Kolo - sezona 2017

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
110
1
18
Grossglockner je sigurno brezplačen s kolesom, za ostale pa ne vem, ampak predvidevam da je enako.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
KUL
tongue-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ksz

nisem ziher... ali se sme na avstrijske gorske ceste s kolesom in ali je v tem primeru zastonj? Cenik je za avto/motor....Npr na Dobrač, Grossglockner ali do unega jeza...

vse tole je brezplačno za kolesa! preverjeno :)
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ksz

nisem ziher... ali se sme na avstrijske gorske ceste s kolesom in ali je v tem primeru zastonj? Cenik je za avto/motor....Npr na Dobrač, Grossglockner ali do unega jeza...

vse tole je brezplačno za kolesa! preverjeno :)

aha aha.... a maš kaj več informacij...gpx? kml?
tongue-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Lahko je quick release, krmilni ležaj, ležaj gonilke ali pa kakšen od vijakov, ki spajajo gonilko na sprednji verižnik (kar je najverjetneje). Pedala so še najmanj verjetno, še posebej, če ti poka ne glede na to, s katero nogo goniš.

Fedre na pedalih zategnu na srednjo polje. Prej je bilo na minimum, ni boljše. Še zmeraj plink plink plink. Če z nasprotno nogo vlečem gor mislim, da se manj sliši.

Špice! Skoraj 100%

V enem pedalu zgleda, da je bilo premalo masti ali je bilo pa že vse presušeno. Wiggle mi je eno čudno zalogo prodal.

No sedaj je absolutna tišina.
smile-1.gif
No sumil sem že prej, ker če sem z nasprotno nogo vlekel gor je bilo manj očitno.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.132
113
Super, da si rešil težavo
zmaga.gif


Rajši povej a si tisti tvoj klanec že prepeljal pod 13min s specialko. Zdaj bi že moral biti toliko natreniran, da ne bi smelo biti težav ?
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Letos je v planu še vzpon na Mangart...

Kje se kaj štarta? Kje pustiti avto? Je na vrhu kakšna koča?
grin1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ne vem, na prvi pogledal zgleda sicer lepo ampak po moje boš vohal samo smrad motorjev, ki non stop vozijo gor in dol. Pa namesto narave boš poslušal zvok prdenja. Jaz mislim da ni vredno.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne poslušaj nergačev. Parkiraj v Logu pod Mangartom ali kar v Bovcu če ti ni predaleč. Koča je malo pod vrhom zaviješ levo na betonsko zelo strmo cesto. S tega odcepa se koče ne vidi, je pa takoj za kucljem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Evo mene. Vaga pokazala 100, alarm, v Dechatlon po gume, s stene 8 let pozabljena skoraj nova specialka in gas. No dons mesec dni kasnej in pet kil manj sem bil na bike fitingu. Priporočam, toplo.

Aja, noge spet srbijo, stara strast je nazaj. Še 10 kil dol in staro formo nazaj dobit je v planu.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Super, da si rešil težavo
zmaga.gif


Rajši povej a si tisti tvoj klanec že prepeljal pod 13min s specialko. Zdaj bi že moral biti toliko natreniran, da ne bi smelo biti težav ?
smile-1.gif

Se ni klanec. Samo malo se dviga gor. Drugače pa tudi mtb po isti poti še zmeraj vozim.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Najbolje da pustiš kar v Bovcu. Imaš kakih 30 km, pa prej se boš lepo ogrel. Sicer se skoz vzpenja (opd Bovca mislim), je pa nazaj toliko lepše
wink-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Za Mangrt je meni najboljše izhodišče Mojstrana, nato čez Rateče, Rabeljsko jezero in Predel. Lahko pa avto pustiš pri mostu pod Mangrtom ali na mejnem prehodu Predel. Pa ne ustraši se table o zaprti cesti tik pred vrhom, edino na obeh podorih pazi, da ne boš šel mimo istočasno s težkim motorjem, ker sem že doživel, da je zarad prdenja padel drobir s previsa.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ne vem, na prvi pogledal zgleda sicer lepo ampak po moje boš vohal samo smrad motorjev, ki non stop vozijo gor in dol. Pa namesto narave boš poslušal zvok prdenja. Jaz mislim da ni vredno.

Ja, tole malo pričakujem... A jo bom verjetno mahnil zgodaj zjutraj, ali pa med tednom, če se bo izšlo...

Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne poslušaj nergačev. Parkiraj v Logu pod Mangartom ali kar v Bovcu če ti ni predaleč. Koča je malo pod vrhom zaviješ levo na betonsko zelo strmo cesto. S tega odcepa se koče ne vidi, je pa takoj za kucljem.

Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Najbolje da pustiš kar v Bovcu. Imaš kakih 30 km, pa prej se boš lepo ogrel. Sicer se skoz vzpenja (opd Bovca mislim), je pa nazaj toliko lepše
wink-1.gif

Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Za Mangrt je meni najboljše izhodišče Mojstrana, nato čez Rateče, Rabeljsko jezero in Predel. Lahko pa avto pustiš pri mostu pod Mangrtom ali na mejnem prehodu Predel. Pa ne ustraši se table o zaprti cesti tik pred vrhom, edino na obeh podorih pazi, da ne boš šel mimo istočasno s težkim motorjem, ker sem že doživel, da je zarad prdenja padel drobir s previsa.

Bo za razmislit.
grin1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Evo, bil danes na Mangartu
grin1.gif


Malo sem cvikal iz Bovca (strah ima velike oči
evil.gif

Vreme šajba, temperature taprave... Malce čez dve uri pa je bil čas, ko sem prišel na vrh sedla. Mislim pa, da so bila potem kmalu vsa parkirišča zasedena na vrhu. Na podoru, ki ga je za kakih 10 metrov, je bilo kamenje kar konkretno, tako da so motoristi kar skakali, jaz sem šel pa peš čez, ker nisem upal reskirati gume, kar se je splačalo, saj je bilo spusta za skoraj 25 km
cheer.gif