Xiaomi Mi Band 1S

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Pozdravljeni
Zanimam se za Xiaomi Mi Band 1S in me zanima sledeče.
Ali mora biti zapestnica vedno povezana na telefon, ali se podatki prenesejo nanj na zahtevo oz. ko se poveže s telefonom?
Hvala
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
kolikor je meni uspelo razbrati ni potrebno imeti stalno povezave s telefonom. Merjenje pulza zazenes/ustaviš na telefonu.
 
Nazadnje urejeno:

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Zapestnica se poveže s telefonom, ko odpreš aplikacijo na telefonu.

Meni je super zadeva
cheer.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Citat:
Uporabnik Fetici pravi:
Zapestnica se poveže s telefonom, ko odpreš aplikacijo na telefonu.

Meni je super zadeva
cheer.gif
In takrat se prenesejo podatki? Eno noro vprasanje. Kako zapestnica ve koliko je ura in kateri dan je, da ti lahko da podatke po dnevih?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
preko bt-ja. Mislim da ima interno uro, mogoče ima samo števec, pa potem aplikacjia pravilno pokaže podatke.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Torej NE rabi biti vedno povezana s telefonom in podatki se prenesejo ob povezavi z bt?
Ja kako pa meri porabo kalorij in prehojeno pot? Nič jasno
confused-1.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Shranjuje podatke na zapestnico - enako je ponoči s spanjem.

Razdaljo meri na podlagi korakov enako tudi porabo kalorij. Niso to 100% točni podatki.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
so pa se kar tocni, razdalja se je napram GPS-u razlikovala za nekje 200 do 300m na cca. 5km
porabo kalorij pa nisme nikoli jemal resno
smile-1.gif
 

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
Danes sem naročil obe varianti; S2 in Mi 1S. Na videz so enake, baterija je enaka, pa vendar ena zdrži 10, druga pa 30 ur.. Me prav zanima, če se kej razlikujejo funkcijsko, mogoče kdo ve?

lp
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Katero verzijo torej nabavit?

Mi lahko par stvari pojasnite tisti, ki to uporabljate...

Ali to deluje tudi s drugimi aplikacijami, npr. sports trackerjem, stravo?

Zakaj nabavit zapestnico namesto traku za merjenje pulza?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Ales888 pravi:
Danes sem naročil obe varianti; S2 in Mi 1S. Na videz so enake, baterija je enaka, pa vendar ena zdrži 10, druga pa 30 ur.. Me prav zanima, če se kej razlikujejo funkcijsko, mogoče kdo ve?

lp

Mi band 2 je naslednik mi band 1. Baterija zdrži do 30 DNI, ne ur. Mi band 1S pa ima poleg vsega, kar ima mi band 2, še senzor za merjenje utripa, za to je višja cena in samo 10 DNI avtonomije baterije.

2: https://www.fasttech.com/produ...oth-v4-0-sports
1S: https://www.fasttech.com/produ...oth-v4-0-sports

Prednost zapestnice je, da je majn moteča pri uporabi, lahko jo imaš gor med spanjem za diagnozo spanca, omogoča mnogo mnogo več kot sam pas za merjenje utripa. Deluje pa le z xiaomi aplikacijo, to zna bit minus.

 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Hvala za link. Mi je zdaj veliko bolj jasno. Za karkoli bolj resnega se mi zdi bolj primerna kombinacija pasu in aplikacija ali pa namenska športna ura.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Definitivno, ampak stane pa ura tudi kar nekajkrat več, aplikacija s pasom pa tudi ne omogoča toliko stvari, kot zapestnica. Nažalost ta 1S ne omogoča konstantnega spremljanja utripa, ampak samo ročno, po potrebi. To je edina slaba lastnost, ki jo vidim, sicer bi jo nabavil za športanje. Bomo vidli, če bojo na 2S to dodali.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.308
18
38
Ljubljana
@rawr če uporabiš 3rd party aplikacijo za Miband (npr. Mi Band notify&Fitness), lahko naštimaš in uklopiš tudi konstantno merjenje utripa.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ja, ura je draga, to je minus. Pri 1S me je zmotilo točno to, da ni konstantnega spremljanja utripa, čeprav z aplikacijo, ki jo motoristic omenja, je to potem rešeno. Na Gearbestu stane 1S 14€, to res ni nek denar.

Ker uporabljam Sports tracker in Stravo že kar dolgo in je kar nekaj aktivnosti shranjenih gor, bom verjetno kar kupil pas in uporabljal aplikacijo še naprej. Ali pa za tistih 14€ kupil še Xiaomi 1S.