Katera srednja šola - smer računalništvo

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
4. ni ti treba vedeti vsega! E-asistent je katastrofa, namesto, da bi se starši pogovarjali z otroki, nad njimi izvajajo policijski nadzor. Če ti sin v srednji šoli sam ne pove, kaj se dogaja, potem imata v odnosu hujše težave, kot so šolske ocene.

Ne se hecat. Kaj pa si ti povedal doma, ko si bil v srednji šoli?
smile-1.gif
Ni bilo kaj dosti za govorit. Vem pa, da staršev niti enkrat ni bilo v srednjo šolo, kaj šele, da bi z odvetnikom hodili.

Totalen nadzor - nekaj najslabšega, kar lahko narediš pubertetniku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Kar je bilo treba. Ostalo si sam "rešil" nekako. Asistent je odvzel se to. In je katastrofa!!!
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Mehatronika je na srednjih šolah brezvezna. Izbere naj strojno, elektro ali računalniško, če že.

Brezezna, zakaj?

Zato, ker je mehatronika izredno multidisciplinarna panoga in kot taka zahteva znanja z večih področij. Ta pa je nemogoče osvojiti iz "nule" v srednji šoli. V praksi to pomeni, da človek tekom šolanja sicer obdela ogromno stvari, nobene pa ne obvlada.

Po mojem mnenju (govorim iz svojih izkušenj) je bolje dobiti trdno podlago iz neke temeljne panoge in se kasneje odločiti za nadgradnjo znanja izven primarne discipline.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
tony se strinjam s teboj... dejstvo pa je, da še vedno obstajajo GOVORILNE URE... torej enkrat na mesec lahko izveš vso katastrofo;:)

da bi pa delal vsakodnevni nadzor pa res ni smisla...

ampak itak so sedaj otroci kar mali pohabljenci...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Danes so bolj pridni kot v naših časih. Na sestanku prejšnji teden, prvi letnik srednje, cel razred skupaj 7 neopravičenih. Večinoma jutranje zamujanje, ki ga ta razrednik ne opraviči, razen če zamuja javno prevozno sredstvo. Samo dva s po eno negativno ob polletju. No, slednje sicer meni bolj kaže, da je treba zaostriti kriterije. Res pa je, da je gre za smer mehatronika, ki na tem forumu ni opevana, program pa se izvaja na šoli skupaj s strojniki, kjer pa ni omejitev in pride zmeraj precej slabša populacija že iz OŠ ven. Pri mehatroniki imajo zmeraj omejitev vpisa in pač "blestijo" na tej šoli.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je eAsistent zelo dober. Povzetek dogajanja dobiš po SMS konec tedna za tekoči teden... Pa navkljub vsemu vem vse ocene in izostanke pred SMSom.
V vsem času sem mogoče 2x na začetku pogledal v eRedovalnico, sedaj nimam potrebe.
Na govorilne ure hodijo starši neproblematičnih učencev/dijakov. Tisti, katerih otroci so problematični po vedenju ni nikoli (ker so starši podobni kalibri), tistih ki so problematični po uspehu pa ponavadi pridejo izvajat gasilske akcije...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Kakšen povzetek dogajanja? Nič ne zafrkavam, v mojih časih tega ni bilo, jaz imam še predšolske in ne vem kako se "sistem" spreminja. Lahko daš en tak nevtralen SMS, da vidim o čem govoriš?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Spostovani, xxxxx je pri pouku zabelezila naslednje dogodke: Izostanki v petek, 29. 1.: 8. uro. Na portalu za starse lahko uredite pogostost obvescanja. Lep pozdrav, eSola in GIMM
Tukaj so tudi ocene po predmetih, če so bile.

Spostovani, xxxxxx ima v prihodnjih tednih napovedana preverjanja ali ocenjevanja znanja: MAT - 11. 2., SLO - 23. 2., KEM - 24. 2.. Vec informacij lahko dobite na portalu za starse. Lp, eSola in GIMM


Takole dobim vsak teden.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
dej en tehtni argument zakaj bi tole bila bedarija

nam hudo olajša vse skupaj in odkar ga uporabljamo se ocene pri najstarejšemu krepko izboljšujejo... recimo da je bil v osnovni šoli čisto povprečen v prvem letniku je letos trenutno na 4,1 povprečju in je najboljši v razredu, pogled v redovalnico je tudi motivacijski predvsem pa so notri tudi vse naloge in datumi kontrolnih... ne vidim niti ene slabe v easistentu razen pripomb ki jih imam na portal kot tak

nč ne stane sms v letnih 25 eur je to notri všteto
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
otroka je potrebno vzgojiti, da zna sprejeti odgovornost... in da zna za neuspeh tudi povedati ter ne zadeve skrivat... s e-asistentom pa vso skrb za šolo namesto na uæence "preložiš" na starše...

eh ja...

važno da ti je ena IT bedarija iz povprečnega ustvarila nadpovprečnega otroka...
smile-1.gif
25*15*2*9=6750 na eno osnovno šolo ni slab posel... zagotovo je zadaj ultra ali pa safti...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ma bedarija...

in koliko ta sms stane?

SMS ne stane menda nič, je pa letna "naročnina" na tole, mislim da, 25 EUR. Okrnjena različica je for free, za mal več je pa treba plačat
evil.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
Moji do 8ga razreda nimajo punckamverjetno nikol ne bo rabila, medtem ko sta fanta po meni in rabita nekoga ki jih brca potem dajejo odlicne rezultate
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
ti verjamem, da otroci potrebujejo vzpodbudo. sej "gonit" jih je treba. samo jaz poleg ostalega sem pristaš tudi, da znajo sprejet odgovornst in da so za svoja dejanja sami krivi. pa malo zaupanja ne škodi.... da bi prejemal SMSe mi je nesmiselno...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
saj ne gre za sms gre za to da imam tam gor povzetek celotnega dogajanja. je celotna redovalnica kjer lahko skupaj gledamo trende, potem je spisek vseh domačih nalog kjer se točno vidi narejene nenarejen... tisti sms veliko pomeni saj te spomne na govorilne ure, pa na neopravičene ure... meni sms z ocenami ni vrhunec te aplikacije je samo del, ki pa ga itak vem že prej saj sms dobim z enotedenskim zamikom.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
smo zašli iz teme...

mene na govorilne ure spomni lepo zapisan datum na koledarju..

samo še nekaj offtopic: se nekateri pritožujejo kako so mladi nesamostojni itd pa saj ni čudno. če pa morajo starši še domače naloge kontrolirat... in skrbet kdaj bo in kdaj ne naredil... ampak ok... vsakemu svoje...