Jst skoraj vedno parkiram na placu za invalide-----posebej s kombijem , s katerim imam zelo malo maneverskega prostora.
Glede ceste pa ---ko je jači taj tlači. Če si pa reva za volanom-naj ti pa buh pomaga.
BASTA
Provokator ali k.reten?
sprasujem se.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Jst skoraj vedno parkiram na placu za invalide-----posebej s kombijem , s katerim imam zelo malo maneverskega prostora.
Glede ceste pa ---ko je jači taj tlači. Če si pa reva za volanom-naj ti pa buh pomaga.
BASTA
Provokator ali k.reten?
sprasujem se.gif
Oboje
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Glej, tudi sam ne podpiram parkiranja na mestih za invalide in tudi še v življenju nisem parkiral na nobenem.

Ampak kar je preveč pa je preveč, pri Qlandiji so s temi parkirnimi mesti ZELO pretiravali, ostalih mest ni veliko in ko je vse zaparkirano, kaj češ naredit? Parkirat 2 ulici stran za vsak primer, če se ravno združenje invalidov na v Qlandiji na konferenci ustavi?

Parkiraj kjerkoli, na parkingih za invalid pa pac ne. Ce se ti pa zdi, da jih je prevec, pa napisi en dopis upravi, obcini, ... In jih na to opozori.
Pa nehaj recimo dokler ne porihtajo hodit tja. Vote with your wallet.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Če lahko invalid parkira na neoznačeno parkirno mesto , potemtakem lahko tudi jaz parkiram na mesto označeno za invalide... ali se motim?Ali je morda invalidom dovoljeno vse?
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
ksz

suzica ti si [censored] prve klase. Invalidom dovoljeno vse? kva se ti sprašuješ človk. Sicer ne privoščim nikomur, ampak, mogoče boš kdaj iz prve roke zvedel, kaj jim je dovoljeno.

Drgače pa glede teh parkirnih mest... mene tudi to zelo zelo moti, ker pa imam študerano punco pa mi je povedala, da naj bi bila ta parkirna mesta zakonsko določena, koliko jih mora biti glede na površino nakupovalnega centra...
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Glej, tudi sam ne podpiram parkiranja na mestih za invalide in tudi še v življenju nisem parkiral na nobenem.

Ampak kar je preveč pa je preveč, pri Qlandiji so s temi parkirnimi mesti ZELO pretiravali, ostalih mest ni veliko in ko je vse zaparkirano, kaj češ naredit? Parkirat 2 ulici stran za vsak primer, če se ravno združenje invalidov na v Qlandiji na konferenci ustavi?

Parkiraj kjerkoli, na parkingih za invalid pa pac ne. Ce se ti pa zdi, da jih je prevec, pa napisi en dopis upravi, obcini, ... In jih na to opozori.
Pa nehaj recimo dokler ne porihtajo hodit tja. Vote with your wallet.

Sem si pogledal parkirišče na google maps, parkirišče na zahodni strani ima okoli 120 parkirnih mest, od tega 24 invalidskih
bonk.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Teh 24 je ravno 5% parkirišč. Osnova v: Pravilnik o zagotavljanju neoviranega dostopa ..., točneje 12. člen:

Citat:
12. člen

(zahteve v zvezi s parkirišči)

(1) Garažni objekt, ki je po določbah tega pravilnika uvrščen med objekte v javni rabi, ki morajo biti brez ovir, mora imeti 5 % parkirnih mest rezerviranih za vozila oseb z invalidskimi vozički.

(2) V garažnih objektih in na parkiriščih, ki pripadajo objektom, ki morajo biti brez ovir, morajo biti parkirna mesta, rezervirana za osebe z invalidskimi vozički, označena poševno ali pravokotno na smer vožnje, široka morajo biti 350 cm, da je omogočeno manevriranje z invalidskim vozičkom pri vstopu in izstopu iz avtomobila, njihova površina pa mora biti označena z mednarodnim znakom za dostopnost invalidom. Takšna parkirna mesta morajo biti tudi čim bliže objektu, ki mu pripadajo. Če je na parkirišču, ki pripada objektu, ki mora biti brez ovir, mogoče zagotoviti samo eno parkirno mesto, namenjeno vozilom oseb z invalidskimi vozički, mora biti takšno parkirno mesto tik ob vhodu v objekt.

(3) Če objekt, ki mora biti brez ovir, nima lastnega parkirišča, mora biti ob vhodu v objekt zagotovljena možnost za kratkotrajno ustavitev vozila osebe z invalidskim vozičkom.

Tak da
rolleyes-1.gif


Upam pa, da se ne bom nikoli rabil razburjati, da je meni kdo zasedel parkirišče za invaldi.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma OK, to deluje pri objektih, ki imajo 10 parkirnih mest in eno namenijo invalidom, kar je tudi lepo in prav, ne pa nakupovalno središče s 500+ parkirnimi mesti, kjer 5% znese 25 mest za invalide. Ja koliko pa jih je?
tongue-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ma OK, to deluje pri objektih, ki imajo 10 parkirnih mest in eno namenijo invalidom, kar je tudi lepo in prav, ne pa nakupovalno središče s 500+ parkirnimi mesti, kjer 5% znese 25 mest za invalide. Ja koliko pa jih je?
tongue-1.gif
Predvidevam, da v Europark hodi v absolutnem številu več invalidov kot do lokalne zelenjadarijade v vukojebini. Ali?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Europark: 2600 parkirnih mest, 5% je 130! Zdaj mi pa povej kje boš našel 130 invalidnih voznikov? Jih boš po celi SLO skupaj nabral in jim rekel naj gredo naenkrat v Europark po solato?