Wiggle dostava v SLO

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ne vem , če se sem rvno pravi forum izbral...no,....ali kdo mogoče ve preko koga pošilja Wiggle v SLO.
V bistvu me zanima kdo ponavadi dostavlja pošiljke brez sledenja : pošta,DHL, DPD,....kakšen drug logist?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Super,tnx.
Še to ali res gre vse kar gre preko DHL express na carinski postopek , po navadni pošti pa ne(to sem zasledil v info. glede dostave na njihovi strani, baje , da zaradi hitrejše dostave ?
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Brez sledenja pošta, s slednjem DHL express.

Jaz sem letos že večkrat naročil z najcenejšo opcijo poštnine, ki naj bi bila brez sledenja, vendar so mi vedno poslali priporočeno, pošiljko sem lahko sledil na DHL strani in paket mi je v treh dneh vedno dostavila Pošta Slovenije.

Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Wiggle je v Združenem kraljestvu (EU).
Wiggle ima skladišča vsepovsod. Zadnja dva naročila so mi poslali iz Nemčije.
 
Nazadnje urejeno:

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
DHL ni isto kot DHL express.
To mi je jasno. Hočem povedati, da kljub najcenejši izbrani poštnini, dobiš priporočeno in s sledenjem. Razlika je tako le v hitrosti dostave, vendar sem tudi z najcenejšo opcijo pošiljko vedno dobil v nekaj dneh.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik sssss pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
DHL ni isto kot DHL express.
To mi je jasno. Hočem povedati, da kljub najcenejši izbrani poštnini, dobiš priporočeno in s sledenjem. Razlika je tako le v hitrosti dostave, vendar sem tudi z najcenejšo opcijo pošiljko vedno dobil v nekaj dneh.

Če je poslano preko DHL (ne expres)gre ponavadi preko navadne pošte(v SLO dostavi Pošta ), običajno so te stvari delno sledljive- kakor kdaj, DHL expres dostavi DHL kurir(tu je sledenje bolj natančno)....

Glede sledenja..trenutno sem nekaj naročil pri Wigglu (brezplačana dostava, torej uradno brez sledenja....) , je pa ob naročilu neka Tracking code..vendar je le 18 mestna številka ,...s katero si ne morem veliko pomagat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
napiši tracking in tisto številko v gugl. pa ti bo sam poiskal sledenje
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Citat:
Uporabnik corsol pravi:

Glede sledenja..trenutno sem nekaj naročil pri Wigglu (brezplačana dostava, torej uradno brez sledenja....) , je pa ob naročilu neka Tracking code..vendar je le 18 mestna številka ,...s katero si ne morem veliko pomagat.
Kako da ne? Vpišeš to številko na DHL strani v iskalnik in ti v nulo pokaže pot paketa.

edit: evo povezavo
https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/en/search
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik sssss pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:

Glede sledenja..trenutno sem nekaj naročil pri Wigglu (brezplačana dostava, torej uradno brez sledenja....) , je pa ob naročilu neka Tracking code..vendar je le 18 mestna številka ,...s katero si ne morem veliko pomagat.
Kako da ne? Vpišeš to številko na DHL strani v iskalnik in ti v nulo pokaže pot paketa.

edit: evo povezavo
https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/en/search

...in prikaže ,da to ni prava številka (No information is currently available for this shipment).
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Verjetno še ni v sistemu. Probaj jutri. Meni je še vedno pokazalo, vse do prevzema paketa.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
DHL ima kolikor vem 12 mestno števlko sledenja
Na wigglu kaže, da je bilo odposlano...in dvomim da po 2 dneh še vedno ne bi bilo prevzeto.
Kakorkoli spročim ko dobim....
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Saj je 12 mestna številka. Ne vem, kje ti to gledaš. Tam pri naročilu klikni na plus znak pri "tracking details" in ti prikaže 12 mestno sledilno številko. Kot sem povedal, je meni vedno bilo poslano priporočeno s sledilno številko, kljub temu, da sem izbral najcenejšo poštnino. Nazadnje sem naročil oktobra in to samo za cca 30 EUR.

Lahko pa da se je že kaj spremenilo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
kot sem omenil je pod tracking details 18 mestna številka
status: despatched
processing location:/
carrier:despatched
date:2017-11-13 12:00:46 Europe/London


in to je to,....poštine ni ker je naročeno za več kot 59€ in je free (ampak brez sledenja)
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Saj pravim, možno, da so spremenili.
Tako je bilo pri meni pri zadnjem naročilu (in vseh ostalih, ne glede na to ali sem imel free poštnino ali izbral najcenejšo izbrano poštnino).
 
Nazadnje urejeno: