Kolo - sezona 2017

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Saj naslednjic ga bom.prehitel tako da ne bom.sel.cez polno crto.
Obljubim da bom bolj pozoren na crto kot kolesarje.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj naslednjic ga bom.prehitel tako da ne bom.sel.cez polno crto.
Obljubim da bom bolj pozoren na crto kot kolesarje.

Prehitevaš kot prehitevaš avte. Kaj je tukaj težkega za razumet.

Če delam uslugo avtom, da vozim čist ob strani se večkrat lotijo prehitevat v škarje ali 10cm od belance itd (brez, da bi šli na drug pas) .... Če si pa vzamem svoj meter ceste, se morajo pa malo bolj pomatrat.

Da kakorkoli obračam je bolj varno za mene, če sem 1m stran od roba. Se lahko že zmeraj stisnem na rob.

Če pa pogledam posnetek, pojma nimam kaj je delal ali je zavijal ali je zašel ker je nazaj gledal... oddaljenost od roba ni bila prehuda, kvečjemu preveč na hitro je spremenil oddaljenost.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tale na tak način ne bo dolgo kolesaril
stupid-1.gif

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9IQAksIqyRs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tudi malo nisi zmanjšal hitrost,i ko si videl oviro-kolesarja na cesti. klasična poteza slovenskega šoferja!
cheer.gif

kakor kol obrneš smo vsi brez prave kulture.. (avtomobilisti, kolesarji, traktoristi, tovornakarji,..)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Predlagam da te zaposlijo v policiji. Jim ne bo treba vec kupovati radarjev. Ti to ugotovis na osnovi 5 sekundnega posnetka ( do prehitevanja)
Moja kamera sicer ne omogoca gps zapisa hitrosti.

Ko ze ravno iscemo sivanko v senu.
Kje pise da moram zmanjsati hitrost ob prehitevanju kolesarja, ter za koliko jo moram zmanjsati
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Iskanje dlake v jajcu...
rolleyes-1.gif
Saj tudi drugi udeleženci kdaj kakšno traparijo naredij(m)o...

Drugače pa nam letos sezona odlično služi, kaj!?
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Ta Hanzijeva prigoda me spomne na enga pajkičarja pod Šmarno goro...nekoč hmmm 99-00 se je pisalo...

Jaz z scooterjem čez savski most proti Šmartnem....pajkičar pravilno ob desnem robu...začnem jst njega prehitevat po sredini najinega voznega pasu....on pa bum leva roka v mojo čelado (kao nakazal smer) in hotu zavit levo proti medvodam....

Sicer se kot mulc takrat nisem ustavil ker mi je blo vse skupaj wtf....pa sigurno bi bil modeLL vs penast da je on edini ki se zna vozit na tem svetu....

Če bi lahko zavrtel čas bi se šel ustavit...pa se mu smejat ko bi pametoval...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Yogi
Naceloma ce ie dovolj prostora vedno tako prehite am. Ne vem zakaj bi sel na mm
Tule me je samo to zmotilo da mi je res pred nosom zasajtal proti avtu. Prej sta se kolikor toliko lepo za robom peljala. In ce bi sel prehitevat na mm, dvomim da bi imel cas za odviti ce bi mi pred nosom to naredil. Seveda ce bi imel prostor.

Sicer je tole mulc naredil precej lahkomiselno in verjamem da ne nalasc, ampak upam da se zaveda da se mu bo enkrat tak pogled proti kolegu zadaj lahko drugace koncal.
In najbrz je mojega starega dizla slisal. Saj nisem bil z elektricnim avtom...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Moram tudi sam prepreciti take situacije.
Na kaj biti pozoren pri nakupu ogledala. Pajkicarji s tabularji vek da jih nimate. Ga sploh kdo ima na alterju?
Sedaj prakticiramo obcasno tudi druzinske izlete kjer sta otroka med nama in tam se tudi pogosto potem gleda nazaj.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Moram tudi sam prepreciti take situacije.
Na kaj biti pozoren pri nakupu ogledala. Pajkicarji s tabularji vek da jih nimate. Ga sploh kdo ima na alterju?
Sedaj prakticiramo obcasno tudi druzinske izlete kjer sta otroka med nama in tam se tudi pogosto potem gleda nazaj.

Tudi koga na specialki vidim ,da ga ima...in tudi jaz razmišljam o ogledalcu ....ne vem pa kako se vidi v njem,ker je pač majhen
Če se dosti voziš po prometnih cestah je sigurno uporabna stvar.
npr:https://www.bike-discount.de/en/buy/zefal-spin-rueckspiegel-einklappbar-68099/wg_id-58

Lahko pa si omisliš fancy GArminov radar:
https://www.bike-discount.de/en/buy/garmin-varia-tm-bundle-stvzo-bike-radar-482774/wg_id-1419
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Dechatlon jih ma po cca 10eur/kos....fotr je zadovoljen...prej je mel enga konveksnega pa je avto bil za ritjo njemu pa ko da je še 50m stran

Te so bolj ravna
zmaga.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:

Prehitevaš kot prehitevaš avte. Kaj je tukaj težkega za razumet.

Če delam uslugo avtom, da vozim čist ob strani se večkrat lotijo prehitevat v škarje ali 10cm od belance itd (brez, da bi šli na drug pas) .... Če si pa vzamem svoj meter ceste, se morajo pa malo bolj pomatrat.

Da kakorkoli obračam je bolj varno za mene, če sem 1m stran od roba. Se lahko že zmeraj stisnem na rob.

Če pa pogledam posnetek, pojma nimam kaj je delal ali je zavijal ali je zašel ker je nazaj gledal... oddaljenost od roba ni bila prehuda, kvečjemu preveč na hitro je spremenil oddaljenost.

Točno tako, imam popolnoma enake izkušnje!

Tisti kolesar na posnetku je definitivno ravnal nespametno, kar pa samo daje zagona tistim, ki mrzijo kolesarje in so jih za "svoj prav" pripravljeni tudi ubiti. Tako prehitevanje naprimer
sem ji zdi čisto pravilno, zakonito in nasploh super, da bodo kolesarji ja spoznali, da na cesti nimajo kaj iskati (OK, tistega Smarta še nekako razumem, onega s kravo od BMWja pa nikakor ne, saj se je bilo potrebno čisto umakniti s ceste, da so njegova visokost lahko peljali mimo).
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
KSZ

A gonte kj?

Letos sem že presegel pričakovanja....grem v napad na 4.000
smile-1.gif

2614325-Screenshot_2017-09-23-18-03-51~01.png
 

Priponke

  • 2614325-Screenshot_2017-09-23-18-03-51~01.png
    2614325-Screenshot_2017-09-23-18-03-51~01.png
    22,5 KB · Ogledi: 208

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Jaz jih imam letos krepko manj, ker sem 99% gonil samo v hrib...
grin1.gif


Tole septembrsko vreme pa letos res ni bilo OK, smo ves bonus že prej koristili...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
September je ubil vso vnemo... Sicer sem oa ta mesec pomojem uspel narest celih 30km
bonk.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Kje je problem? Namesto poletne oblečeš jesensko varianto opreme in gasa
Ko dežuje se regeneriraš doma na sedežni ali v bližnjem bifeju
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Slabo, do konca julija vsak vikend ture 100+ km ter še vmesne vožnje, potem pa je prišel dopust in nato rukar v službi. Mogoče bo kak lep dan v oktobru, to pa je to za letos.
frown-1.gif