Xiaomi Mi Band 1S

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
To je navadna 1ka, ne 1S ki ima optični senzor za spremljanje utripa.

@Amacar

Skorda res ja. Sicer sem vedel, da z Italije ne bo najhitreje, je pa bilo še vedno 5 eur ceneje kot iz UK ali Grčije. Do konc tedna bo tu, športna sezona pa je se šele začela. Bo zanimivo videt, kolko kalorij porabim pri odbojki/košarki/tenisu in pa seveda utrip pri hribolazenju in teku.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Da ne odkrivam tople vode - kaj je razlika med modeli? Iscem nekaj kar bo imelo merilec srcnega utripa, je to 1s? Se kaksen model? Mogoce kaksen link kje narociti?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Imaš mi band 1, mi band 2 in mi band 1S. Samo 1S ima merilec utripa. 1ka ima možnost različne barve led diod. Nastaviš recimo rdeča za mail, zelena za sms itd.. in takoj veš katero obvestilo te čaka. 2ka in 1S pa imata samo bele led. 2ka je brezvezna imo, 1S pa je poštena nadgradnja. Tako pa se posodobi firmware na 1S, za bolj natančno in stabilno delovanje modula.
http://techtronic9000.blogspot.si/2016/01/xiaomi-mi-band-1s-review-tests-and.html

1S dobiš na ebay, gearbest, fasttech in tudi pri nas za nekaj več kot 30 eur. Odvisno kak hitro jo želiš in koliko ti je vredna.

http://www.ebay.ie/itm/Origina...DoAAOSwG-1WvwuN
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
rawr, si jo dobil iz ebaya od tega prodajalca? vse ok? koliko časa si čakal?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Italjan je očitno poslal s kitajske z ladjo
10.gif
, tako da je še nimam. Bom odprl dispute, da je lagal o lokaciji artikla in zahteval vračilo poštnine (5eur). Pa neutral mu bom stisno, ker je lagal tudi o tem, da mi bo naknadno poslal tracking številko. Te pa ni ali pa je ni želel poslat, ker bi lahko jaz takoj ugotovil, da ni bilo poslano iz italije.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Danes pa jo je prinesel poštar. Poslano je bilo iz Singapurja brez sledenja... Ni prišla original zapakirana v pravi škatli, ampak je nova, original in dela kot mora. Tudi z runtasticom
smile-1.gif


IMG_6267.jpg


IMG_6271.png
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Kako dobro pa ta naprava meri srčni utrip med aktivnostjo? Je natančnost kolikor toliko primerljiva s pasom?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zelo dobro, v 95%. Se zgodi včasih, da kaže premalo ali preveč pa se pol v nekaj sekundah zbalansira. Natančnost merjenja je visoka, okoli 1 ali 2 utripa v plus ali minus največ glede na dejanski utrip. Imaš na youtube teste s polarjem. Pa fajn je, da zapestnice ni treba fejst zategnit na zapestje. Važno je, da se jo čim majn premika in da ima rahel stik z zgornjim delom pred zapestjem, tam kjer je senzor.


+
Cena
Udobje nošenja
Natančen merilec utripa, deluje neprekinjeno z dodatnim appom
Zelo dolga avtonomija baterije ( 40+ ur neprekinjenega merjenja utripa)
Ledice in vibracija
Uporabna pri športanju, recimo za košarko ali odbojko za izračun približne razdalje in porabljenih kalorij
Diagnoza spanca
Bujenje z vibracijo
Obvestila s telefona, predvsem za android
Nadgradljiv FW za odpravo bugov in dodajanje funkcionalnosti
IP67 standard, tuširanje z zapestnico ni problem, nekateri jo uporabljajo tudi pri plavanju

-
Števec korakov in s tem posledično razdalja in porabljene kalorije med normalno vsakodnevno uporabo. Sediš in migaš z roko, pa se bodo koraki šteli... Med aktivnostjo je ok, ker dejansko migaš
Za pregled podatkov je nujen telefon, ne pa tudi med samo aktivnostjo



Overall. Meni služi dobro za merjenje utripa in med športanjem, za ostalo pa tako imam health app na telefonu. Definitivno pa je za počakat z nabavo mi band 1S, ker ima še okrnjeno podporo na ios in ker kmalu pride njegov naslednjih z oled zaslonom in še čim. Verjetno bo tudi malo dražji... http://www.gsmarena.com/production_issues_force_xiaomi_to_push_back_mi_band_2_launch-blog-18078.php

Na trgu pa je tudi že kar precej drugih pametnih ur, ki merijo utrip in so pod 50 eur. Recimo en primer med številnimi trackerji: https://www.youtube.com/watch?v=E3LUydjMb8M Je pa pri tej problem, da nima osvetlitve zaslona, še hujši pa so softverski bugi. Se pa zdaj prodaja za 27 eur.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
7.6. se začne prodaja novega mi band 2

http://www.aliexpress.com/item...2676866293.html

mi-band-2.jpg


xiaomi-mi-band-2-1.jpg


Izboljšan algoritem bi naj odpravil štetje "korakov" med sedenjem in še izboljšal natančnost merjenja srčnega utripa. Oled zaslon z vsemi pomembnimi informacijami in večja baterija pa sta samo še dodaten plus. Cena ostaja nizka
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
V evropi še ni na zalogi, če pa jo naročiš na aliju pa boš čakal vsaj 3 tedne na dostavo. Medtem pa že tudi zna bit kje na polici v EU, sicer po višji ceni.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Si bom kar to temo sposodil.

Kaj pravite, kaj je boljše nabavit kako tako zapestnico ali je bolje kupiti športno uro? Rabilo bi se parkrat na mesec, ne vsak dan.

Tisti ki imate te zapestnice. Ali ima možnost naštimanja intervalov, ko tečeš. Recimo 4 minute teka, 2 minuti "pavze", pa spet 4 minute teka, itd itd?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Na kratko. Funkcionalnost zapestnice je pogojena s programsko opremo, tako da je (lahko) superiorna v primerjavi s kako poceni športno uro. Tu ni govora o pametnih športnih urah ala samsung gear, apple watch, garmin fenix itd....

Prednost zapestnice je zagotovo udobje, majhnost, ves čas jo imaš pri sebi. Ura s pasom pa omogoča bolj natančno merjenje, katero pa lahko pridobiš tudi pri zapestnici, če jo bolj zategneš na zapestju. Poceni športna ura ne omogoča sinhronizacije podatkov s kakim appom za analizo, medtem ko lahko z mi band uporabljaš katerikoli sports tracker app za android ali ios. Verjetno je tut kak takšen, kjer lahko intervalno tečeš, ne vem, ker tečem po lastnem občutku, ne pa po diktaciji nekega softvera.
 
Nazadnje urejeno:

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Hvala za info!
smile-1.gif


Glede intervalov pa....če hočeš čez čas napredovat, boš prej ali slej moral začeti z intervali, tako da...:)
Ali pa kak fatlek tek in podobno
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Saj intervalno tečemo vsi. Noben "ne more" 1 uro skupaj tečt
smile-1.gif
Se pa strinjam, da si s kakim programom za intervalni tek (mišljeno kot navodila za tek, kot število serij in ponovitev pri vajah z utežmi) hitreje napreduješ in optimiziraš trening.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Si bom kar to temo sposodil.

Kaj pravite, kaj je boljše nabavit kako tako zapestnico ali je bolje kupiti športno uro? Rabilo bi se parkrat na mesec, ne vsak dan.

Tisti ki imate te zapestnice. Ali ima možnost naštimanja intervalov, ko tečeš. Recimo 4 minute teka, 2 minuti "pavze", pa spet 4 minute teka, itd itd?

jst sem si kupil pametno uro Lg gwatch r. 100€ rabljena na bolhi... pa za 10€ sem sedaj en bolj športen pašček vzel prek ebaya.
Zanimivo, da jo uporabljam res zato za kar sem si jo kupil in ni bila samo še en geđet.
med športanjem pogledam na uro vse podatke, tko imam telefon potem samo za slikat ali pa navigacijo oz je lahko tudi na dnu ruzaka:)
recimo timer za čaj full uporabljam, ker mi gre na telefonu na živce ko piska, na uri pa samo tiho vibrira:)
Navadil sem se na njo gledat tudi kot na pravo uro:)
Za enak denar kot neke zapestnice sem za mene dobil veliko več. Pa še watchface lahko menjam, ko se naveličam.
pa zgleda kot ura in ne kot "powerbalance topshop" zapestnica:)

glede intervalnega teka, pa bi bilo potrebno pogledat, če obstaja kak app. skoraj sigurno, da ja:)