Smučanje 2017/2018

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Sneg je
cheer.gif


Kanin v petek odpira
cool-1.gif



Kakšne so trenutno druge možnosti glede sosedskih ledenikov?
Maksimalna oddaljenost od SLO: šihtu do hotela in zjutraj v takoj na sneg.

Moelltal, Kaprun, Tux,...
Kaj priporočate?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pokliči danny-ja. Prejšnjo soboto ni bilo sile. Ob 12h še pol parkingov praznih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
jutri bo kr gužva (lepo vreme, svež sneg itd) in zraven še izpiti za u2. 72 prijavljenih. Tak, da bo še to naneslo zraven nekaj jutranje gužve.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.366
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
jutri bo kr gužva (lepo vreme, svež sneg itd) in zraven še izpiti za u2. 72 prijavljenih. Tak, da bo še to naneslo zraven nekaj jutranje gužve.

Delaš ti tudi modul za U2?

Jaz imam v nedeljo na Rogli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
nisem v demo ekipi ampak v istem dreku kot ti
smile-1.gif

Aja pa ne boj se klinov. Moreš res konkretno zajebat da to vržeš. V glavnem so problemi v terenskem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.366
113
Pomurje
Za terensko je na progi Jasa samo 6 zavojev ozkega in 3 širokega hodnika potem proge zmanjka ⛷ 😓
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Včeraj in danes si me gledal oziroma predvsem poslušal
smile-1.gif

12
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Upam, da ne spadata med tistih 90% (bivših) U1, ki bi jim licenco morali že zdavnaj vzet, oz. je v osnovi sploh nebi smeli dobit. Ko sem vas gledal (no ne vaju, ampak tiste na MB Pohorju), bi vas lepo poslal na osnovni tečaj smučanja - vsaj veliko večino.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.366
113
Pomurje
Čisto odkrito bom napisal.

Stirnjam se s tem, da bi nam U1 narejene pred 20 leti morali ukinit in začet znova. Jaz sem že med takimi. Po drugi strani, pa ti narejenega izpita nihče ne more ukinit, zato je zdaj ta premostitveni modul. Imam možnost, da se ponovno naučim smučat in to sem izkoristil.

Če si nas gledal med božičem in novim letom na Arehu, sem bil zraven. Če si oddelal samo te 4 dni modula, so redki, ki so včeraj naredili U2.

Jaz sem oddelal 8 dni z demonstratorko in sem prepričan, da sem pošteno opravil včerajšni izpit.
4 dni me je razstavljala in 4 sestavljala, tak da sedaj kolikotoliko izgledajo ti liki.
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo zgodovine tako po mojem cca 35 letnem U3 spominu: včasih smo bili vaditelji, učitelji in trenerji smučanja in organizaciji se je reklo Zbor učiteljev in trenerjev smučanja. Potem če se ne motim so se trenerji "odcepili", oz. je za njihovo izobraževanje direktno skrbel DIF, oz. nekak tako in smo ostali vaditelji in učitelji v organizaciji ZVUTS, ker pa nas je veliko "preraslo" začetno navdušenje po "zastonj" poučevanju otrok, je seveda postalo veliko pomanjkanje kadra in so se spomnili da bi pa lahko bili še eni "kao" pomočniki in so se uvedli vodniki, ki naj bi samo "pomagali" vaditeljem in učiteljem. No nekje okoli osamosvojitve pa se je je "ena brihta" spomnila, da to pa res ni fer in so vodnike ruknili v U1, vaditelje v U2 in učitelje v U3. Itak, da je učencu (oz. bolj staršem) važno, da jih uči učitelj in po defoltu je celo 1 boljša od 3.
wink-1.gif
Od takrat smo združeni v ZUTS (Združenje učiteljev in trenerjev smučanja)

Zdaj pa k jedru trenutnega problema. Zakon o športu je spet drugače zastavil izobraževanje športnih pedagogov in pač U1 ni več primeren za samostojno delo (seveda z anologijo vodnik). Da nebi "stare đombe", nekateri dejansko učijo ves ta čas z U1 in so celo zelo dobri učitelji, izpadli iz igre, oz. padli na nivo nekih "vajencev", so na ZUTS pogrunatali t.i. premostitveni modul in prekvalificirali U1 v U2, oz. bodoči - vad...
grims-1.gif

Najbolj žalostno je, da so še lani za kadrovski tečaj iz U1 v U2 plačevali par 100€, sedaj pa za premostitveni modul le okoli 100€ (odvisno od posamezne šole smučanja - oragnizatorice modula). Po moje bi bilo najbolj pošteno, da se U1 podeli nek nov naziv (ali pa star), da začnejo spet delat pod nadzorom U2 ali U3 (v bistvu je to tudi predvideno), ponudi pa se jim redno prešolanje na višji nivo.

In nenazadnje me zanima kaj si tisti z U1, ki niste učili že par let splot začnete z licenco? A opravljate letne predelave in plačujete članarino ZUTS (modra kartica) in licenčno nalepko, al imate to pač zato da se ima?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.366
113
Pomurje
Jaz sem še iz let ko sem bil vodnik.

Jaz osebno sem to naredil, ker precej smučam z družino in bom lahko otroka opozarjal na pomanjkljivost pri prostem smučanju. Za učenje mojih otrok skrbijo drugi učitelji na tečajih.

Letne predelave bom delal od zdaj naprej redno.
Članarino plačujem, ker prav ti učitelji učijo moje otroke in je to pač moj prispevek za ZUTS.
Pa še popust na karte dobiš, če si na pravem smučišču. Eni dajo eni ne.

Pa še enkrat včeraj je padlo na Rogli po moji oceni 40% ljudi. Opravičeno. Po moji oceni ni gledanje skozi prste, lahko pa se motim.