Servis kolesa

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Če me kdaj pošlje dote mu zavijem vrat
evil.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Ma še kdo take akcije za generalke, če pripelješ dva? Dela kdo tudi za enega po "posezonskih" cenah med sezono?
evil.gif
Vsi hočejo 70-80€, kar pa mi je malo preveč za 9 let starega gorca.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Vsi so jo imeli. Bikerental v Kranjski Gori ima skozi celo leto tako ceno, tako da še imam upanje, da najdem nekoga v osrednji Sloveniji.
cool-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
smile-1.gif


http://www.parktool.com/blog/r...ticle-section-4

Zanimivo... Na YT kanalu jih pa odzracujejo po tvoji znanstveni metodi.... Tukaj pa po najbolj logični...
btw. link je za stare shimano bremze, kjer si lahko snel cel pokrov, nove pa bleedaš skozi luknjo. Pa vsaj meni je lazje z injekcijo, je manj svinjsko....

Sem šel prav pogledat....teoretično lahko tudi novim shimano bremzam snameš zgoraj pokrovček....ampak je s kitom bolj priročno...



To plus pvc cev spodaj na ventilu za odzračevanje (navadna iz merkurja iz vinarskega oddelka)
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ima kdo kakšne izkušnje s tem Svadom? Nekateri pravijo, da je strucko, drugi spet, da je malo po domace hojladrija.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Klical sem v Veb Company na Cankarjevo in se mi je javil možakar, ki je šel na svoje-Marko Munih v Tolminu. Za generalko, za katero hoče Veb Company 70€, ima ceno 30€.
10.gif
Je kakšen alterjevec na relaciji Tolmin-Ljubljana in bi peljal tudi svoje kolo? Mogoče se dogovorim še za kakšen količinski popust, samo ob taki ceni dvomim.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Svad tastar je bil 1A....zdaj pa poskuša sina vpeljat...pa nevem še vsakič ko sem bil tam mi je deloval nezainteresiran do stranke...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kako pa ves, da hidravlika na diskih ne dela dobro? Ker meni prednja diski grabijo tako tako, sploh ne vem od kdaj, zadnja pa se zmeraj blokira kolo, ce z mezincem potegnem. A to je olje spustilo, zanic pakne?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
če imaš dot olje se pozna ko vredu zagreješ bremze (kaki dolg spust po singli), da postane ročka menka. Torej je not vlaga.
Drugač pa vidiš ko pecikl stoji in če parkrat bremzo napumpaš in rata trda ročka potem več, da maš zrak not. Če je ob prvem stisku ali ob 10 stisku enako trda je vredu. Enako če lahko stisneš ročko do bilance in še vedno ni pravega učinka.

To da pa bremze slabo grabijo so pa krive ploščice najverjetneje. Kako olje gor recimo
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Za začetek sčisti disk s propanolom in zahlo pošmirglaj zavorne ploščice. Po tem naredi nekaj sunkovitih zaviranj na polno, da se spoprijateljijo z diskom, ki ima takšne in drugačne raze in neenakomernosti.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
KSZ

Jaz rabim pa v LJ ali bližnji okolici kakšen poceni servis, kjer bi mi na 15 let staremu osnovnemu Wheelerju (neka mešanica med treking in gorskim) zamenjali obe gumi.
Zakaj ne naredim sam: ker nimam časa, še manj volje, z veseljem pa plačam nekomu normalno ceno.
Gume bi seveda tudi kupil pri temu, ki bi opravil menjavo.

Koliko je neka normalna cena + kakšen kontakt iz prve roke?
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
KSZ

Jaz rabim pa v LJ ali bližnji okolici kakšen poceni servis, kjer bi mi na 15 let staremu osnovnemu Wheelerju (neka mešanica med treking in gorskim) zamenjali obe gumi.
Zakaj ne naredim sam: ker nimam časa, še manj volje, z veseljem pa plačam nekomu normalno ceno.
Gume bi seveda tudi kupil pri temu, ki bi opravil menjavo.

Koliko je neka normalna cena + kakšen kontakt iz prve roke?

Šprinter Grosuplje: 041 668 788
cheer.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Citat:
Uporabnik chancey pravi:

Šprinter Grosuplje: 041 668 788
cheer.gif

Če si pripravljen požreti nadvse aroganten odnos do stranke, potem mogoče. O kvaliteti storitev ne bom govoril, ker jih nisem koristil, sm mu poslal email in mi ni odpisal. Nato ga kličem čez par dni in mi pravi, da je videl mail, ampak se mu ne da pogovarjati o ceni, naj pripeljem in bo koštalo kolikor bo pač koštalo. S povišanim tonom.
hysterical-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest vozim Kastelicu v Gunclje. Drugače pa kaj preveč drago nebi smelo bit...plačši so pa dražji, pod 20 eur/kos boš težko dobu, sicer res odvisno kakšne dimenzije ipd. so
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Hvala vsem za informacije in pomoč. Sem se kar odločil za novo, bolj osnovno treking kolo, Stevens 4X, s Shimano Alivio opremo. Zame več kot dovolj, starega Wheelerja pa sem dal v račun za 50 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Kakasen set hidravličnih zavor kupiti nek srednji range.
Pa ne rabim nekaj racing, ampak industry, ker bo tudi uporabljeno v proizvodnji.
Lahko je brez diska ali poškodovanim. Bomo naredil svoj disk po meri.

Gledam nekaj tule recimo.
https://www.valy.si/katalog/103/zavore-disk

Kako je z menjava olja oziroma ploščic. Je to kje bolj enostavno, nekje pa komplicirano do amena?
 
Nazadnje urejeno: