Vpis za status?

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ma ne lubi se mi do 26ega delat prek studenta, nimam tega interesa. jaz rabim zdaj samo par mesecev, da zrihtam diplomo, da mam zavarovanje pa vse, da ne rabim na borzo it (pa ok, da lahko jem na bone
smile-1.gif
).
 

masa

Zelenc'
24. avg 2009
4
0
1
čav!!!
eno vprašanje imam-upam da kdo ve...
delam diplomo in sem se zaradi statusa vpisala že na višjo šolo v Velenju....zdaj pa se mi konec septembra izteka status studenta. zanima me ali se lahko vpišem še na katero višji šolo in katero, da ne bodo komplicirali da sem vpisana le zaradi statusa???
hvala za odgovore
 

masa

Zelenc'
24. avg 2009
4
0
1
oj!
absolvent je mimo, vpisana sem na višjo šolo v Velenju zaradi statusa in mi septembra poteče status...ma kdo kej pojma če se lahko še kam vpišem zaradi statusa???
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
smile-1.gif


Men tut nč jasn.
smile-1.gif


Mogoče odgovor na prvo vprašanje. Če se hočeš vpisati še na kakšno visoko strokovno šolo, se moraš najprej izpisati iz prvotne, katero si obiskovala. Glede ponavljanja pa nevem točno.
Kakor smo pa že velikokrat povedali, je vpis v 2. roku zelo težek, če ravno nisi bil odličnjak v srednji šoli.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
Zdaj vi tu malo mešate visoke in višje šole? Za višje je v 2. roku čisto vseeno kaki imaš uspeh. Pa na 1. verjetno, od več kot 4k kandidatov se ni moglo vpisat samo okrog 30
bonk.gif
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Citat:
Uporabnik Viky pravi:
Mogoče odgovor na prvo vprašanje. Če se hočeš vpisati še na kakšno visoko strokovno šolo, se moraš najprej izpisati iz prvotne, katero si obiskovala. Glede ponavljanja pa nevem točno.
Kakor smo pa že velikokrat povedali, je vpis v 2. roku zelo težek, če ravno nisi bil odličnjak v srednji šoli.

Bučke pa korenček mešate. Visokošolski in univerzitetni študij nista ločena in si lahko vpisan hkrati na oba samo, če ju študiraš vzporedno. Višji je pa nakaj drugega. Uspeh v SŠ nič ne šteje, vpišejo se tisti, ki prej pridejo. BP se vpišeš na višjega 2 leti zapored za status.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vsi ste neki hudi strokovnjaki, meni pa nič jasno
grin1.gif


Torej, če sem na univerzitetnem faksu lahko na "prvotni smeri" pavziram in se redno vpišem ... kam? Kdaj? Za koliko €€?
(Kakor se je meni zdelo, moraš imeti za vzporedni vpis neko povprečje in "dovoljenje" matične fakultete?)

Ne, zaenrkat še nisem na tem, samo preventivno se mi zdi pametno vedit
smile-1.gif



Lp
Peter
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Na višjo ali neko srednjo (izobraževanje odraslih). Na višjo načeloma zastonj, če si hiter (ko je rok), za na srednjo pa plačaš cca. 100€ vpisnine in imaš status dijaka (načeloma vpisujejo na šolah skozi celo leto).

Vzporedni študij je za pavzerja no-go.
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Ok lapsus, govorim za višjo strokovno šolo, kamor se lahko vpišeš, če si že ponavljal letnik na univerzi.

Kako da ne igra uspeh nikakršne vloge? Jst sm mogu ob vpisu v 2 rok priložiti tudi spričevalo s srednje šole. Odgovor ene od šol je bil, da žal nisem sprejet, ker nisem dosegel zadostno število točk. Se pa strinjam, da imajo nekatere kdor prej pride, prej melje. Samo take niso vse.
Kot pa pravi iz lastnih izkušenj (pa mislm, da Ynos lahko potrdi), je zadnja leta zelo težko pridt v drugem roku da višjo strokovno šolo, ker je naval tako velik, predvsem zaradi želje po ohranitvi statusa.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
To pa res ne vem. Možno, da se od višje do višje to razlikuje. Vem samo, da ljudje vsako jesen od zgodnjih jutranjih ur stojijo v vrstah in čakajo za vpis. Meni osebno se to ne bi dalo in bi za status raje dala 100€ pa ciao
smile-1.gif


Še tole (mislim, da je nekaj takega spraševala deklica malo višje): Za višjo ravno tako velja, da lahko v času rednega študija ALI 1x ponavljaš ALI se enkrat prepišeš. Ko to izkoristiš, ni več možen zastonjski vpis na višjo za status
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Sej tut za višjo je treba plačati vpisnino, ki znaša tam okoli 80€, odvisno od šole, tako da ni glih to zastonjski vpis.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Zastonj seveda ni, še vpis na faks ni zastonj, ampak 80€ je res zgornja meja, raje par 10€ manj (Kranj-50€, Škofja Loka 42€...).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mogoče lahko kdo prilepi kakšen link do višje strokovne šole, kjer so še prosta mesta za 2. vpis? Ne najdem nič pametnega. Vem, da piše, da bodo prosta mesta objavljena do 1. septembra, ampak lani so objavljali že prej, če se ne motim...

Hvala.

PS: Ni zame.
grin1.gif