Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Za vsako furo toliko šraufanja?
17758-icon_confused.gif

Šraufaš samo U objemko, da nosilec ne pleše okoli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
to je kr tečno pol...
Thule je 15 sekund in premik enega vzvoda od natikanja do 100% fiksnega nosilca.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In pokončne nosilce/držala za kolesa, pa s trakovi vežeš kolesa.
rolleyes-1.gif


Za enkrat na leto še gre - za "redne" izlete pa mi je malo preveč zajebancije. Sam priklop na kuglo pa deluje zelo stabilno.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Meni odgovarja. Da lahko 2x na leto pripeljem bicikle iz točke A na točko B mi zadostuje.

Za bolj kamot je pač treba calat 400-600€. Če rabiš ali ne, pa sam najboljše veš...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Jst sem dobil Mottez A018P4RA preko ebaya za 165€. Je bil zgleda razstavni exponat.
Sestavljen na polici ,vsi vijaki in trakci še zapakirani brez sledi uporabe.

Ko ga nastaviš je enostaven za montažo. Edino U objemko moraš zategnit s ključem in je fixen.
Nimaš dodatnih trakov kateri se fiksirajo na rob prtlažnika.


<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9p6pUGar1bU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Eno rundo okoli hiše sem naredil s 4 kolesi in je zadeva fiksna.
Upam, da bo OK, ko gremo čez 14 dni na dopust.

Za vsako furo toliko šraufanja?
17758-icon_confused.gif
Pa nisem preprican da bi pri 3:52 lahko odprl vrata prtljaznika.!
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Meni odgovarja. Da lahko 2x na leto pripeljem bicikle iz točke A na točko B mi zadostuje.

Za bolj kamot je pač treba calat 400-600€. Če rabiš ali ne, pa sam najboljše veš...

Jaz sem kupil na bolhi. Kpl prtljaznik za 3 kolesa pol rezervoarja goriva. Za nekajkrat letno bo ok.
Edino bojim se da bom kam zapel ker najbisja tocka je preko 3m visoko
Jabolka doma sem ze obral
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa nisem preprican da bi pri 3:52 lahko odprl vrata prtljaznika.!
rolleyes-1.gif

Jaz sem na ravno zaradi odpiranja prtljažnih vrat (pri meni se spodnja polovica odpre navzdol) nabavil tole, ker je bil edini prtljažnik za 4 kolesa, kjer lahko normalno odpremo in dostopamo do prtljažnika. Glede na ceno, ki je malo pod 500€ skupaj z dodatnim nosilcem za 4 kolo, lahko po 4 letih uporabe rečem da je vreden tega denarja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa nisem preprican da bi pri 3:52 lahko odprl vrata prtljaznika.!
rolleyes-1.gif

Vrata se na mojem karavanu normalno odprejo.

Včeraj naredil kakšnih 200km s 4 kolesi. Zadeva je fiksna, nič ne niha ali pozibava.
Preden pogruntaš najboljši način zlaganja koles malo traja, drugič gre hitreje.
Je pa žleb za gumo precej ozek. Sicer pa je dokaj fleksibilna guma žleba in se uda ko stisneš kolo not.



 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Nabavil , zmontiral in že uporabil sem Menabo RACE 4 z mimovrste za 213 eur. Vključeno je vse z lučmi in adapterjem vred edino 24 ključ se rabi za privit vijak.

Lahko samo pohvalim, prtljažnik je super. Nanj gredo brez kakih težav 4 kolesa v 5 min. (razen sestavljanja ene 2 uri in prvič vzame mal več časa) . Imam limuzino in prvo kolo pri avtu mora biti večje , da ima malo višje postavljeno balanco potem se celo kufr lahko odpira.

Skratka super. Predlagam pa da gumice v 4 objemkah in plastične zaključke na 4 žlebovih dodatno zalimate s kapljico sekundnega lepila drugače se bodo s časom kje sneli ker niso tolk trdno v sedlu.....
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
2 +2 v avtu, vse ok, edino na ležečih policajih je treba počasi ker se zagunca.
Če apliciraš na moč motorja ni težava saj imajo kolesa s prtljažnikom vred manj kot 100 kg,
Če pa na manevriranje potem ti povem da ni nobene težave, prtljažnik je pri miru razen vidljivost nazaj je malo okrnjena.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Včasih je adapter za drugo varianto konektorja nosilcu koles priložen. Vsaj pri meni je bil.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
4 kolesa + 4 v avtu (odrasli?) - kaki je bil občutek na volanu?

2 odrasla + 2 otroka, enako pri kolesih

Po naših cestah itaq težko prideš do 90 km/h kaj šele kaj več. Na splošno ni kakšnega drugačnega občutka.
Prikolico bolj čutiš ker tiši naprej kot pa tole. Je pa nosilec dobrih 15kg + kolesa.

Pač na začetku si nezaupljiv in voziš kot po "jajcih". Če z 14 dni bo bolj resen test, ko gremo na dopust.
Takrat pa bo verjetno kdo nasproti blendal, ker bo avto spredaj bolj v luftu...
evil.gif
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Jaz od lani uporabljam tega - QUATTRO nabavljen pri Kogovšku

https://www.youtube.com/watch?v=r1ToZ8dt1YI

Pri montaži na kljuko rabiš ključ za zategnit matico, nosilec je zaklenjen na kljuko, pa vsaki picikl z vgrajeno ključavnico. Kako so močne ključavnice pustimo - itak so za poštene ljudi, tak kak vse ostale. So me lani v Kopru vsi picikli počakali celi dan na nosilcu na parkirišču.
Za lažjo montažo obrnem belance za 90 stopinj, da so vzdolž kolesa in je mnogo lažje - drugače pa so lahko sedeži napoti.
 
Nazadnje urejeno: