Vpis za status?

M156

Pripravnik
10. avg 2009
79
0
6
@Ynos:

zelo hvala za tole informacijo, torej na kateri program si bil ti vpisan če smem vprašati, in koliko okvirno pride vpis, da ni to kaj v stilu 700€ na leto?

hvala
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
no pa sm še js tuki pršla na svoj račun...torej...a je mogoče, da se nekam vpišem za status, brez da bi se izpisala iz svojga faxa...kak 'lev' fax.

hvala
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
AAAAAAAAAA, pikica, beri od začetka
grin1.gif
Nemreš na nek lev faks, lahko bi na višjo pa si zamudila. Ostane ti samo še izobraževanje odraslih. Malo pogooglaj za najcenejšo varjanto. Klik
 

TilnK

Zelenc'
16. sep 2009
2
0
1
Moj primer: vpisan sem v prvi letnik gradbene in bom to leto moral pavzirati. Kakor sm razbral iz foruma lahko na fakulteti ostaneš vpisan. Za to da bi obdržal status pa bi se vpisal v višjo strokovno ali izobraževanje za odrasle. Lahko v tem letu normalno kot pavzer opravljam izpite kljub temu da sm zarad statusa vpisan na višjo.. Najbrž oni sploh ne vejo da si vpisan kam drugam, ampak misljo da si pač navadn pavzer brez statusa. Al se to kj preverja? Sj bi prašov na referatu, pa mislm da niso glih taprava vprašanja za ke.

Hvala za odgovore!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Vzporedni študij ti mora odobriti matična fakulteta, načeloma naj ne bi bilo nekih težav.

Glede pavziranja, sem pred leti pavziral in sem izpite moral opravljati da sem jih plačeval po ceniku od 1. poskusa dalje, nedolgo nazaj sem od nekaterih slišal da tega ni več in da je isto kot pri rednem (plačaš 4. in naprej, univerza mb).
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Vzporedni študij za pavzerja ni možen, ker rabiš povprečje 8+ in status na matični fakulteti.

Izpite delaš normalno, briga njih kam si ti še vpisan. Sem našla cenik mb. univerze. Da crkneš
uf-1.gif
V Lj. se plačuje vsak drek.
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
40€ za izpit, če greš več kot 3x delat pa 120€. Res nevem kaj jim ni jasn. Jst bom mogu pa še za diplomo plačat 500€.
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Viky pravi:
40€ za izpit, če greš več kot 3x delat pa 120€. Res nevem kaj jim ni jasn.

Zato, da se ne zapravlja izpitnih rokov za BV. Večina gre na izpite "probat", kar men še zdaj ni jasno. Ali si se učil in znaš in greš pisat, ... ali pač ne in greš naslednjič.
 

sasa_sasa

Zelenc'
18. sep 2009
3
0
1
Lp!
Sem dijakinja ekonomske gimnazije,zaključen imam 4.letnik,vendar nimam narejenega enega predmeta iz mature (kar pomeni da ga lahko naredim šele drugo leto z novimi maturanti). Sedaj pa sem se vpisala na poslovno komercialno šolo, kjer imajo možnost šolanja po izpitih. Traja eno leto,stroški pa so 100€ brez izpitov. Vpisala sem se z namenom, da imam status dijakinje ter lahko delam preko študentskega servisa. Zanima me naslednje:
1) ali sem še vedno upravičena do državne (republiške) štipendije? (prejemam jo že od 1.letnika gimnazije)
2) ali morajo starši zame še vedno plačevati preživnino? sem tudi do tega še opravičena? (plačujejo namreč že 2 leti)

prosim za čimveč odgovorov
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Starši morajo za tebe plačevati preživnino do konca šolanja (redni vpis) oz. do dopolnjenega 26. leta. Lahko zaprosiš za štipendijo, vendar če šole ne dokončaš jo moraš vrniti.
 

M156

Pripravnik
10. avg 2009
79
0
6
jutri je vpis na MEGRA srednjo, ne delajo problemov, daš med 130-165€ in potemdobiš status dijaka za 1 leto!

MEGRA je pa na Pokopališki 33, vpisujejo samo še do srede
smile-1.gif


P.S. - nekateri bodo ob 4h zjutri čakal pred šolo, tko da mislim da bo jutri že vse zaseden!
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
BV. Saj srednje načeloma niti nimajo tako hudih omejitev, da bi mogu it ob štirih, ne vem kaj je na tej tako posebnega. Mogoče pa. IMHO cela nategancija, ker se za 85€ vpišem na poslovno v Koper pa mi niti tja ni treba
smirk-1.gif
Ali pa za par € več v Slovenj Gradec.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če imaš kaj več (konkretnih) informacij, kontaktov, se priporočam pod ZS
smirk-1.gif


p.s.: ravno zaradi nizkih omejitev so menda na take šole navali... ker se lahko vsak vpiše, mest pa ni neomejeno
tongue-1.gif
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Tole je prava bedarija, da se lahko vsaki vpiše na srednjo šolo in koristi al otroške, štipendijo, preživnino, delo preko servisa, pokojnina po starših.....
Sej ni čudn, da je "samo" okol 90t brezposlenih, če nebi imeli mladi do 26 leta te možnosti se vpisat kamorkoli bi bilo na zavodu sigurno čez 100.000 brezposlenih.