Servis kolesa

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Hebat ga, dražje kolo, dražji servis. In velika večina ljudi ve, da čerin ni prodajalna za navadno rajo.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
15k?
hysterical-1.gif

Grega Bole letos 26k
Kristjan Koren 22k
Matej Mohorič 27k
Itd...

Eni še z avtom tolk me naklepajo
evil.gif


Če pa koga zanima pa lahko pogleda Amando Coker na stravi. Ženska ima letos 91k prekolesarjenega.
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Pusti profije (in ekstremiste), ko jim tričetrt delov menjajo še preden se dobro ulaufajo. Omenil sem mladince ker je primerljivo, ima en bicikel ki ga goni dokler ga ne preraste in ki je servisiran ko se kaj zjebe.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa saj se vidi po cestah kaksni frajerji serjejo v prometu...pricakovat,da bo tak dzeger vedel kako nastelat menjalnik je prevec
smile-1.gif
Mi smo ze kot mulci vse sami sraufal,menjal,itd.... mam sodelavca,ki ima vsakoletne traume v prometu v pajkicah,tezke priprave na franjo.....o kolesu nima blage veze,skos ga lupijo. Prav mu je,ni lih brihtne sorte.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik elo pravi:
jaz tudi ne vem, kako se na mojem brdobajku nastavi menjalnik...

cela znanstvena fantastika.

saj marsikdo ne zna. No, za ThaShizznitt -u je to kos torte. Ima kolega kolesarski servis in vsak teden faše kakšnega, ki misli da bo vse sam poštimal. Že zato, ker nimam vsega orodja se mi s tem ne da zajebavat, pa tut moj čas je nekaj vreden, tko da rajši ta čas počnem kaj drugega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Sediš pred TV in buljiš v Tur d Frans in pljuckaš pivo... Trebuh oa raste?
grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kako bo kdo kaj servisiral je stvar posameznika. Jaz sem bolj ciljal na to kako smiselno je kar nekaj šarit po biciklu če mu nič ni. Govorim o servisu, ne o čiščenju bicikla.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
15k?
hysterical-1.gif

Grega Bole letos 26k
Kristjan Koren 22k
Matej Mohorič 27k
Itd...

Eni še z avtom tolk me naklepajo
evil.gif


Če pa koga zanima pa lahko pogleda Amando Coker na stravi. Ženska ima letos 91k prekolesarjenega.
crazy1.gif


Vse mi je jasno. Sem jih imel sam cca po 5000 na leto, kot vikend rekreativec. Določene alteraše izrazoslovje jebe, pa sem zato odpisal 15k
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Take stvari lahko narediš tudi sam, pa ne stane nič. No, razen masti za ležaj.

načeloma res.
Ampak za ležaj nisem bil siguren ali je v pedalu ali v pestu. ali bo dovolj mazanje ali bo potrebno kaj več zamenajt...
o hidravličnih zavorah nimam ravno pojma in ker so življenskega pomena, raje dam kak €, pa porihtajo tisti ki se na to spoznajo.
ker pa sem že imel razlog za obisk, sem rekel še za nastavljanje menjalnika in pregled, če še sam kaj opazi... Enkrat na x let je pa le fajn, da se kdo mal sprehodi z orodjem okol pecikla;)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Vse lahko vsak naredi sam, samo kdo ima čas in voljo za to? Večina ne. 10 let nazaj sem sam razstavljal fullyja v prafaktorje, še ležaje zadnjega vzmetenja sem sam mazal in zamenjal. Ampak zdaj pač nekomu plačam za to in cene vzdrževanja dražjih koles, sploh cene za servis amortizerjev so res kar visoke
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
o hidravličnih zavorah nimam ravno pojma in ker so življenskega pomena, raje dam kak €, pa porihtajo tisti ki se na to spoznajo.

Od vseh zadev ki se servisirajo si omenil ravno najbolj preprosto
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Me pa zanima zakaj 90% YT videov prikazuje odzracenje zavor totalno komplicirano... Z nekimi injekcijami LOL

kupis un rezervoarcek (5eur).. Kupis olje za zavore (dot 5.1 al pa mineralno-odvisno od bremz)

Kupis v merkurju 3x5 silikonsko cevko za na celjust...
. In spumpas ko pri avtu... Ne pa neke kolobocije z injekcijami
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Ko boš kolesaril drugje kot po youtubu in guglu boš vedel zakaj tako delajo.
Do takrat bo pač ? v tem delu tvojih vsevednih možganov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
No pa mi prosim razloži? Kje je logika da tekočino porivaš pri batkih kjer je najbolj kontaminirana gor višje v sistem kjer lahko še kaj bolj zapaca v bremzročki?
smile-1.gif


Zakaj potem ne delajo tega vsi avtomobilski serviserji? Da bi tekočino menjali od spodaj navzgor
bonk.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Menjava komplet tekočine v sistemu ti vzame recimo 20 minut in približno deci tekočine. Injekcijo rabiš za sprotno dolivanje pri ročki, medtem ko pri čeljusti (najnižji del) dreniraš staro tekočino. So pa sistemi med seboj nekoliko različni, nekje rabiš nastavek, saj je luknja za dolivanj na ročki prekleto majhna (Hayes), nekje pa snameš pokrovček (Shimano).

Jaz to delam pred začetkom sezone in ni hude packarije. Se pa lepo vidi razbarvano tekočino - stara je slamnato-roza, nova roza.