Osnove strojnistva instrukcije

Fintea

Zelenc'
13. dec 2016
2
0
1
Potrebujem instrukcije za izpit iz osnov strojnistva
Za program ing.mehatronike
Ljubljana,pisite na ZS
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ali pa menjaj forum. Tukaj se ukvarja z "večjimi" stvarmi, kot pa ena mehatronika
evil.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
menjaj študij, dokler je še čas na tvoji strani.Zgolj nasvet.-
Zakaj že?
Sposobni strojniki so dobro plačani. S tem, da sposoben strojnik ni tisti, ki cel dan jamra, ampak razmišlja in samostojno išče rešitve.
PS: prejšnji teden sem videl primerek, za katerega so bile sile na klancu pretrd oreh. Jaz bi.mu vzel diplomo - in takih je večina jamračev, ki trdijo, da so strojniki slabo plačani (podobno velja za IT-jevce)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
zakaj, če bo kao strojnik, in potrebuej inštrukcije že pri osnovah..se ti zdi vse okej. meni ne.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Men se tud ne zdi okej.
Strojnik je tako kot programer. Ali si al pa nisi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
naučit se da marsikaj. koliko se razume je spet druga stvar... in določeni ljudje se enostavno niso sposobni naučit/razumet določenih stvari...

ni vsak za vse!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
menjaj študij, dokler je še čas na tvoji strani.Zgolj nasvet.-

Se strinjam,naj zamenja študij...če se predmeta osnov strojništva ni sposoben naučiti sam,kaj bo potem šele pri opisni geometriji ali termodinamiki in istalih bolj kompliciranih izpitih...?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Če rabi osnove strojnistva za poklic ing. mehatronike, se bo ze naucil s pomocjo instrukcij, ker za ta poklic ne rabi iti v detajle strojnistva, kot tudi ne za ostale izpite, ki so zajeti v tem študiju..torej mehatronik, kjer na koncu nisi ne tič ne miš, kar se tiče stroke.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
mehatornik je dejansko multidisciplinaren poklic... poklic prihodnosti v industriji. imaš "osnovno" znanje vsega kar potrebuješ.

strojniki imajo pač poglobljeno znanje strojništva manjka jim informatika in elektrotehnika... in tako dalje.. mehatronika je pa pač mix...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Oh Alteraši! Človek ima mogoče težave s stroko, za delo katero bo lahko kasneje upravljal pa je mogoče povsem ustrezen. Saj naziv inženir ne omogoča le dela v stroki ampak omogoča tudi delo na področjih, kjer se v glavnem vleče dobra plača za mešanje megle (politika, javna uprava, agencije...).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
mehatornik je dejansko multidisciplinaren poklic... poklic prihodnosti v industriji. imaš "osnovno" znanje vsega kar potrebuješ.

strojniki imajo pač poglobljeno znanje strojništva manjka jim informatika in elektrotehnika... in tako dalje.. mehatronika je pa pač mix...
Saj zato pravim, da se bo naučil osnove s pomočjo instrukcij, ker se mu ne treba poglabljati v detajle strojništva..nekateri so ga pa kar raztrgali ipd..strojništvo kot tako (elektrotehnika še bolj) je v osnovi zahteven poklic, ki zahteva poglobljen pristop, kar pa mehatronika ne zahteva, ker, kot si ugotovil, je to zmes različnih poklicev, ki zahteva še nadaljnje usposabljanje, pač od področja dela, v katerem delaš.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
zakaj, če bo kao strojnik, in potrebuej inštrukcije že pri osnovah..se ti zdi vse okej. meni ne.
Ne moreš soditi po enem vprašanju.
Lahko ima popolnoma nesposobnega predavatelja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
še enkrat..meni deluje isto kot da greš študirat angleščino in rabiš v prvem letniku inštrukcije iz osnov anglešče..epski fail že v štartu.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
sajkek teb deluje isto pa ni isto. ker on ne študira strojništva ampak mehatroniko.
to je tako kot da greš študiat angleščino pa rabiš instrukcije iz slovenščine...

in kaj je narobe z instrukcijami? mogoče mu bo instruktor razložil kaj in kako pa se mu bo "odprlo"?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Kdor na faksu išče inštrukcije, je po mojem mnenju pogorel. Pa ne zaradi znanja samega, ampak zaradi socialnih in organizacijskih veščin. Inštrukcije se išče med sošolci.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Težava je tudi, da moraš iskati tisto, kar zahteva točno določen nosilec predmeta. Če te inštruira nekdo, ki pozna predmet z enakim imenom na drugem faksu, je lahko žal izguba časa.