Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No - ker mene je malo "presenetil" - 4 odrasli + 4 odrasli bicikli + 2 platoja hmeljevega napitka in ostalih dobrot za nekajdnevno "roštiljanje" in je avto kar zanimivo "plaval". Neke krize sicer ni bilo, se pa čuti, da ni več tako suvereno vodljivo ozr. da je volan "mehek", predvsem čez kakšne "valove" na AC in ob ostrejšem pospeševanju.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
to pa zna bit problem z zracnim uporom. ce mas to na kemperju zadaj ok na kljuki pa se nisem vidu nobenga da bi to mel.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Res ne štekam. Dajete "miljone" za bicikle, potem pa šparate na nosilcih? Prejle sem naložil kolegov bicikel. Dobesedno 3 minute sem imel vse priklopljeno in bicikel "privezan". In to mislim kljuka na avto, prtljažnik na kljuko, kolo na prtljažnik.

Resno, ne vem o kakih šravfih in gurtnah vi govorite, ampak pri Thuleju je samo klik in zadeva špila. In ne, ni mi žal, da sem dal takrat tistih 100 več, da sem kupil ornk zadevo. Enkrat kupiš in imaš...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Preživeli pot na destinacijo in nazaj. Drugič sem za šalo malo zmetal bicikle gor, ko sem že naštudiral belance in pedala.
cool-1.gif


Sem pa bil precej nizek. Že kluka je čist na tleh, s polnim koferamom in bicikli pa sem podrsal po hitrostni oviri.
shocked-1.gif

Moram preverit amortizerje, če sem morda zaradi njih bil bolj na tleh. Nobenega piša ne slišiš, pelje se enako kot brez.

Drgač pa super zadovoljen. Najboljših 160€ porabljenih za dodatno opremo avta...
zmaga.gif
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Preživeli pot na destinacijo in nazaj. Drugič sem za šalo malo zmetal bicikle gor, ko sem že naštudiral belance in pedala.
cool-1.gif


Sem pa bil precej nizek. Že kluka je čist na tleh, s polnim koferamom in bicikli pa sem podrsal po hitrostni oviri.
shocked-1.gif

Moram preverit amortizerje, če sem morda zaradi njih bil bolj na tleh. Nobenega piša ne slišiš, pelje se enako kot brez.

Drgač pa super zadovoljen. Najboljših 160€ porabljenih za dodatno opremo avta...
zmaga.gif

Jaz na alltrack-u sploh ne vem, da imam kaj zadaj. Štirje bicikli in gasa... Kakšno guncanje neki, avto je težak skoraj 1600 kg in se mu tistih 70 kg na kljuki sploh ne pozna. Vleče skoraj tako kot prazen. No, kuri malce več kot če se vozim sam
wink-1.gif
. Razlika je recimo takšna, da polno obremenjen s 4 kolesi na kljuki pri potovalni hitrosti 110-120 kuri enako kot prazen avto na isti relaciji in s tempomatom na 150. Na touranu se pa kolesa sploh niso poznala, ker je malce širši in so se vsa kolesa skrila po širini. Golf je pa malce ožji in na vsaki strani gleda malce čez. Očitno se to pozna, pa še kolesa smo zamenjali in so vsa malce večja kot prejšnja leta (teža je pa raje nižja).

Jernej
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
KSZ

Če bo kdo imel kakšen pameten link za posezonsko razprodajo, ga bom z veseljem pogledal (preklopni nosilec na kljuki za 4 kolesa)
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Malo obujam temo. Rabim nosilec za 2 kolesi za kljuko. V večini pa se bo vozil samo 1 kolo, 29” MTB medium frame.

Nujno rabim nagib, ker gre za kombi, nujno rabim za zaklenit, ker bo v večini ponoči v kombiju (kjer bomo spali). Rabil ga bom 2-3 krat na mesec.

Gledal sem Atera Strada DL2, pa Thule in od Thule sem našel Euroride 241 za 260 EUR. Potem sem gledal še Peruzzo Sienna, ki pa je samo 150EUR.

Glede na to, da bom v večini vozil samo eno kolo, da se nosilec ne rabi pospravljat, ker bomo bodisi v kempu, bodisi v naravi, me zanima ali naj vzamem kaj drugega kot Atera Strada? Kolo ima cca 14kg (karbon - rabi poseben nosilec?)

Thule:
http://www.kufer.si/?art=75&kaj=pro&ttl=Nosilec-koles-za-vlečno-kljuko-THULE-EURORIDE-941

Atera Strada:
https://www.amazon.de/Atera-022600-Fahrradträger-Strada-Kupplungsträger/dp/B001M0KYAI
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Tudi jaz se pridružujem vprašanju....potrebujem nosilec za 3 kolesa z nagibom. Se priporoča kaj drugega kot Thule? Mogoče ta Mottez?
http://www.bolha.com/dodatna-oprema/avtooprema/avtooprema-ostalo/prtljaznik-za-3-kolesa-vlecna-kljuka-1294053716.html?aclct=1520864724&kw=prtljažnik+za+kolo

Če poznaš kakega lastnika Citroena ali Peugeota, se da pri njihovih prodajalcih v akciji -40% dobit Thulejev nosilec za 3 kolesa. Ceneje ne dobiš nikjer!
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Zanima me a si kdo lasti Berlingota in ima na njem poklopni nosilec za kolesa na kljuki. A se ti nosilci dovolj poklopijo, da se odprejo zadnja vrata v celoti?
Razmišlajm o tem nosilcu THULE COACH 276, ki je znižan pri citroen klubu.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Mam trafica z dvižnimi vrati in atera za 4 bicikle, gre sam vertikalni nosilec moraš losat da odpreš gepek
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Imam Fiat Doblo z dvižnimi vrati, in ni šans da jih odprem ko so kolesa gor. Nosilec je od Thuleja.

LP Sandi
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Zanima me a si kdo lasti Berlingota in ima na njem poklopni nosilec za kolesa na kljuki. A se ti nosilci dovolj poklopijo, da se odprejo zadnja vrata v celoti?
Razmišlajm o tem nosilcu THULE COACH 276, ki je znižan pri citroen klubu.

Bil sem na citroenu, ko sem kupoval ta isti nosilec in mi je majster povedal da je malo pred mano nekdo kupoval nosilec za berlingota in se vrata niso dala odpret. Svetujem ti da se zapelješ na en citroenov servis, kjer imajo ta nosilec na zalogi in preveriš če gre. Morajo pa imeti sestavljen nosilec da ga lahko probaš.
 

helltom

Pripravnik
17. maj 2013
67
1
8
Lastim si Peugeot Partner (2013) alias Citroen Berlingo, pri nobenem nosilcu - prtljažniku za kolesa na kljuki ne moreš odpirati zadnjih vrat prtljažnika na avtu, tudi če je prtljažnik preklopen. Se pa lepo odpira steklo na vratih prtljažnika, seveda, če imaš to opcijo. Imam pa kljuko in prtljažnik za 4 kolesa (preklopen) od Kogovška.