Garmin Fenix 3

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB

Pozdravljeni
Odločam se za nakup Suunto Spartan pa me zanima, ali je ura vredna svojega denarja? Uporabljal bi jo za tek, kolesarjenje ter trail. Do sedaj sem uporabljal Garmina Fenix 3 ter Polar m400. Z nakupom ne bi rad šel na slabše.
Bi lahko kdo podal osebne izkušnje s Spartanom. Ima zvočne signale IN vibriranje (to mi je precej pomembno)
Hvala
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni
Lepo prosim, če bi lahko nekdo ki ima Suunto Spartan sprobal, če mu deluje s Polar pasom?
Če je kdo s Suunto uro doma kje v bližini MB in nima Polar pasa, bi ga prinesel jaz.
Lepo prosim za vašo pomoč
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:

Pozdravljeni
Odločam se za nakup Suunto Spartan pa me zanima, ali je ura vredna svojega denarja? Uporabljal bi jo za tek, kolesarjenje ter trail. Do sedaj sem uporabljal Garmina Fenix 3 ter Polar m400. Z nakupom ne bi rad šel na slabše.
Bi lahko kdo podal osebne izkušnje s Spartanom. Ima zvočne signale IN vibriranje (to mi je precej pomembno)
Hvala

Hej,

kaj pa pričakuješ, da boš pridobil, glede na Fenix 3? Ne razumem najbolj nadgradnje.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Hej,

kaj pa pričakuješ, da boš pridobil, glede na Fenix 3? Ne razumem najbolj nadgradnje.
Kje pa sem napisal da bi rad kaj pridobil? Napisal sem, da ne bi rad šel na slabše. Prišel je čas za zamenjavo ure in rad bi kupil eno spodobno športno uro, katera bo izpolnjeva večino mojih želja.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Jaz sem dobil Fenix 2 od kolega v uporabo do nadaljnega. Pol pa mogoce ko bo šaltal na 5, odkupim trojko. Ampak zaenkrat 2 ponuja tisto kar rabim.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
In kaj manjka F3, da ni spodobna ura?
In kaj misliš, da ima Spartan, da verjameš, da je spodobna ura?

Glede na to kaj v tem trenutku Spartan omogoča (v primerjavi s tem, kar so obljubljali), je odločitev veliko preuranjena, če ne sploh napačna.

Če še nisi videl tega http://forums.watchuseek.com/f233/ , si pred nakupom malo preberi. Uporabnik Jaka83 je Slovenec, pa ti bo lahko največ povedal o tej uri, saj je na forumu eden najaktivnejših in najkonstruktivnejših.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Hej,

kaj pa pričakuješ, da boš pridobil, glede na Fenix 3? Ne razumem najbolj nadgradnje.
Kje pa sem napisal da bi rad kaj pridobil? Napisal sem, da ne bi rad šel na slabše. Prišel je čas za zamenjavo ure in rad bi kupil eno spodobno športno uro, katera bo izpolnjeva večino mojih želja.

Ampak zakaj je prišel čas za zamenjavo ure, če imaš Fenix 3, ki je ena najboljših športnih ur sploh. Tudi sam jo imam, pa mi ni prišlo niti na pamet, da bi iskal upgrade ali kaj podobnega. Zato vprašam, kaj pogrešaš pri Fenix 3 oz. kaj pričakuješ od nove ure.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Fenixa 3 nimam več, ker sem jo nadomestil s polar M400, katera je tudi super ura. manjka pa ji nekaj stvari katere pogrešam. In ja fenix 3 je imela vse kar želim. Ne bi pa rad kupoval nekaj let stare ure (stare glede na datum izdaje), zato sprašujem, če novejše ure omogočajo vsaj to ali še več kot fenix 3. In od vseh ur mi je padla v oči Suunto Spartan.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Noce se mi povezat na PC.
W10, Garmin connect mobile, povezava BT je, Connect napravo najde, povezava pa se ne vzpostavi.
Iscem po Googlu pa nisem nasel kaj pametnega....
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Nevem kaj ima spartman več a mi ni vseč oblikovno. Tudi F5 mi ni vseč. Tale F3 je za moje pojme ura z veliko začetnico. Pa po letu in pol nošenja še vedno odkrivam uporabnost. Predvsem zahvala ynosu in primosu. Proge si kr delam hehe. Sam cajta ni
grin1.gif
. Lepo je raziskovati, tko vsaj vidiš kako je lepa Slovenija.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi: Lepo prosim, če bi lahko nekdo ki ima Suunto Spartan sprobal, če mu deluje s Polar pasom?
Če je kdo s Suunto uro doma kje v bližini MB in nima Polar pasa, bi ga prinesel jaz.
Lepo prosim za vašo pomoč
Če ti kaj pomaga. Imam Suunto Ambit 3 in ga uporabljam s Polar pasom. Dela, kot original, ali pa še malo bolje. Razen seveda funkcije plavanja. kaj konkretno pa te zanima, povej pa stestiram.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Btw kdo ve ce se da fenix5 tud tko baterijo zamenjat kot 3jki...al gre po X letih v kanto
sprasujem se.gif

Koliko pride nova baterija za F3? Glih dones sem zaključil s kolesom, ko je bila baterija na 05%
grin1.gif


@2:30......prav cca 10 funtov za 3jko....
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi: Lepo prosim, če bi lahko nekdo ki ima Suunto Spartan sprobal, če mu deluje s Polar pasom?
Če je kdo s Suunto uro doma kje v bližini MB in nima Polar pasa, bi ga prinesel jaz.
Lepo prosim za vašo pomoč
Če ti kaj pomaga. Imam Suunto Ambit 3 in ga uporabljam s Polar pasom. Dela, kot original, ali pa še malo bolje. Razen seveda funkcije plavanja. kaj konkretno pa te zanima, povej pa stestiram.
Hvala za informacijo. V bistvu me je zanimalo ravno to, da Polar pas deluje. Hvala
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Kaj obstaja za urejat GPS track-e. Rad bi zdruzil dve v eno in mogoce kasneje dodal vmes dodaten, drugacen kos poti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Sem DLjal in pogledal...pa se moram malo poglobit, iz prve mi ni ratalo naredit nic.
smile-1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Se splaca, glede na to da je star model, vzet nov Garmin F3 HR za 340€? Ali je bolje kaj drugega trenutno, recimo Suunto Spartan Sport WHR za 390€ cca?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Baje ima vsak svoje + in -

Jaz sem dal za fenix3 pred točno letom dni 520€.

Sem zelo zadovoljen z njim, čeprav je pozimi zajebaval barometer in posledično višinomer. Zdaj je spet ok.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Verjetno je F3 tudi bolj bugfree, ze ker je starejsi in stestiran, si predstavljam
smile-1.gif