Nizki pohodni čevlji/superge

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Ko sem jaz naroceval zame, so mi zjebali narocilo, sedaj pa iscem drugje....no, kasneje sem moji narocil, ker je bila na amazonu smesna cena, 42 eur+postnina... Icebug zeal olx

Preizkuseno na mokrem, blatnem, strmem pohorju. Mokre veje, štori, nič jim ne pride do živega. Fenomenalna stvar, seveda ne dela čudežev.
smile-1.gif
Ampak za takšen denar je stvar 1A, pa čeprav le za gobarjenje. Hecno je pri hoji po betonu, ko se sliši špice, tako da se več ali manj le za offroad. Seveda obstaja tudi verzija brez karbidnih špic.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Citat:
vroče Rock nizko Mens čevlji so oblikovane z a suede zgornji tehnologijo Weathertite Extreme
smile-1.gif


2 komentarja sta, oba zadovoljna, eden pravi, da je nepremocljiv, stestiran

A jih imajo v SI poslovalnicah? Ne zgleda slabo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem videl komentarje. samo sem vseeno vprašal, če je še kdo tukaj
v lj v btc-ju jih imajo. Sem jih včeraj gledal. Samo se mi zdi, da je višja cena.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
V GTX ti bo noga zagotovo bolj švicala. Z robo v Intersporu imam dobre izkunje, medtem ko Hervis odsvetujem. Nabavil Salewa pohodne čevje pa so po letu dni zacele bolj kot ne razpadati.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
33
Pa kaj delate eni s čevlji? Karrimor za 25€ iz SportsDirecta so po treh letih nošenja še cele, pa jih nosim konec jeseni in celo zimo vsak dan, prehodim z njimi vsak dan 2km. Pač posedle so se, raztrgale pa nikakor. Fotr je lani kupil Salomonke v Intersportu in so tudi cele. Res mi ni jasno..
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Slaba kvaliteta, ponaredek ali/in zahteven teren.

Je ze kdo imel Salomon Fellreiser?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@klemen
ne boš vrjel, ampak s salamonkam za 130€ se je delalo manj in lepše skrbelo, kot za lidlove za 30€, ki so zdržale 1leto;)

aja, karimaror za 50€ neki kao usnjene...
so po cca pol leta malo počle na pregibu.
podplat pa kot nov
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
33
Sem kupil Salomon Evasion LTR, poročam po kolikem času bodo razpadle.
tongue-1.gif
Sem hotel Merrellke, pa so obupno široke.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jaz imam 3 pare salomonk xa pro. najstarešje po stare skoraj 10let. do zdaj niso še nobene razpadle! razen da je podplat zlizan...ampak to je logično.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če sem že odprl temo in kompliciral, bom pa še napisal poročilo po 2 letih in 3 mescih uporabe:)
Nabavil sem adidas Terrex Fast X GTX. Takrat so bili "malo" dražji https://www.sport-redler.de/a-5042/adidas-terrex-fast-x-gtx-herren
Če se prav spomnim, se tega modela pri nas sploh ni dalo dobit. Ampak samo swift model, na hitri pogled enaki, ampak s tanjšim blagom.
V zadnjih treh mesecih imam z njimi zabeležnih 330km. Koliko jih je bilo prej v dveh letih pa nimam pojma:)

Super čevelj za hojo za grob teren, v hribe, v hladnem vremenu, podplat dobro drži.
Ne primerni za tečt, kot bi tekel v delavskih čevljih:)
Ta debeljši goretex je v temp. nad ničlo pretopel. Po snegu in v mrazu pa se je kar dobro odrezal. Da čisto nič ne premoči ne morem rečt. Tukaj ga usnjeni gojzarji lepo nesejo!

Sem jih pa moral malo popravit. Guma na gobcu je očitno pretrda in je lepilo popustilo pritiskom. Sem potem zalepil in je bilo dobro. Na drugem pa sem kar pustil, ker sem videl, da je pač popustilo samo res na pregibu in nima smisla popravljat.

Naslednji nakup bo nekaj bolj za trail teke, pa brez goretexa. Če bi si še enkrat iste kupil? Verjetno ne, oz odvisno od življenske situacije in potreb.

Še slike v naravnih barvah:))

https://www.dropbox.com/sh/7kkem76gfs7i0xz/AAB_UEY6ALxATGgiJC0x2QA6a?dl=0
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Obstaja kakšen ugoden web outlet v EU? za nekaj takšnega nizkega pohodniška, salomon style? Sem nekaj gledal na sportdirect pa nimajo baš pametne izbire. aja 100 € ne dam, zato.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
jst pa v intersportu kupil dvoje salamonke in sle v 3 mescih, tako da intersport in salamon odsvetujem
wink-1.gif


jst sem bolj za usnjene varjante.


Če ima kdo željo po legalnih ponaredkih salamonk
smile-1.gif
http://www.extrastil.si/moski/moska-obutev-sportni
https://www.facebook.com/%C5%A0portna-obutev-Knup-484072968464434/

Ima kdo izkušnje? Zgledajo lepe:) Cena pa tudi tako privlačna, da bi človek probal:)

Identične kupil v Budimpešti za 15€.

Tudi v Lentiju so po 17€. Imam doma dvoje
cool-1.gif


Za ta keš več kot dobre.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Fusion pravi: jma kdo izkušnje? Zgledajo lepe:) Cena pa tudi tako privlačna, da bi človek probal:)

Evo, iz prve roke (oz. noge
smirk-1.gif
. Lahko jih zategnem na vso moč, pa bodo kmalu popustile (vsaj ena vedno popusti). Po korekciji pa ponavdi drži BP.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
No no, imam oboje. Te knup in salomon speedcross 3. In razlika je očitna. Ampak kot rečeno, za ta keš (15 eur) top copat. In vzdržljiv. Prvi par sem po gozdu gulil 2 sezoni pa je še tu
smile-1.gif