Kolo - sezona 2016

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Torej, vreme že tolk nagaja da bo treba kolo postavit na cesto.

Začne kdo ta vikend?
wink-1.gif


(vem ja..ultra navdušenci imate že jurja za sabo
grims-1.gif
).

Jaz bom..če bo napoved držala, jutri (petek) štartal. Danes ga poknem s trenažerja, očistim prenose, spucam bicikel, še malo fino nastavim potem pa 'hrema'!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Sodelavci imajo že neki čez jurja (cesta), sam sem bl v gozdu tako da imam dobre tri ure za sabo. Kilometrov ne vem, ker je varjabilno, neki je tut porivanja bicikla. Se mi pa zdi, da bo letos dolga sezona
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Eto..jaz sem 100.ko obrnil. 50 petek, 50 nedelja. Za štart več kot zadovoljen s samo vožnjo. Jutri je v planu še 50.ka.
cheer.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Čestitam. Res je nora izkušnja. Koliko casa si cakal pod klancem, da si prisel na vrsto? Belgijskih hupserjev sicer nisem nikoli vozil, sem pa nekaj tlakovanih odsekov na dirki na nizozemskem konec devetdesetih. Noro kako že mladinci letijo po kockah in kaksna borba za pozicije je vedno pred vsakim odsekom. Kot bi bil koncni cilj. Sicer pa, ce prezivis kocke te pa potem bocni veter odpihne. Upam da mi enkrat uspe flandrijo in roubaix videt v zivo.

zmaga.gif


Nazaj na temo. Delam po 20 na dan. S tremi do stirimi potniki na enem biciklu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Koppenberg je bil čisto zabit, tako da smo ga vsi lepo prehodili. Ravno tako Paterberg, ostali klanci brez problema.
Je pa na maratonu, ki je dan pred dirko, vrhunska organizacija. Definitivno priporočam vsakem ljubitelju kolesarstva.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Šel danes čez Toško na Katarino in po isti poti nazaj... super dan za kolo. Me pa izredno moti ogromno avtomobilov na vzponu na toško in na poti med toškim in katarino. Pa kaj se to folk pelje gor z avtom, pa gor malo šetkajo al kaj? Ne vem zakaj ne prepovejo vožnje.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Slab dan si izbral. Nedelje so povsod polne izletnikov z avtom. Na Toskem celu imas dobro kosilo kamor hodijo na nedeljska kosila+praznovat RD in podobno.

To moras vzet v zakup ce gres ob takem lepem nedeljskem dnevu ma kolo....


Za naslednjic ti priporocam, da se spustis v Stanezice mimo kmeckega turizma. Fenomenalna cesta, lepi spusti, ni guzve...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Vsaj do meje brez problema, kako pa je po hrvaski pa ne vem v celoti. Ampak sem skoraj preprican da je povsod prevozna s trekingom.
Sem bil tam pred desetletjem
Kupim fantovsko kolo (se raje "unisex") 24col po moznosti okolica Ljubljane.
Pa ne ravno v totalno razsutem stanju, ali pa za ceno novega.
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Prevozil Parecano pred 2,3 leti od Ankarana do Sečovelj, če se prav spomnim dobrih 30km v eno smer. Brez problema, bi se dalo celo z mestnim. Zdi se mi celo primerna za družinski izlet, razen na delih, ko greš v Portorož, pa še to ni nič strašnega.

Šel ta vikend v posočje. Fantastično! Predlagam stranpot od Tolmina do Kobarida. Cca. 20km v eno smer, minimalno prometa - več kolesarjev kot avtov. Gorenjske se izogibam ob lepih vikendih.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Slab dan si izbral. Nedelje so povsod polne izletnikov z avtom. Na Toskem celu imas dobro kosilo kamor hodijo na nedeljska kosila+praznovat RD in podobno.

To moras vzet v zakup ce gres ob takem lepem nedeljskem dnevu ma kolo....


Za naslednjic ti priporocam, da se spustis v Stanezice mimo kmeckega turizma. Fenomenalna cesta, lepi spusti, ni guzve...

Sem šel še danes pogledat na Toško čelo. Res je razlika....ne vem če sem od razcepa naprej eno avto videl. Še kolesarjev je bilo malo.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Rajši na specialko prešaltaj. Boš vsaj imel izbiro trase. Makadama vidiš da skoraj da več ni, na koncu pa bolj obljuden ob glavnih cest
wink-1.gif
.

Jaz grem danes na bicikel...malo prej iz službe (da prepeljem bolj prometno cesto pred konico)...potem pa hasa v klanec
cheer.gif


(končno se vreme začenja!)

Drugače pa...(ko je že v temi o hujšanju)....letos se nenormalno lažje peljem v klanec, ko sem izgubil nekaj kil.
V povprečju sem 10 % hitrejši (zdaj na začetku sezone) kot sem bil lani ob koncu (po 2 jurjih prevoženih).
Ðabe trening, đabe hud bicikel...špeh dol s sebe je taka razlika da sam sebi ne verjameš.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kupim fantovsko kolo (se raje "unisex") 24col po moznosti okolica Ljubljane.
Pa ne ravno v totalno razsutem stanju, ali pa za ceno novega.
Jaz imam nekaj, Scott, model ne vem iz glave, lahko pogledam jutri. mali ga je prerasel, pa bo šel od hiše.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
ksz...

kakšni km so boljši za malo rekreacije? Hitri na ravnini ali počasneje daljše in višje? (recimo, da na koncu sezone bi jih enako naredu).

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kupim fantovsko kolo (se raje "unisex") 24col po moznosti okolica Ljubljane.
Pa ne ravno v totalno razsutem stanju, ali pa za ceno novega.
Jaz imam nekaj, Scott, model ne vem iz glave, lahko pogledam jutri. mali ga je prerasel, pa bo šel od hiše.
Skoda, sem prevec navalil v nakup. Je ze v garazi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Odvisno kaj tebi paše...če ne maraš klancev...potem izbiraš ravninske ture.

Jaz ravno s ture (62 km) ...sem mislil do Žiri (80 km) a veter piha ko utrgan (se ve da v ksiht), pa tud danes sem kisu ko limona...tako da sem se v Gorenji vasi obrnil in odvlekel domov.
...par dni nazaj enaka trasa mi je šlo pa dobr da sam sebi nisem verjel. Pol se pa ti pejt
grin1.gif
.