Katera srednja šola - smer računalništvo

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.632
6.434
113
Po pogovoru z razredničarko sem prepričan, da bi na Vegovi jebal ježa, ker je len in nima občutka za učenje. Do sedaj, kar je dosegel, je dosegel z levo roko in brez učenja in verjamem, da bi ga tak način na zahtevni šoli prej ko slej pokopal. Sam sem mnenja, da je bolje zanj, da gre na kakšno lažjo šolo, dokler ga ne sreča pamet, če ga bo. Ko bo srednjo končal, pa gre naprej tisto, kar ga bo veselilo,
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ce je len, bo jebal jeza povsod razen na kaksnem "Teksasu". Ce je brihten, si bo v srednji soli moral razviti delovne navade... fakulteta pa itak nikoli ni bila potrditev pameti ampak vztrajnosti in delovnih navad. Ce mu lezita matematika/fizika in ga jebe slovenscina, potem bo na "lazjiih" solah, kjer se bo moral piflati slovenscino, zgodovino in podobno... jebal jeza. Meni je bila vegova cist na izi, ker za racunalniske predmete se ne more napiflat, ampak moras razumet. To so mi bili se najlazji predmeti, bolj je bila jeba, ko smo se morali piflati. Sicer pa je ze 20 let od mojih casov vegove in ne bom prevec pameten kako je zdaj tam.
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Po pogovoru z razredničarko sem prepričan, da bi na Vegovi jebal ježa, ker je len in nima občutka za učenje. Do sedaj, kar je dosegel, je dosegel z levo roko in brez učenja in verjamem, da bi ga tak način na zahtevni šoli prej ko slej pokopal. Sam sem mnenja, da je bolje zanj, da gre na kakšno lažjo šolo, dokler ga ne sreča pamet, če ga bo. Ko bo srednjo končal, pa gre naprej tisto, kar ga bo veselilo,
Ce je len in bister ga pamet ne bo srecala nujno v pravi smeri. Bo v tretjem letniku pogruntal se da lagano zivet brez trdega dela in zacel dilat (kar bo pac slo v promet). To ni kritika tebe ali njega, se pa verjetno strinjas da so to predpogoji za take deviacije.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Fadil

Čist pravilno razmišljaš. Naj gre na eno lažjo srednjo šolo (čeprav lahke 4 letne šole,verjetno ni).
Vegova mu ne bo nič pomagala potem naprej. Če bo želel pri 18ih še vedno programirati, gre lahko potem na FRI in se bo že naučil programiranja.
Če se hoče res rešit zajebancije in pretiranega napora, potem 3 letno na Litostroju in potem +2. Na koncu bo imel isto stopnjo kot uni ki se bodo 5let mučil na Vegovi (ker bodo padli v enem od letniku)

Samo za primer:
Ko sem jaz šel na Vegovo nas je bilo v prvem letniku 37 v razredu, v 4 razredu nas je bilo samo 14 in smo imeli (mat, slo, ang,...) skupaj z energetiki, da nas je bilo dovolj za en razred (njih je bilo 17)

Na Vegovi iščejo neznanje in ne znanje tako da se bo moral učiti. Če je len, bo prej je* ježa predno bo pridobil učne navade.
Programiranje te pa itak učijo v Turbo Pascalu in potem C++ (to mu lahko pokažeš, da bo videl kaj si na Vegovi predstavljajo pod računalništvo
smile-1.gif
)

Software in Hardware.... imajo 2 različna predmeta kjer je to razdeljeno.
Sicer obljubljajo "usmeritev" ali si bolj za software ali hardware ampak od tega ni nič
smile-1.gif

V celi srednji nisem enga pc-ja od znotraj videl (če jih ne bi sam šraufal)

Poglej za kakšno "lažjo" gimnazijo če mu je bedno, da bi šel na 3 letno Litostroj
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.363
113
moja mama je tako razmišljala. hotela da gre sestra ne na gimnazijo, ker kaj če ne bo naredila. ali pa potem faksa, kamor z gimnazijo mora iti. kaj če bi šla raje na ekonomsko, da bo vsaj poklic imela, ker tisto recimo bi pa zdelala. (to so bili časi, ko je bila gimnazija ena in to klasična, zdaj ne folgam več vseh tekstilnih gimnazij in tega). zdaj je že kar nekaj save preteklo od takrat, moja sestra je starejša od mene. bi človek mislil, da je že zdavnej pozabljeno, ampak je to vseeno edina zamera, ki jo do mame goji. takrat je bil na njeni strani moj oče pa je rekel, da naj gre kamor hoče, če nau šlo, bo šla pa potem drugam, ni to neka kriza svetovnih razsežnosti. tako, da je šla na gimnazijo in potem naprej na MF, kjer je tudi doktorirala. Ampak mami se je 20 let nazaj bala, da bo punca brez poklica, ker mogoče ni dovolj sposobna. da bo za ziher pa to...

staršem je itak težko oceniti sposobnost svojega mulca, ker prvič ga gleda z drugimi očmi in drugič ker nima nikakršnega vplogleda kam paše (niso to neki učitelji in strokovni delavci, ki vidijo in precenijo na stotine otrok, pa ga nekam lahko rangirajo). ni fajn, da se otroka preveč forsira, ampak to lažje razumem, kot da se ga dol tlači...

No, če ne drugega, je bilo to enkrat in edinkrat, da je naša mami priznala svojo drugače pregovorno "nezmotljivost". Ne vem, če ja ta ženska sicer kdaj priznala, da se moti.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
tekstilnih gimnazij
aplauz.gif


Hja, danes se nadarjenost otrok verjetno bolj spremlja. Če drugega ne (učni uspeh verjetno ni več merilo v teh novodobnih časih, ker so vsi tako ali tako odlični, dober ni nihče več
rolleyes-1.gif
) vsaj z MFBT testi v 8. razredu, kjer se pogrunta, kdo spada med najboljše 3% populacije. Vsi ti so potem vsaj kandidati za Zoisovo. In tak človek bi moral z levo roko narediti vsak faks s področja, za katerega je nadarjen (pa če ta še tako velja za "zahtevnega").

Ampak ja, danes verjetno takšnih mam ni več, tako ali tako gre tričetrt srednjepšolcev na gimnazije...
tongue-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.150
2.331
113
v lokalni ostariji
meni so rekli naj ne grem na tako težko šolo. da je ne bom naredil. da nimam šans... no pa sem jo:) in to redno v 1 poizkusu vse...

od 47 (če se ne motim) v 1. letniku nas je redno zaključilo 4. letnik in šolanje mislim da okoli 10...

izobražuj se v tem kar te veseli... če te nekaj veseli boš znanje hitro osvojil.... ampak določenih zadev se ne da naučiti..
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.632
6.434
113
Trenutno je v igri elektrotehnik elektronik. Možnosti za šolanje te smeri so na Vegovi v Ljubljani, ali pa ISKRA Kranj. V kratkem bo informativni dan, tako da se bo takrat izvedelo potrebne stvari. Me pa zanima, če ima kdo izkušnje iz Vegove, omenjena smer, elektrotehnik elektronik? Kakšna je potreba po takih kadrih v industriji?
Vsekakor se mi zdi to boljše zanj, kot smer programer na Vegovi. Odločil se bo tako ali tako sam.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Popravilo kake avtomatike, kaka montaža po terenu... Ampak to se bo vse sam naučil...šola je samo osnova. Saj sam veš... Če pa greš na recimo mojedelo.com pa boš videl da se tudi take profile išče. NE bo nič zgrešil, pomoje bolje ta program kot pa kak računalniški tehnik.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.150
2.331
113
v lokalni ostariji
dejansko je v zadnjih 25 letih ogromno ljudi postalo računalničarjev (ali tekom izobrazbe ali samouki)... in je to bolj kot ne zasičena zgodba...

štromarji se pa vedno iščejo. dobri...

in dejansko so v energetiki (sodeč po statističnem uradu) najvišje povprečne plače...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
dejansko je v zadnjih 25 letih ogromno ljudi postalo računalničarjev (ali tekom izobrazbe ali samouki)... in je to bolj kot ne zasičena zgodba...

štromarji se pa vedno iščejo. dobri...

in dejansko so v energetiki (sodeč po statističnem uradu) najvišje povprečne plače...

Računalničarjev je res dosti, na nivoju PC-jev in hišnih ruterjev. Saj se s pomočjo Googla lahko marsikaj naučiš. Koliko od teh je na nivoju sistemskega administratorja, ali mrežnega, ali DB, pa je vprašanje. Tukaj je potrebna pomoč podjetja, da se sploh lahko srečaš s sistemsko infrastrukturo ala HP, IBM, Dell, Cisco itd... Doma je verjetno nimaš na voljo, pravtako ne v šolah.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.632
6.434
113
Mulo je bil danes na gospodarskem razstavišču, na sejmu INFORMATIVA. Sedaj je še bolj zagret za Vegovo, smer računalniški tehnik. Od vseh smeri ga tole še najbolj zanima, vsaj tako pravi. Čeprav sem sam v dvomih.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.632
6.434
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pol nimas bit kaj v dvomih. Ce ga zanima je to to.

Bil danes z njim tudi jaz na Informativi, na gospodarcu in sem se še sam navdušil nad Vegovo. Mislim da je zaenkrat dobra izbira. Če bo bluzil, ga po nekaj mesecih steram.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Na predstavitvi je vse fino fajn
smile-1.gif


V 4 letih ne bo videl nič od prikazanega na predstavitvi.
Prvi letnik mu glej "pod prste" oz se zmeni z razredničarko, da javi vsako težavo (neopravičena odsotnost, ocena 1,...) in če bo vse ok si lahko miren potem.

1 letnik je najbolj problematičen in tudi največji osip
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.632
6.434
113
Bom zrihtal e-asistent, kjer preko spleta vidiš direktno v redovalnico, prisotnost itd... Skratka vse kar moraš vedeti. Če ga bo sral in se zajebaval, bo hitro zaključil na Vegovi.
Sem se danes pogovarjal z nekim uredu tipom, profesor informatike in on mi je rekel, da imajo cca. 20% osip. Da lahko do aprila 2017 zamenja šolo, ne da bi izgubil letnik. Sicer kar so povedali, je dejansko res to, kar ga najbolj zanima in si želi. Zato sem tudi sam navdušen nad to šolo. Mi je pa ta prfoks rekel, da je tudi slovenščina precej zahtevna in tukaj pa fant ni ravno doma. Predvsem mislim na slovnico.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
1. naj gre na šolo, na katero si sam želi - če ne boš ti kriv za morebiten neuspeh
2. nobena šola/smer ne zagotavlja zaposlitve in/ali dobro plačanega dela - je samo osnova
3. domnevna "lenoba" je bolj znak bistrosti. Ko ga bo nekaj zagrabilo, bo delal brez težav
4. ni ti treba vedeti vsega! E-asistent je katastrofa, namesto, da bi se starši pogovarjali z otroki, nad njimi izvajajo policijski nadzor. Če ti sin v srednji šoli sam ne pove, kaj se dogaja, potem imata v odnosu hujše težave, kot so šolske ocene.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
4. ni ti treba vedeti vsega! E-asistent je katastrofa, namesto, da bi se starši pogovarjali z otroki, nad njimi izvajajo policijski nadzor. Če ti sin v srednji šoli sam ne pove, kaj se dogaja, potem imata v odnosu hujše težave, kot so šolske ocene.

Ne se hecat. Kaj pa si ti povedal doma, ko si bil v srednji šoli?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Samo sem smer elektrotehnik elektronik (SERŠ Maribor) kot tudi naprej na FERI-ju (nisem diplomiral).

Če je navdušen in perspektiven, potem se lahko najde v kakšni avtomatizaciji procesov, senzoriki, rapid prototyping, razvijanje sistemov za druga podjetja. To je precej iskano. Prav tako, če mu slučajno kje zaškriplje, še v srednji šoli dobi navade in znanje iz energetike, tako da lahko vedno najde šiht v energetiki (polaganj kablov, izdelovanje elektroomar, priklapljanje, kalibracije itd.). Vprašanje je edino, koliko "preponosen" bo za takšno delo - češ, jaz sem Vegovec (ali pač karkoli), jaz že ne bom vlekel kabla..." Žal poznam (pre)več takšnih.

Od jutri pa do petka je na celjskem sejmišču sejem IFAM - senzorika in avtomatika. Naj ga obišče, to je eden izmed tipičnih profilov, kjer se elektronik lahko "najde"...