Kolo - sezona 2017

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Jaz pa danes 52km.... Lj-Dobova-Horjul-Koreno-Polhov gradec-Lj

Lepo......samo dol proti Polhovem je en Hill Billy zaprl edino gozdno pot z el. pastirjem.......tko da sem zgubil 45min da sem najdu pot okol.....ker je blo vse na levo in na desno neprehodno (zaraščen gozd in zaraščene vlake)
bonk.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.659
818
113
....če mene vprašaš, najbolj pomaga utrjena rit in pa kvalitetne kolesarske hlače Oz. Kvaliteten vložek.
Ponavad imajo "cestne" boljše vložke kot Mtb variante.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Saj misim da je naju sklalo vse skupaj hkrati. Poceni "lidl" hlace, premalo utrjena, pri meni pa se precej kocin po zadnji plati....
Saj letos se to je bo vec ponovilo. Bilo je prvic in zadnjc letos. Vsaj za.mojo. jaz sem nekaj ur na morju odbrcal pred 10 dnevi.

Rabim sedaj bolj nujno kak pameten nasvet za menjavo starih michelink transworld city v dimenziji 37 622. Eno sem namrec ze pred casom unicil ko mi jenodletela spica.
Studiram ce bi sel se na nekoliko ozje. Kakega hudega offroada itak ne izvajam.
Naj pa bodo neprebojne, tako kot so bile michelinke. Dvomim da sem imel defekt na kkm...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Schwalbe maraton plus je kar rabiš od gum
wink-1.gif


Bolj kot pajkice je pri tebi v igri pomojem nikakav sedež
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Tudi mozno, pa neenakomerno pritiskanje na pedala, ( desna bolj kot leva) , medvedja rit, pa vse skupaj premalo utrjeno za celodnevno furo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.524
2.383
113
Tole mi je danes odpadlo 60km od doma
10.gif


Tale šrauf, ki tale pasek drži ob stran. Nisem nič še meril, kaj je tole kak standard ali moram it v štacuno it jokat.

 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.524
2.383
113
Sem na drugi strani odvil šrauf, pride prov poseben. Inbus glava, potem je par mm cilindra, kateri se vsede v pas, potem je šele navoj.

Sem na koncu navaden šrauf vzel, v pas sem pa podložko dal. S tem sem preprečil, da bi se šrauf zarezal v pas, ker ga podložka drži v centru.

No bo že, kolesarimo dalje. Je pa neumno tole, prov posebna verzija šraufa.
bonk.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
A tega, da so(ste) ga prehitevali ob neprekinjeni črti pa nisi opazil? ???

Lastne napake se valda ignorira.

Enosledna vozila se lahko prehiteva pri polni črti. Drugače kot zapeljati čez njo pa tu ni šlo, ker bi bil pajkičar zaradi svojega manevra v krsti.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ja, prekinjena je samo zaradi križišča in to se ne šteje kot prekinjena črta.Sicer pa tebi in tebi podobnim itak nima smisla razlagati kako in kdaj se varno prehiteva kolesarje. V križišču pa se tega itak nikoli ne počne!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Pa res, tale s kolesom je najbrz hotel levo zaviti v kriziscu, pa zaradi najinega prehitevanja tega ni mogel storiti. sarkazem
bonk.gif

A vidis slucajno kak znak za krizisce? Mene so ucili, da se zavijanje pri kolseu nakaze z iztegnjeno roko. Tebe ne? Sicer pa je tole "krizisce" samo odcep do nekaj njiv.

Glede prekinjene crte. Ce ju ne bi tule prehitela, potem ju v naslednjih 500m res ne bi mogla bolj varno,.ker potem pa so res tri krizisca v naselju. Je pa cesta naprj ravna ter tako dovolj pregledna da sva si lahko privoscila varno prehitevanje kolesarja po nasprotnem.pasu

Ne vem pa kako je v zakonu naoisano.glede prehitevanja enoslednega vozila.
Vazno da sem sedaj spet jaz kriv ker sem.prehiteval preko poone crte.
Isto je pri prehitevanju na AC. Stardec ima.pravico peljati po levem pasu 130kmh i pa ce tudi je desni
prazen.

 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Ja, prekinjena je samo zaradi križišča in to se ne šteje kot prekinjena črta.Sicer pa tebi in tebi podobnim itak nima smisla razlagati kako in kdaj se varno prehiteva kolesarje. V križišču pa se tega itak nikoli ne počne!

hysterical-1.gif