e-MTB kolo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Za do trgovine in nazaj bi bil. Za resno uporabo ne. Pogoni so yamaha ali bosch v glavnem.
Kaj se tiče e mtb kot takega bedarija čista. Razen za 4-5 jurjev. Pa še to če res noge zaradi zdravstvenih nog ne dajo nič od sebe.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Zakaj že bedarija? Čisto fajn stvar, ko se hočeš peljat nekam, kamor z navadnim ne bi prišel, ker pač nimaš kondicije za kaj takega. Ni vsak profi, je pa fajn, ko se v enem dnevu zapelješ na lušen izlet z 800 na 1.800 metrov (ali še višje). Ja, se da, tudi če nisi navožen. Ena pavza za polnjenje na cca 1.800, pa gre. Imaš takih izletov zunaj kolikor hočeš. Vzameš bicikel v hotelu in gasa.
Zato je e-MTB čist faj stvar, da tudi tisti, ki nimajo veselja/časa da bi ratali nadrkani hribolazci, pridejo kam v lepe konce.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Zakaj bedarija. Poglej si opremo. To še za navadn pecikl ni uporabno kaj šele za to 20 kilsko kravo.
Drugače sem pa mnenja da če nisi fit izbereš pač drug izlet dokler nisi dovolj fit. Preprosto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se strinjam s tabo, razen recimo, kot moji znanci, kjer sta načelno oba dokaj fit, pa ona ne sme več pretiravat, bi pa rada šla povsod z njim. Z elektro pomočjo mu parira, razen meni gre na jetra, ker v breg gonim ko mutast, ona pa "lagano sportski" mimo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Debata se razvija v napačno smer (čeprav sem to pričakoval). O smotrnosti nakupa naj presodi vsak sam tako kot pri Iphonu, pa bo svet za vse lepši:)

Koliko pa bi bilo potrebno odšteti, da bi bila oprema kolikor-toliko solidna? KTM ima tudi veliko izbire pri električnih kolesih. Se da dobiti na te cene še kakšne popuste ali je to to?

http://www.centerbauer.com/ktm-2017/ktm-macina-force-292
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
saj sem napisal 4 jurje ali več. Tu je potem že uporabno vzmetenje in zavore. Ostalo je pač za do trgovine ali kak ravn makedam. Tam pa nerabiš elektrike, če nisi invalid. Pa kak koli obrneš.
Če gledaš te jajce za 2 jurja majo gor osnovne vilce pa recimo m315 bremze, ko še na navadnem hardtailu za lahkokategornika niso dovolj močne, da bi zdržale nek dalši nežn spust. Kaj šele na teh 20+ kg slonih. Pol pa še dodaš nekega nekolasarja na teren, kjer bi drugače samo sanjal, da sam pribrca in si tam. To kaj ti kolo pregoni gor se moreš še vedno sam dol spustit. In tak človek ziher nebo nažigal na polno ampak skos na bremzi.
Gledajo pa vsi itak samo zadnji menjalnik kot da je to najbolj pomembna stvar na peciklu.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Če že CUBE, potem vsaj Stereo Hybrid-a 160, ki je dokaj dober value for money...ali pa Merida eOne sixty 900e...potem imaš še Scott-a eGenius...ampak to je vse, kot je luka51 napisal, okrog 4k€ in naprej.
Če na vsak način želiš eMTB, bi jaz najprej pogledal za rabljenimi in sicer pri firmah, ki te zadeve rentajo (npr: mtb republic - Kranjska Gora) in vsako sezno menjajo vozni park oz. vsaj del voznega parka. Takšni bicikli so lahko precej cenejši, res pa je, da je ponavadi treba računati na redni servis za novo sezono...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Dajta mi potem razložit kako takle bicikel po eni strani zdrži celo sezono zlorabe (izposoje), ni pa dovolj dober da bi se en s stotimi kilami 15x v sezoni zapeljal 30km. (pretiravam, ker v resnici se bo 5x po 20km, če bo imel dobro sezono). Pišem o konkretnem primeru. Če bi bil tak shit kot pišeta bi ga moral generalno obnovit vsakič ko se vrne z izposoje (pa niti približno ni bilo tako).

https://www.a2u.si/products/show/W6EYNHIH15PN9MUI
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Pa sej ni shit...ampak sem lih ponovitev RB Rampage-a gledal
grin1.gif
Največ je odvisno od šoferja...kar velja tudi za klasične MTB...oz. vožnjo po klancu navzdol.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Če bi bil tak shit kot pišeta bi ga moral generalno obnovit vsakič ko se vrne z izposoje (pa niti približno ni bilo tako).

Kdo govori o tem, da stvar ne zdrži in bi blo treba obnovit. Gre se za to, da so komponente čisto osnovne, ki niti na navadnem Hardtailu ne dajo nič od sebe.
Sicer pa tista lenuhčina ki se je odločla da zdaj rabi eMTB ga itak ne prepričaš v nasprotno. Tisti ki ga kupi iz zdravstvenih razlogov pa bo gledal višji rang.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Večina se s takim biciklom po asfaltu vozi, kar jih vidim.

Lahko bi tudi na ponija prišraufali elektro motor, pa bi bili čist na istem. Samo. če je zakumuflirano v MTB vsaj zgleda nekako.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Kot je že nekdo omenjal....tole je OK za po ravnem in kakšni rahli vzponi, npr. kakšno luštna krožna turca po cesti in rahlem makadamu. Da bi pa s tem npr. na Vršič lazil in kaj podobnega...ok gor že...sam za dol bi skuril bremze en dva tri. Bi bilo pa luštno npr. iz Kranjske do Trbiža in nazaj čisto prevozno...pa še belopeška vmes pogledat. Za po trailih pa verjetno niti nisi mislil...kar nikakor ne pride v poštev. Za luštno se imeti je pa verjetno kar OK, če ti oprema ni pomembna in je ne boš do max-a koristil.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Zakaj bedarija. Poglej si opremo. To še za navadn pecikl ni uporabno kaj šele za to 20 kilsko kravo.
Drugače sem pa mnenja da če nisi fit izbereš pač drug izlet dokler nisi dovolj fit. Preprosto.
Pr i argument seveda sprejmem. Drugi je pa bedast, sorry. Če koga boli, da se mimo (ali vštric) pelje nekdo s pomočjo štroma, ima sam hud problem v glavi in ne tisti na e-MTB ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
saj sem napisal 4 jurje ali več. Tu je potem že uporabno vzmetenje in zavore. Ostalo je pač za do trgovine ali kak ravn makedam. Tam pa nerabiš elektrike, če nisi invalid. Pa kak koli obrneš.
Če gledaš te jajce za 2 jurja majo gor osnovne vilce pa recimo m315 bremze, ko še na navadnem hardtailu za lahkokategornika niso dovolj močne, da bi zdržale nek dalši nežn spust. Kaj šele na teh 20+ kg slonih. Pol pa še dodaš nekega nekolasarja na teren, kjer bi drugače samo sanjal, da sam pribrca in si tam. To kaj ti kolo pregoni gor se moreš še vedno sam dol spustit. In tak človek ziher nebo nažigal na polno ampak skos na bremzi.
Gledajo pa vsi itak samo zadnji menjalnik kot da je to najbolj pomembna stvar na peciklu.

Sem zadjilč v avstriji v hotelu in v Intersportu gledal, kaj imajo zaene renta e-MTB (za gorske turce s par 100 metri višinksih gor in seveda tudi dol). Teli Cube so kar popularni, pa večinoma so to bicikli za jurja pa pol do dva (takole na hitro). Pa ni videt, da bi imeli skozi probleme z njimi ... Je pa res, da je čisto možno (pa tega nisem opazil, ker sem, prizma, gledal smao vilice, menjalnike in ročke), da imajo vendarle malo bolj hude bremze ravno zato, ker so za rento. Ročke, recimo, so že bile bolj robustne kot na biciklih, ki os bili zraven za prodajo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Zakaj bedarija. Poglej si opremo. To še za navadn pecikl ni uporabno kaj šele za to 20 kilsko kravo.
Drugače sem pa mnenja da če nisi fit izbereš pač drug izlet dokler nisi dovolj fit. Preprosto.
Pr i argument seveda sprejmem. Drugi je pa bedast, sorry. Če koga boli, da se mimo (ali vštric) pelje nekdo s pomočjo štroma, ima sam hud problem v glavi in ne tisti na e-MTB ...

Če poveš, da imaš še Stravo na elektro kolesu... se kr pripravi, da te bo kdo zaštihal :D
hysterical-1.gif